Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lorant80

    tag

    Szevasztok!

    Egy AP-t vagy routert szeretnék venni, de olyat amelyik osztja is a netet...! (2 az 1-ben)
    Ilyesmi létezik?
    Tehát Wireless internetet kapok a tetőn lévő antennára onnan menne a cucc az AP/router-be majd a nootebook-ba lévő integrált Wireless kártyával szeretném fogadni az AP/router-től a netet!!! (evvel az egy eszközzel megtudnám-e oldani ezt a dolgot?)
    Valamint LAN kábelel rászeretnék még kötni egy asztali PC-t is az AP/router-re!

    A segítséget előre is köszönöm...

    S.L

  • lorant80

    tag

    Hi!

    Szeretném, ha valaki meggyőzne, h nekem erre a routerre van szükségem!
    Az 5883-as hozzászólásban van vázolva az igényem!
    A másik eszköz (ami lehet csak AP) amit be tudnák szerezni az egy OVISLINK WL-5470AP, ami szerintem egy ilyen dologra egyáltalán nem jó! Vagy? Már én csak a fizikai felépítése miatt gondolom!(egy antenna van rajta)
    Ajánlották egy másik topikban az asus_wl-520gc routert is, de azt nem tudnám beszerezni! (báris eddig ahol kérdeztem nem volt)
    A Linksys WRT54GL routernek mindkét antennája leszerelhető?

    Ez most szerintem hülye kérdés lesz, de meglátjuk: ezt a routert csak Wifi-s céloknál tudom felhasználni? Ezt úgy értem, h ha majd elköltözöm és ott nem lesz majd Wireless, hanem kábel vagy ADSL stb. internet akkor ez mehet "eladó sorba"? Nem lesz felhasználható egy ilyen rendszerben?

    Kösz a válaszokat...!

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz xabolcs #5902 üzenetére

    xabolcs

    Nagyon hatásos a „rábeszélőkéd”…, majdnem el is szaladtam az üzletbe a router-ért! :DD
    igen, mind2 antennaja leszerelheto – cserelheto - az 5907 és 5909-es hozzászólásban tárgyalt dolgok kicsit megzavartak (antenna leszerelés rizikós – tönkremehet az eszköz stb.)

    az antennaival befogja a wifis jelet, s azokat vezetekesen kuldi tovabb - nehogy azt mond, h csak vezetékesen tudná tovább küldeni!? Vagy?
    Mondjuk két eszköz segítségével: Veszek egy AP-t, ami kapja a tetőröl (szolgáltató felöl) a jelet…(de ha jól emlékszek vigyázni kell, h milyen eszközt veszek, mert nem mindegyik AP tudja tovább küldeni Wifi formájában a jelet - de lehet h nincs is olyan AP ami tudja ezt amit most leírtam (úgy néz ki, h én sokat várok el ezektől az eszközöktől :DDD )), majd adja ennek az én bizonyos routeremnek (Linksys) Wifi formájába a netet, amit ő fogad az egyik antennán és továbbít a másikon pl: a notebook-hoz (amire ugye nekem szükségem van)…, + a LAN csatlakozás(ok)on pedig az asztali géphez menne a net! (ami nem egy nagy durranás – mondjuk bármilyen AP-val kivitelezhető, ugye?) Az érdekel, h ez így működne-e, hogy ha két eszközzel oldanám meg? (de ugye nem ez a terv :( )

    Xpod

    Lásd #5887. - mit kellene itt látnom?
    Az, hogy egy vagy 2 antenna van rajta nem befolyásolja a funkciókat. - ezt hogy kell érteni? A Wifi miatt lett(ek) az antennák felszerelve az eszközre (vagy nem?). Amelyik eszközön kevesebb antenna van, annak csak kisebb a tudása is, nem?

    And

    Szerintem az #5897-ben a kolléga nem a wifi kikapcsolása miatt akarná leszerelni az antennákat, hanem valszeg. a szokásos, rosszul értelmezett kétantennás működés miatt, ami iyen módon (egyikkel a szolgáltatóhoz csatlakozunk, másikkal a lakáson belül ismétlünk) nem kivitelezhető. - pontosan, ahogy írtad
    felesleges két, nagyon hasonló topikban futtatni ezt a témát. - elnézést…, mellőzni fogom az ilyesmit
    a 'másik' topikban javasolt (megoldások) közül inkább a másodikat ajánlanám - azt elhiszem, hogy ez jobb és tisztább megoldás is, de az anyagiakat nézve már nem biztos…!
    a miértjét már korábban másnak is írtam - Ez ugyanis szerintem 'kiszúrás' a szolgáltatóval és a többi, ugyanazon a csatornán, ugyanarra az AP-ra csatlakozó felhasználóval. - az AP-ra csak én csatlakoznék…, asztalival és notebook-kal (ezek szerint csak magammal szúrnák ki, ha jól értelmezem az elméletedet) ;)
    ha a router kliens módban van, eltűnik az egész. Mondjuk ilyenkor még mindig ott van a repeater mód, azzal kábé ugyanaz elérhető, csak az SSID-t és a kulcsolást nem tudom módosítani (#5708 hozzászólás) - az miben jelent korlátot hogy nem tudod az SSID-t és a kulcsolást módosítani? Erre nagy szükség lehet, mondjuk az én esetemben is?

    Köszönöm az eddigi és a további segítségeket….

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz And #5935 üzenetére

    Ha egy külső antennával csatlakozol a szolgáltatódhoz, akkor azzal a forgalommal, amelyet magadnak szánsz (házon belüli ismétlés), a szolgáltatót feleslegesen terheled - ezt elhiszem, h így van csak azt nem értem, h miért?! (ha megvan ez a lehetőség, akkor miért nem olyan formában h ezt használni is lehessen?…, mert így ez olyan mintha nem is lenne)
    Ráadásul ez a külső antenna házon belül (az elhelyezéstől függően) nem nyújtja a legjobb térerőt, mivel nem azért van ott, ahol van, hogy neked isméteje a szolgáltató forgalmát. - gondolom itt a router külső antennájára gondoltál. De abban az esetben , ha az eszköz csak mint router működik, akkor nincs gond az antennákkal? (térerő stb.) Csak akkor, ha ilyen nyaka tekert dolgokra szeretnénk használni?

    Egy kicsit másként:
    Ha mondjuk a laptop-hoz is LAN kábelen juttatnám el a NET-et a routertól „egyenlőre”. Abban az esetben a WRT54GL routert használnám mint AP-t (ami a tetőn lévő antennához kapcsolodna és olyan feladatot töltene be, mint egy Wireless kártya) Ez gondolom gond nélkül kivitelezhető! Ehhez a dologhoz szükséges feltennem a „DD-WRT”-t vagy valami hasonló okosságot vagy a gyári firmware is megteszi?
    És ha már így oldom meg a dolgot, akkor szükséges-e ilyen drága „eszközt” venni? Vagy inkább vegyek most egy olcsóbb eszközt mint pl: Ovislink AirLive WL-5460AP vagy 5470AP. (amit a Linksys-hez hasonlóan mint a AP és Router is használható és többek között van neki reapeter (amit még nem tudok hogy mire is lehet használni?) módja is! Ha jól gondolom?!
    Mivel én nem igazán látom meg a két eszköz között a különbséget (nem tudom h mire kell odafigyelni) így tőled szeretném megtudni, h érdemesebb-e a Linksys-t megvenni az én esetemben? (ha mint AP-nak kellenének, tudna-e többet nyújtani a Linksys? és különben is, ha jobb miben jobb a Linksys?)
    Ezeknek a routerek-nek van olyan csatlakozásuk, amibe a tetőn lévő antennától lejövő kábelt be tudom csatlakoztatni vagy le kell szednem valamelyik „kis antennájukat” ?

    Menotti

    A két antennának nincs két erősítő modulja,ergó vagy ad,vagy vesz mind a két antenna egyszerre.... - értelek

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz And #5940 üzenetére

    Kivitelezhető, de már sokadszor írom, hogy ilyenkor a routernek nem AP, hanem kliens-módot kell tudnia! Egy közönséges router csak AP lehet, így ezt mindegyik tudja. - ha a laptop-hoz is LAN kábelel húzom a netet, akkor is olyan AP (vagy router - ami ugye lehet AP is csak h tudjon kliens módba is működni) kell, amelyik tudja a kliens módot? Ezek szerint az Ovislink AirLive WL-5460AP megfelelő?!

    Hogy az antenna leszedhető-e, az típusfüggő. De ahhoz, hogy külső antennát csatlakoztass egy routerhez, mindenképp le kell kapnod a saját antenná(ka)t róla. Ezért célszerű csatlakozós típust venni, nem olyat, amelyre fixen vannak szerelve. - ha jól tudom a Linksys antennái leszerelhetők!? De gondolom elég csak az egyik antennát leszedni? Az előzőekben volt szó róla, h ki lehet nyírni az eszközt, ha leszedjük az antennákat! Ez igaz? És ha igen, akkor mire figyeljek oda, hogy ez ne történjen meg?

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz And #5945 üzenetére

    Egy külső vezetéknélküli klienshez pedig csakis LAN-on tudsz csatlakozni. - jól értelmezem-e? külső azért mert nem a PC házban van! De miért vezeték nélküli kliens? Mind a két felöl vezeték lesz rácsatlakoztatva (egyik felöl a tető antenna, a másik oldalon pedig a két számítógép LAN kábelen keresztül) – de lehet ezt is félre értettem?

    NAT-olni is tud-e a wifi felől (vagyis képes-e megosztani a kliensként kapott netet), mivel nem router, hanem AP - én úgy tudom, hogy nem csak AP az Ovislink WL-5460AP, hanem Ap/Router (de ez nem 100%)

    Lassan, de biztosan azért áll össze a kép…! :K Ezek szerint a legtöbb AP-nak csak egy LAN csatlakozója van, amelyből a NET-et egy Routerba vagy egyből a számítógépbe vezethetjük!?

    Külső antenna használatához le kell szedni mindkét saját antennáját. - miért nem elég csak az egyik antennát leszedni?

    de ha ennyire tartasz ettől, akkor a nem használt antennacsatlakozást szépen lezárod egy kisméretű, indukciómentes, akár SMD kivitelű 50Ω-os ellenállással, amely a megfelelő csatlakozóba van építve. Ilyet készen nem biztos, hogy kapsz, viszont házilag is össze lehet hozni. - ennyire azért nem vagyok benne az elektronikába (nem hogy elkészíteni nem tudom, de még kérni sem tudnám az üzletben). Erről nincs véletlen valami illusztráció vagy hasonló?

    nálunk évek óta több WRT54GL router működik így - ezek szerint te is külső antennához csatlakoztattad a Linksys-t vagy más miatt kellett az antennákat leszerelni?

    Fentebb Blasto kolléga 5951-es hozzászólásában lévő hivatkozást (web oldalt) megnézve…, láttam a Linksys-t antennák nélkül! Biztos csak optikai csalódás, de nekem a képekről ítélve úgy tűnt, mintha nagyobbak (más méretűek) lennének az antenna csatlakozások, mint a jelenlegi Wifi kártyámon ami van! (pedig ugye az említett csatlakozások egyformák???)

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz And #5960 üzenetére

    Azért kliens, mert access pointhoz kapcsolódik vezeték nélkül. Vezetékkel nyilván oda kötöd, ahova tetszik. Hogy az antenna külső vagy belső, ebből a szempontból részletkérdés... - tehát itt az "access point" az a szolgáltató átjátszó antennája akar lenni, ugye? (akkor világos a kliens dolog) – ezt is kipipálhatjuk :DD

    A belső csatlakozóig is kábel vezet néha - mint pl. az én esetemben? (a külső antennától a kábel)

    Tény, hogy vannak olyan AP-k amelyek pl. wifi-kliensként képesek megosztásra (WISP működés), és nem csak egy LAN-portjuk van. Szinte csak azért nem hívják routernek az ilyeneket, mert nincs dedikált WAN-portjuk. Hogy a WL-5460AP képes-e ilyesmire, annak utána kell járni. - és mi a különbség a dedikált és a nem dedikált WAN-port között?

    Továbbá rajtahagyott antennával előfordulhat, hogy a router a külsőről visszakapcsol a belső antennára (mivel pl. utóbbin kellően erős jelet vesz), és nem is tér vissza a külsőre, míg ez az állapot fennáll. - de szoftver-esen nem lehetne lekapcsolni a nem használt antennát? (a kettőből az egyiket)

    Szerintem nem. Kártyákon SMA v. RP-SMA csatlakozók szoktak lenni, a WRT54-es sorozaton meg RP-TNC aljzatok vannak, amelyek valóban nagyobb méretűek. - ezek szerint ez még jó hogy feljött témába, mert a kábelra ami összeköti a külső antennát a routerral, én olyan csatlakozót rakattam volna rá a router felöl, mint amilyen a Wifi kártyámhoz jelen esetben is csatlakozik! De 100%, hogy ez az elnevezése (RP-TNC) a csatlakozónak? És gondolom evvel a csatlakozóval is simán össze lehet hozni a Wireless kábelt! Vagy?

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz And #5984 üzenetére

    De ennek szerintem nincs túl sok gyakorlati jelentősége, mert ha leszeded az egyik dipólt, akkor az az aljzat úgysem lesz tartósan kiválasztva, ha meg fixen a másik aljzatot választod ki, akkor ezen minek rajtahagyni az antennát?.. - akkor azt tanácsolod, h kapjam le az antennákat mindkét csatlakozóról és ne állítgassak semmit szoftveresen? Nincs sok jelentősége?

    Azért ilyen dolgoknak simán utána lehet nézni a neten - :B

    Ez megint biztos alap kérdés, de felteszem! Ha pl. nem Wireless internetje van az embernek, hanem kábel, ADSL stb. akkor a WAN csatlakozón kapja meg a NET-et a router pl: kábelmodemtól és a LAN-okon vagy a két antennán tolja tovább! Mivel ebben az esetben nem foglaltak az antennái a Wireless miatt! A fent említett megoldásnál hány gép felé tudja szétosztani ez a router drótnélkül az internetet? (az antennák segítségével)

    És mi a véleményed a Linksys N szériás eszközeiről? Egyesek azokat ajánlják! Érdemesebb olyat venni? És miért is jobbak ezek?

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz And #5997 üzenetére

    Szerintem nincs. - akkor a köv. képen cselekszem majd…, lekapom mindkét antennát és a nem használtat szigetelő szalaggal betekerem! Vagy?

    A vezeték nélküli kliensek számának nem igazán van elvi korlátja, vagy az egy kellően magas szám. - tehát a lényeg, minél kevesebb gép van rákötve annál gyorsabb és stabilabb a működés! (valahol ez logikus is ;) ) De ugyan ez érvényes a kábelen (LAN) osztott netre is?

    A hozzászólásaimból szerintem bőven kiderült, h nem sokat konyítok a router világhoz :B (de hála neked „And” most már azért sokkal tisztábban látom a dolgokat). Az „n”-es routerek-be inkább nem bonyolódnék bele, ha még a szabvány nem végleges! Valamint nem akarok én azért olyan komoly hálózatot kiépíteni, hogy arra szükségem legyen! (de igaz nem is értem mivel jobbak azok a bizonyos routerek (az angol annyira nem megy, hogy megértsem a MIMO (linkelt oldal) lényegét)

    S.L

Új hozzászólás Aktív témák