Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vanye #18233 üzenetére

    "a másik, hogy én a munkahelyemen úgy használom a masinát, hogy csurig töltve viszem be, ott pedig (ha egyik helyiségből át kell mennem a másikba / ha nem kell a gép egy-két óráig) elég sokszor hibernálom. Egy SSD-nél ez, látom, nem túl nyerő dolog, viszont ha csak aludni küldöm a notit, az meg azért csak szívja az aksit."
    Egyrészt nem szabad, hogy problémát jelentsen a hibernálás (ez csak idióta városi legenda, hogy ki kell kapcsolni a hibernálást, az csak akkor indokolt, ha pl. asztali géped van, és sosem használod amúgy a hibernálást, egyébként egyik esetben sem okoz gondot). Másrészt az altatás esetén jelentéktelen mértékben "szívja az akksit", úgyhogy ha csak egyik helyiségből a másikba mész (és nem a városban utazgatsz mondjuk), vagy 1-2 órán át nem használod, akkor tök felesleges hibernálni, elég az altatás. Persze ha az akksid már olyan állapotban lenne, hogy hálózati töltés nélkül mondjuk max. 10 perceket bírna, akkor még érdemes lenne ezen agyalni, egyébként felesleges.

    "Szal a kérdésem az, hogy SSD-vel lerövidülne-e a bootidő annyira, hogy ha hibernálás helyett ezentúl ilyenkor kikapcsolnám a gépet, akkor vajon a HDD-s hibernációból való feléledéshez mérhető időegység alatt térne-e magához a ThinkPad?"
    Bár mint említettem, eleve ez a hibernáljak-ne hibernáljak kérdés indokolatlan, ez utóbbi bekezdésedben már a kérdést sem értem, nyilván SSD-ről sokkal gyorsabban épül fel a gép, mint HDD-ről, akár hibernáltad, akár kikapcsoltad...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vanye #18239 üzenetére

    "de igazából annyi lett volna a kérdésem, hogy nulláról feláll-e olyan gyorsan a rendszer SSD-n, mint amilyen hamar hibernációból áll fel egy mezei HDD-n."
    Nem olyan gyorsan áll fel a rendszer, hanem gyorsabban. :D

    "De ha mehet a hibernáció SSD-n"
    Igen, mehet, egész nyugodtan.
    Egyébként Bodor egyik cikkében is szerencsére vannak már tévhit-eloszlató részek, pl. pont a hibernálással kapcsolatban írja, hogy "Tehát ez utóbbi kérdés a felhasználói szokástól függ inkább, mintsem hogy élettartam kímélő megoldás lenne."
    Szóval a hibernálást csak akkor tiltsd le, ha sosem használod, és kell a hely. De mivel használod (ahogy én is jóideje, és SSD-n van az OS-em természetesen), ne tiltsd le, semmilyen hátrányod nem származik a használatából.

    Sk8erPeter

  • OddMan

    őstag

    válasz vanye #29428 üzenetére

    A Kingston szép csöndben megváltoztatta a V300-as széria paramétereit, de továbbra is változatlan néven árulja. [link]

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Új hozzászólás Aktív témák