Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joe100

    csendes tag

    Hello! Nagyon megtetszett az új Samsung SM951 (M.2 PCIe SSD):
    128Gb-os 600mb, 256mb-os 1500mb/s írás, 2000mb/s olvasást tud elméletileg. Szerintem az új Macbook Pro-ban is ilyen van. De sajnos nagyon össze vagyok zavarodva h egyáltalán milyen alaplap kell hozzá?
    Elég ha van rajta M.2. slot és ennyi? Azt tudom h ez 2280-as méret és azt is nézni kell, de úgy tudom van AHCI és Nvme SSD is. Teszt szerint csak IOPS-ben jobb picit az Nvme, valószínűleg Bios frissitéssel tudják majd az alaplapok. Ha Nvme ssd-t veszek és nem tudja az alaplap akkor mi van, tudom attól még ahci módban használni?
    Asus H97M-E alaplapot néztem ki hozzá, de nem tudom jó e? A BIOS frissítése már támogatja az Nvme-t.
    Arra jutottam, hogy nem minden M.2 egyforma sebességű, mert ebben 10gb/s a sebesség, de van olyan ami 32gb/s, Ultra M.2 gen 3*4, pl. Asus Maximus VII Impact-on ilyen van. Lehet h csak ez tudja kipörgetni a 2000mb-ot, de ez meg mini ITX. Létezik h csak ez az 1 Asus lap támogatja? 65000 ft. Nekem ez a márka szimpi, de ez drága. X99-ben nem gondolkodok. Találtam még az Asrock Z97 Extreme 6-ot is de Asrock-al már meggyűlt a bajom.
    Ezeket az infokat találtam a neten de szeretném ha segítenétek. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák