Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feket663

    tag

    válasz bardi #5225 üzenetére

    Be kell írni a g kódba, hogy húzza vissza a szálat a nyomtatás végén, szerintem mindegyik szeletelőben van erre lehetőség

  • izisz

    senior tag

    válasz bardi #5225 üzenetére

    Ez nálam is ilyen, főleg a petg csordul ki, amint eléri az üzemi hőt.
    Nálam annyi a a workflow, hogy:
    - a melegítések elkészülnek (előbb asztal, aztán a fej)
    - homeolás, aztán abl mérés
    - asztal bal alsó sarkánál asztalon kívülre megy a fej, ott kiengedek némi anyagot
    - húzok egy 10cm-es csíkot az asztal szélén X irányba (ahogy a nozli megközelíti az asztalt, le is vágódik - de szép szó - a felesleges anyag a nozzliról)
    - ezután kezdődik a modell nyomtatás (mivel a vonal végén már egyből van egy retract a modellhez utazáshoz, így a modellnél már nem kell brim sem, ill az első rétegben sincs jobb esetben hiba)
    kódban meg így néz ki (a fűtés a leglső sorokban van, azt nem másolom ide)
    G28
    G29
    G1 X-10 Y10 Z0.32 F6000 ; 0.32 mindíg minden első rétegem, a többi réteg meg igény szerint más, ezért állok 0.32-re
    G92 E0
    G1 E30 F370
    G1 X100 E45 F800
    G92 E0

    (úgy emlékszem ez a kezdés a Józsi papa start scriptjében is hasonló a prusán)

    Az end gcode-ba is mehet retract, hogy utána kevésbé csorogjon, de pl petg nálam simán csordogál még valamennyi retract után is, picit talán pla is, kevésbé)

    (#5224) compi.hu
    Táp: félreérthető voltam. Arra gondolok, hogy ekkora asztalnál én már 24V-ot használnék, 12V-on felfűteni a nagy asztalt időigényes szerintem.
    A többi pontban nem vitatkozom, valóban javítható, csak arra próbáltam célozni, hogy vannak olyan gyengeségei, ami miatt bizony itt is kell befektetni időt és energiát, hogy korrigálja a tulaj.
    Ezt a videót emlegettem.

    (#5228) blountex
    Azt a boardot azért én már elfogadnám :) 32 bites arm, tmc vezérlőkkel. Miért szutyok?
    Maga a corexy kinematika (design) nem új amúgy, csak kevésbé él még a köztudatban, mert kicsit több mókolás otthon megépíteni, a prusa kialakítás faék egyszerű hozzá képest.
    De vannak jól bevált, könnyen utánépíthető verziók, lsd Hypercube (evo)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák