Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz peter889 #61265 üzenetére

    Nem nem tükrözöm. Manuálisan ami fontos mentem, én így jobban szeretem. Égy egymástól függetlenül. A te esetedben nyilván az első mentés hosszabb lehet, ha nincs már mentve. De ha valami fontos azért teszünk. Szerintem. :)

  • Kicsipampam

    tag

    válasz peter889 #61265 üzenetére

    Részben igazad van, annak idején csak 1.44-es floppy volt a biztonsági mentési lehetőség. Amikor lejjebb mentek a vinyó árak már volt alternatíva, manapság meg rengeteg. Jelzi az akkori helyzetet, hogy komoly cégek sem áldoztak rá, Kürt-ék ebből komplett menő vállalkozást csináltak és évekig futott nekik a szekér. Manapság már nem lehet annyit hallani róluk.

  • Frawly

    veterán

    válasz peter889 #61265 üzenetére

    Szerintem az 256 gigás lesz, nem megás. Hogy megérte-e az sok mindentől függ. Mire használod, milyen gépben, mennyi pénzt adtál érte, mennyi gari van rá.

    De már a látatlanban sejtem, hogy egy zsír új, bolti, 5 éves garis, 500 gigás 860 EVO-val jobban jártál volna.

    A Samsung úgy általában a legmegbízhatóbb, de azért nekik is van meghibásodó SSD-jük, 1-1 azért megy tönkre, azért is van rá jótállás, nem dísznek. Most itt a másik SSD-s topikban valakinél egy 850 Pro gyűjtött be pár meghibásodott szektort, pedig az egy 10 éves jótállásos meghajtó, még klasszik MLC NAND-dal, nagyobb írásterhelhetőséggel és a tulaj nem is írt rá sokat 2,5 év alatt, kb. a szokásos felhasználói átlagot, évi ~20 gigát. A selejteket egyik gyártó sem tudja 100%-ra kiszűrni, mindegy milyen minőségi terméket gyárt, meg milyen drága, felsőkategóriás termékről van szó.

    Mentésnek mindig lennie kell az adataidról. Nem csak az SSD meghibásodása esetére, hanem ha user error miatt törölsz, felülírsz, formázol valamit, vagy bekapsz egy ransomware-t, akkor ne bukjad az adataid. Ha ezt elmulasztod, és emiatt adatvesztésed van, akkor igen, az a te hibád, nem a meghibásodó háttértáré.

    A 20 évvel kapcsolatban igazad van. Én csak a 20 évet olvastam, és a 2000-es állapotokat írtam le. 1996 már 24 évvel ezelőtt volt. Igen, akkoriban még nagyon drága volt egy CD író. De akkor még nem is nagyon irkáltak CD-ket, a legtöbb ember még DOS-on meg Win3.x-en nyomta, és a játékok, progik, OS-ek felfértek néhány floppyra is akár, mp3 is csak akkor lett ismert, a legtöbb CPU-n akkor még akadozott, ahogy a frissen megjelent Win95-höz is előbb hozzá kellett upgrade-elni hardverügyileg a meglévő gépek többségét (erősebb 486-ra, P1-re, 8-16 MB RAM-ra minimum). Az 1996-2000-es évek nagyon kaotikusak voltak, sok mindent jelent meg akkor 3D GPU-k, nagyon gyorsan fejlődtek akkoriban a procik, gyorsan avultak a gépek. Meg régen a hardver többe került a fizetésekhez képest, mint ma, ennyivel valóban jobb lett a helyzet. De ez a 24 évvel ezelőtti retró időtávlat viszont már nem releváns annak szempontjából, hogy most milyen SSD-t vegyél.

Új hozzászólás Aktív témák