Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaccss

    tag

    Hello. Nem találtam jobb topikot a témának. Ha van jobb topik, írjátok meg melyik az. Olyan embereket keresek, akik a 80-as évek óta foglalkoznak PC-kkel, 286-os alaplapokkal, ISA 512 KB-2 MB-os videokártyákkal, sokat tudnak ezekről, és a DIP RAM chipekhez is értenek. A 286-os alaplapokban még 44256 (256 KB×4 bit, 20 lábú) DIP RAM-ok voltak, a régi ISA VGA-k egy részében is 44256-ok voltak, 4 ilyen 512 KB, 8 db 1 MB.
    Néhány 1 MB×4 bites DIP DRAM-ra (pl. 514400, ez is 20 lábú, 1991 körüli gyártású) van szükségem, de évek óta nem találtam sehol egyetlen olyan PC tartozék, vagy más eszközt sem, amikben ilyen van. Még SOJ, ZIP verziót sem. A DIP-est 2016-ig Kínából ebayen 3 USD/db-ért lehetett venni, vettem is, de aztán hirtelen mindenütt elfogyott, és csak a nagy kereskedőknél lehet kapni ebayen, Alin, stb., most 20+ €/db-ért, ami nevetséges. [link] Csak a DIP-esnél lett ez, a SOJ, ZIP verziók még mindig olcsók, 1-2 USD/db. Csak kb. 1e Ft/db a jó ár nekem, mert régi nem PC eszközbe kéne RAM bővítésnek, 1. körben 4 db a 2 MB-hoz.
    Kik, milyen PC-s, stb. eszközökben láttak 1 MB×4 bites 20 lábú DIP RAM-okat? A SOJ RAM is jó (ZIP nem jó), mert a lábkiosztása ugyanaz, mint a DIP-esnek. Pl. 72 pines 4-8 MB-os RAM modulokon vannak ilyenek, nálam is, de nem akarok ezekből leforrasztani, jobb az új. Mo-on nem találtam 20 lábú SOJ-DIP adaptert, és új SOJ 514400 RAM-okat. Tud valaki valahol? Nem szívesen rendelnék külföldről adaptert, meg külön Kínából SOJ RAM-okat is, mert hetek mire ideér, Mo-on kéne ezeket beszereznem. Így is plusz forrasztási munka lenne a SOJ-DIP adapterrel, a DIP RAM-ot simán tudnám használni.

    [ Szerkesztve ]

  • kovaccss

    tag

    válasz nothingface #144663 üzenetére

    Az előbb már amúgy is megírtam a nagy RAM topikba. Hol vannak a régi, 286-osokkal, ISA VGA-kkal foglalkozó fő topikok?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák