Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz energy4ever #32659 üzenetére

    1. Mivel nálam és a gépüket használók 95%-nál abszolút nem életszerű az ilyen terhelés pár pillanatnál tovább, így nem látom értelmét a dolognak.

    2. Már így is eléggé a "határon" mozog a paneltáp terhelés szempontjából, nem szeretném, hogy esetleg pont egy ilyen (amúgy szerintem értelmetlen) teszt miatt végezzem ki.

    Bár nem gondolom, hogy azonnal baja lenne tőle terhelés szempontjából, de fő az óvatosság.... Azért végiggondolva a dolgot, ha már felvetődött. A mért 128 W-os játék közbeni csúcs is egy összesített, konnektorból felvett fogyasztási adat, melybe mind a 12V, mind az összes többi feszültség, mind az eszközök adott hatásfoka miatti hővé alakuló, de felvett teljesítmény is benne van. A 12 V-os ág valódi terhelése ettől jóval alacsonyabb.

    SZERK: Na basszus tudod mit? Elindítottam ezt a vackot... De valami gebasz van. A CPU rész szépen fut, fel is ment az IDLE fogyasztásom 75 W környékére, de a GPU részben valami nem jó. Ha elindítom, mondjuk az FHD presetet, akkor szét akadja az agyát, miközben a GPU power-hez 5%-ot ír, vagyis nem kezdi el járatni a kártyát, így a fogyasztás 80 W környékén maximalizálódik. Egyéni presetnél is ugyanez a helyzet, miközben régen tudom, hogy jó volt. Lehet a végén kíváncsiságból felrakok egy régebbi verziót, hátha megjavul. :(

    (#32661) Benőke:
    Nem mondom, hogy sok mozgásteret hagytam magamnak ami a gép-intenzív dolgokat illeti, de azért nem drasztikus a dolog. A paneltáp valódi 12 V-os terhelését és az egész "tápegység-lánc" 85%-os jellemző hatásfokát feltételezve és a többi feszültség (direkt inkább alul tippelt, mintegy 10 W-nyi) fogyasztási értékét kivonva. még a 128 W-os csúcs fogyasztás esetén is úgy a maximum 100 W-os régióba tenném az ág terheltségét (és ugye ez 120W lehet, illetve peak-ben rövid időre 144 W). Tehát bár úgy látszik, hogy nagyon ki van centizve, azért elvileg még a "pont jó" kategóriába esik (szerintem pont ezért nem is oldott le még egyszer sem a gép még játék esetén sem, illetve ezért nem válik a gép instabillá sem nagy terhelés esetén). ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák