Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    válasz btprg #37 üzenetére

    " Az milyen lenne, hogy aki egész életében ügyeskedett, feketén dolgozott, vagy csak ült a kocsmában, az ugyanannyit kap, mint aki tisztességesen végigdolgozta az életét? "

    Ez egy utópia sajnos.
    1998 óta fizetem a nyugdíjjárulékot.
    Az állam megszüntette a magánnyugdíjpénztáram, volt nincs.
    Tolnom kell befelé magamnak a nyugdíj előtakarékosság számlára, amennyiben ezt nem teszem nem lesz nyugdíjam.
    Mire nyugdíjas leszek nem lesz elég adófizető, így nem lesz nyugdíjam sem. Sajnos ez a sötét jövő, amivel kapcsolatban kissé borúlátó vagyok. :( Szerintetek érdekelni fogja az aktuális kormányt, hogy felfordulok, ugyan járulékos veszteség leszek, nem több.

    [ Szerkesztve ]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • Narxis

    nagyúr

    válasz btprg #37 üzenetére

    haha, azért amilyen tömegoszlató fegyverek vannak ma már szerintem a távoli jövőben ez nehezen lesz kivitilezhető. Már évekkel ezelőtt teszteltek olyan hanghullámokat gerjesztő gépet ami a tömeg felé irányítva megbénítja az embereket, de akár a nagykövetségeken lévő rejtélyes rosszullétek is mutathatnak arra, hogy nagyon komoly fegyverek vannak tesztelési fázisban és ezek tökéletesek lesznek az elégedetlenkedő tömeg ellen.

    Szerintem ami pillanatnyi mentsvár lenne az egy közeli Földhöz hasonló bolygó de sajnálnám az ottani életet és ugyanúgy nem tanulnánk belőle csak kihasználnánk.

    Thanos was right.

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz btprg #37 üzenetére

    A fekete foglalkoztatáson az nyer aki foglalkoztat. Az államnak kárpótlást kéne fizetnie amiért nem tartatja be a törvényeket.Egy működő államban nincs jogfosztott polgár, ez az így jártál, minek dolgoztál feketén, akkor ha ellopják az autóját, is így járt, miért nem lőtte le stb. ez az anarchia.
    Öröm nézni egyébként ahogy önként gyalogol be mindenki az áldozatszerepbe. A nyugdíjat nem a befizetők mennyisége határozza meg egyedül. A csökkenő népesség várhatóan, növekvő béreket fog okozni amiből nőnek a befizetések. A leépülő egészségügynek akkora puffere van, hogy még pénzzel is sok időbe telne egy pozitív fordulat a mentalitáson, várhatóan a csökkenő átlagéletkor is fogja termelni a pénzt a nyugdíjakba. Egyébként ma is csak 7 évről beszélhetünk, amit elél az átlag, napi munkábajárás nélkül, oprimistának kell lenni, mert megvannak a feltételei hogy ez kevesebb legyen. Az EU-nak sem érdeke a nyomorgó tömegek, mert egy váratlan pillanatban kiugrasztják az országot az EU-ból.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz btprg #44 üzenetére

    Ismerem a téves a közhidelemet, azért is szóltam. Semmilyen logika nem támasztja alá, mivel így nincs nyugdíjbefizetése, nincsenek alátámasztott jogai, hogy aki ilyen munkát vállal, bármilyen érdeke fűződne hozzá.
    Esetleg arra célzol hogy így többet fizet a munkaadó, de az is az ő érdeke, mert ha befizetné amit kell a munkavállaló után, akkor csak annyit tudna, amiért nem menne el senki neki dolgozni, így magának vagy az édesanyjának, vagy a rokonainak kellene ott dolgoznia, de ott is van valami törvény, hogyan alkalmazhatja a jó édes anyját.

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák