Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zodo

    nagyúr

    válasz 3P #4342 üzenetére

    Szia!

    Drágább kategóriából a ASUS AT3IONT-I DELUXE-ot választanám.
    urbanjozsi -nak van ilyen lapja, itt találsz tőle beszámolót a (#1693)-től kezdődően.
    Nézd meg a hsz.-ek linkjeit is, hasznos infókhoz juthatsz!
    Itt, pedig egy cikk amiben szó esik a laphoz mellékelt szoftverekről is.

    ZOTAC NM10-A-E-ION + Intel ATOM D510 -ről is jókat olvasni a topikban , Bird beszámolói alapján.

    Alsó kategóriában, segítenek a többiek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Osibaa

    senior tag

    válasz 3P #4342 üzenetére

    2. lap - Az Asusnak konkrétan ezt a távirányítóját nem ismerem, de más DH lapokhoz adott távkapcsoknál úgy működik, hogy van egy driver+szoftver, amit fel kell tenni hozzá. A szoftverben azt tudod beállítani, hogy egy-egy alkalmazás esetén a távirányító gombjai milyen billentyűkombinációt jelentsen a számítógép részére és ezt a billentyűkombinációt tudod az adott alkalmazásban hozzárendelni a funkciókhoz. A távkapcs szoftvere onnan tudja, hogy épp melyik alkalmazásra érvényes beállításokat alkalmazza, hogy a távkapcs megfelelő gombjával kell elindítanod az alkalmazást. Ilyen alkalmazás lehet asszem 10-15 db, az ismertebbek (pl. Winamp, Media Player) már előre be vannak állítva és ezek mellé tudsz még párat felvenni.

    3. lap - Az a külön videokártya az maga az ION2 chip, ami az 1. lapon rá van integrálva az alaplapra, ennél a lapnál pedig nincs. Nem ad semmi pluszt, csak így oldotta meg a Zotac.

    Az első 3 lap közül a 2.-at ajánlom, mert kb. ugyanannyi pénzért ott kapsz a legtöbbet (90W táp, wifi, bluetooth, távirányító, nagy passzív borda). Emellé a 150W-os táp sem kell szerintem.

    A 4. és 5. lapnál a fullHD nem fog menni, de a 720p se mindig (pl. magas bitrátájú H.264 kódolású film is megfekteti). A különbség, hogy az egyik egymagos, a másik kétmagos Atom-ot tartalmaz.

    A lapok közül az Asrock A330ION-t hiányolom, hűtőcserével azt is el lehet némítani.

    A házon azért lesz valamilyen venti, ugye?

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

  • toldy

    őstag

    válasz 3P #4342 üzenetére

    Ahogyan Osibaa is mondta. Szerintem is a ASUS AT3IONT-I DELUXE lappal jársz a legjobban hiszen az mindent visz - akkár ful hd is- van saját tápja, wifi távirányító stb és normális support így itt kapsz a legtöbbet a pénzedért. Nem tudom hol lesz a gép de ehhez a lapohoz egy lian li pc q7 szerintem ideális választás. Szép ház, nem nagy ( bár vanak kisebbek is) de ebbe tudsz rakni normális 3,5" hdd-t illetve normális odd ( így később egy bluray meghajtó is kerülhet a gépbe) valamint van esély bővítőslot használatára ( pl bekerülhet egy tv tuner kártya ) és így egy nagyon jó htpc lesz belőle mert ideális alap.
    Mivel ehhez nem kell plusz táp így joval szelősebb a gép, de egy db 1 ventit azért javaslok beszerelni valahova pl a táp helyére szívóra elegendő.

    Az élet nem habostorta.

Új hozzászólás Aktív témák