Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VBalu987

    csendes tag

    Sziasztok!

    Milyen Digitális Analóg usb-s TV tunert érdemes venni? 10 000 Ft környékén?
    Mi a véleményetek a Gigabyte GT-U8300-RH -ról? Megér 11 000 Ft-ot? Szép képe van?

    Üdv,
    VBalu987

  • VBalu987

    csendes tag

    válasz Gabe24 #10580 üzenetére

    Én is ezt a GT 8300-assal szemezek egy ideje. Forma 1 et szeretnék nézni vele leginkább. Megéri? Vélemény? Vételi lehetőségek? Gazdagréten lenne leginkább használva. Vagy milyen más alternatíva van?

    Üdv, VBalu987

  • VBalu987

    csendes tag

    Sziasztok!

    USB-s TV tunerre lenne szükségem, tudjon DVB-T-t és analógot.
    Windows 7 támogatás legyen.
    Keret rá kb 15000 Ft.

    Valamint ha nincs tunerbe kártyaolvasó, akkor lehet külön USB-s CAM olvasót venni? Hogy működik ez? Vagy ez hogy van?
    Gyerek cipőben jár ez még úgy gondolom.

    Köszi és üdv,
    VBalu987

    [ Szerkesztve ]

  • VBalu987

    csendes tag

    Sziasztok!

    Na megvásároltam a Gigabyte Gt-U8300 -as DVB-T és analóg TV tunert Rev 2.0; Software version 2.0. Remélem foci EB és a Monacói nagydíj jó lesz vele megnézni. Megpróbálok objektívan leírni a dolgokat.
    8 centis mini DVD járt hozzá 1 gigabyte tartalommal.
    Vivo a telepítés után nem ismerte fel a B multiplex csatornákat, ablakon belülre helyezett pöcöm antennával.
    Újraindítás és újrakeresés követően, valamint az antenna ablakon kívülre helyezve már bejött az is. 39 Digitális TV és Digitális rádió adó jött be. Viszont az ablakon belülre lehetett hozni az antennát keresés után és működnek B multiplex adók is.
    Ez miért van?
    Persze az extra csatornák nem jöttek be. Van Dolby hang, amit piktogram jelez a Vivo programmal.
    Azért HD adásnak egyértelműen szebb a képe és a hangja is az analóg sugárzásnál (közönséges TV).
    Még az analóg részét nem próbáltam ki.
    FM rádió része is jól jön.
    USB csatlakozást követően, ha áram alatt van, akkor folyton világít egy kék LED.
    Azért azt elvártam volna, hogy kis szütyűt adhattak volna hozzá, vagy az usb kupak az eszközzel megfelelő méretű lett volna, hogy szépen formázva. Mert lesz laptopon is tesztelve.
    USB hosszabbító is lehetett volna kb 10 centivel hosszabb, mert kb a levegőben lóg.
    Van hang, meg kép is. Ha az antennát mozgatom, akkor elkezd kockásodni a kép, a hang meg elnémul. Bár ez nem csoda, tehát vonaton ezek szerint nem lehet majd használni.
    Próbáltam Media Centerrel is, de az nagyon lassú. Meg szerintem nem felhasználóbarát a kezelőfelülete. Meg még kért internethasználatot is. Fúj. Szutyok lassú szar, tele krómos felülettel. Nekem nem kell a csilli villi.
    A hozzáadott távirányító megfelelő méretű és súlyú. Szagán nem érződik gagyi kínai műanyag. Kellemes fogású, és tv tunerre kell szegezni, hogy működjön. Számítógép ház hátuljába dugva a tunert távirányító nem működik. Persze ez nem csoda :). Valszeg távirányító csak ritkán fogom használni.
    Tesztkonfiguráció: Core i7-860, Gigabyte GA-P55A-UD4, 2*2 GB Kingston XMP CL9-es 1600 MHz; GTS 450; Dell U2310hm; Audigy ES hangkártya; Insire 5900.
    Teszt helye BP XI. kerületében történt.
    Vivo: jelerősség 100% és jel minősége 100 % ha az ablakon kívülre helyezem az antennát.
    Ami még feltűnt, hogy 1440*1080 as felbontásban adja az m1 hd sugárzást.
    Vivo 306 MB memóriát használ a rendszerből és 5-7 százalék processzorhasználat mellett.
    Teletexten rögtön bejönnek az oldalak, nem kell várni, hogy kerregjen. Csatornaváltás a Vivonál egér görgőjével kiválasztjuk a csatornát, majd néhány másodperc múlva bejön a kért csatorna. Amit nem értek, ha egy 4:3-ban adott műsoroknál jobb és bal oldalt van fekete sáv. Nem lehet nagyítani a képet, hogy széltében beborítsa a képet és a képnek levágja az alsó és a felső részéből. Remélem érthetően fogalmaztam. Ez hiányzik nekem.
    Kíváncsi leszek, hogy az analóg kábel tv előfizetésemet hogy fogom rá erőszakolni. :) A kettőt hogyan fogja együtt kezelni.
    Hozzáadott S-videó és analóg hangkábelt nem teszteltem.

    Üdv, VBalu987

  • VBalu987

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, kb 15 évvel ezelőtt vásároltam (kaptam szüleimtől) egy Nintendo játékkonzolt, amihez járt egy olyan eszköz, hogy volt két bemenete (egy TV in és egy Nintendo in) felirattal és egy kimenete (To TV), a kimeneténél kb 20 centi koax vezeték és az eszközön volt egy fekete csúszka, amivel ki lehetett választani, hogy melyik bemenetet akarnám választani. Ez a Nintendohoz járt, de sehol sem találom.
    Hogy hívják ezt az eszközt? Hol lehet ilyet manapság vásárolni Budapesten? Melyik topikba írjam szerintem a kérdésemet? Sajnos a TV tunerekhez 1 koax menetet adnak, sőt 400-500 ezer forintos TV-khez is egyet, amibe belepasszíroznak 4 tunert! (Analóg, DVB S,T,C) és már féltem a vezetéket, az eszközt a sok dugdosástól. De most tényleg mi a *****-nak tesznek ezekbe csupán 1 bemenetet? Lenne külön mindegyiknek és semmi probléma nem lenne, majd digitális kapcsoló multiplexelve kiválasztom a megfelelő jelet.

    Üdv, VBalu987

  • VBalu987

    csendes tag

    válasz azbest #11076 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm neked és fo_di -nak, hogy válaszoltatok! Mivel a Nintendóhoz volt adva ezért nem tudtam a pontos nevét, meg persze 15 év az sok idő, de most már tudom.
    Na kb erre gondoltam, s kb 1000-nél többet nem szántam rá.
    http://www.antennak.hu/index.php?kat=104&id=658
    Nincs olyan amihez ne kelljen megvásárolni az f csatlakozókat, meg szerelgetni? Miért gyártják ezeket F csatlakozókkal?
    Lerajzoltam, hogy mire is gondoltam, vagyis mi volt a dobozban:
    http://kepfeltoltes.hu/120610/koaxkapcsolo_www.kepfeltoltes.hu_.png
    lehetett persze úgy is használni a Nintendót, hogy egyből a TV-be dugtam a Nintendóból kijövő koax kábel, meg behangoltam akkor is valami UHF sávra.
    Kapcsoló nélküli közösítőt azért nem szeretnék, mert lehet, hogy interferál.

    Köszi és üdv,
    VBalu987

Új hozzászólás Aktív témák