Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    Sziasztok !

    Még noob vagyok SSD témában de gondolkodom rajta, hogy beruházok egyre, és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

    Egy postgre SQL adatbázis használatához kellene, ez menne a C-re a win7-el együtt, ez cikra 30 giga (esetleg még nőhet 40-ig), + esetleg pár program ami sztem nem több 10 gigánál. A játékokat gondolom érdemesebb HDD-re intallálni. Elég erre egy 120 gigás SSD, vagy esetleg még sok is ( csak 60 G-seket láttam de az meg kicsinek tűnik) ?

    Az adatbázis intenzív írás - olvasásnak van kitéve napi szinten kb átlag 6 órát, ez mennyire gyötri az SSD-t ? Kb milyen élettartamra számíthatok (hány év) ?

    Két rendszert szeretnék telepíteni, egy XP-t és egy Win7-et, az XP a HDD-re menne (ezt kell ugye először), és a Win7 menne az SSD-re. Az a kérdésem, hogy ez így ebben a felállásban megoldható e, és ha igen, akkor egy már a HDD-n lévő XP-t meg lehet e menteni a reinstalltól (nem tudom a MBR hogy nézhet ki ebben az esetben) ?

    + Mire érdemes odafigyelni OS installnál,konfigurálásnál, hogy meg legyen kímélve az SSD, van e olyan beállítás, ami fontos ebből a szempontból ?

Új hozzászólás Aktív témák