Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslie

    tag

    Sziasztok!

    Két gépben is szeretném lecserélni az OS alatt lévő HDD-t ssd-re. Mindkét gépben 512GB-os HDD van a rendszernek. Ezen van az OS (Win10)
    Az egyik gép (1TB-os HDD az egyéb doksik, képek, stb. tárolására)
    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    15-20e
    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    480GB-512GB
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    Asztali gép, SATA2
    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    MSI H61M-P31/W8 [link]
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
    3/5
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    átlagos felhasználás, bár néha fejleszteni is szoktam rajta (Java, C#)

    A másik gép pedig a fiamé, aki általában játékra használja, meg a tanuláshoz szükséges dolgok készítéséhez (doksik írása, prezentáció készítés, stb.)
    A gépében neki is van egy 1TB-os HDD. Erre vannak a játékok telepítve.
    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    15-20e
    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    480GB-512GB
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    Asztali gép, SATA3
    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    GIGABYTE GA-H81M-S2PV (Rev3.0) [link]
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
    3/5
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    átlagos felhasználás (nagyobb részben játék)

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Laslie

    tag

    válasz Laslie #59156 üzenetére

    Közben olvasom a topicot és próbálok információt gyűjteni, hogy milyen ssd lenne a megfelelő.
    Elég sok eltérő véleményt lehet találni, így nehéz kiigazodni közöttük. :)
    Olvastam, hogy célszerű OS alá olyan ssd-t választani, amiben van DRAM cache. Az adatlapokon erre vonatkozóan nem sok információt találtam az egyes típusoknál. Kérdés, hogy ennek mennyi jelentősége van ssd esetében? Tudom HDD-nél sokat jelent.
    Hosszas mérlegelés után a számba jöhető típusokból egy WD Blue 3D NAND 2.5 500GB SATA3 WDS500G2B0A típust néztem ki. (Az összefoglalóban még várólistás.) Mik a vélemények erről a típusról? Jó lesz ez az OS alá?

  • Laslie

    tag

    válasz Laslie #59176 üzenetére

    Végre sikerült beüzemelnem a WD Blue 3D 500GB-os SSD-t. (Eddig nem sok időm volt ezzel foglalkozni. :) )
    Át is klónoztam a Win-t. Meggyőző lett a teljesítmény javulás, még úgy is, hogy "csak" SATA2 port van az alaplapon.
    Szóval megérte a csere a HDD-ről. :)
    Ilyen eredményt produkál:

  • Laslie

    tag

    válasz fordjee #60516 üzenetére

    Nem biztos.
    Én kb. 1 hónapja vettem így egy 500GB-os WD Blue 3D SSD. Akkoriban minden reggel ránéztem az árukereső oldalára az aktuális árak miatt, hátha belefutok egy akcióba. Egyik reggel azt láttam, hogy az előző napi legolcsóbb árhoz képest közel 20%-al olcsóbb az egyik cégnél az SSD. Először alig akartam elhinni, ezért vártam vele egy keveset, hátha csak elírás történt és korrigálják addigra az árat. Mivel nem történt változás, ezért megrendeltem az SSD-t. És meg is kaptam annyiért amennyiért akkor a honlapjukon látható volt.
    Hozzá kell tennem, hogy a rendelés leadását követően egyből módosították az árat a honlapon.
    Szóval, ha láthatóan nem elírás pl lehagytak egy 0-át, akkor van esély arra, hogy anniyért megkapod az SSD-t.

Új hozzászólás Aktív témák