Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    Lassan már sátrat verek ebben a topikban, annyit járok ide az utóbbi időben :DDD

    Ezúttal egy spéci kérdés, ilyen még tuti nem volt. Milyen SSD-t érdemes venni, ha külső háttértárnak veszi az ember, pendrive helyett? Nemrég vettem a PH-s milyen pendrive-ot vegyek topikajánlója alapján egy Corsair Flash Voyager USB3-as 16 gigás pendrive-ot, mivel azt írták róla, hogy elég gyors 16 gigás mérettől. Na, ebből semmi igaz, hiába hajtom i7-es gép USB3-as portjáról, lassú kula az egész. Nemrég másoltam fel rá FAT32-re Win10 telepítőt SSD-ről, és ilyen 6,6 MB/sec-kel másolt rá kis fájloknál, ami nagy fájloknál felment kemény 28 MB/sec-re, annyira evett az ideg, hogy majdnem kivágtam a laptopot az ablakon. Még az USB2 sávszélességét sem futja meg.

    Gondoltam ennyi elég a tollhajtányokból :D már nem 2000-et írunk. Így keresnék valami kisebb SSD-t. Nem muszáj külső SSD-nek lennie, jó a sima belső SATÁ-s is, van hozzá USB3-SATA adapterem. Legyen olcsó, eBayről vagy Amazonról venném, elég a 32-64 GB, nem kell sebességbajnoknak sem lennie, nem benchmarkok alá lesz, elég, ha az USB3 sebességét nagyjából kifutja. TRIM-et sem muszáj támogatnia, és gariból sem kell rá sok, pótolhatatlan adat úgyse lesz rajta, ha 1 év alatt tönkremegy, akkor sem érdekel. Igazából csak arra használnám, hogy OS-telepítőket, live OS-lemezképeket tennék rá gépek karbantartásához, meg egy-két fájlt tárolnék csak rajta. Igazából már a 8 GB-os pendrive is overkill erre, de nem akarok többet lassú fost venni, így SSD-vel gondoltam kiváltani. Keretet nem írok rá, de reálisan azért jó lenne, ha 10 ezer forint alatt lenne az ára, persze fölé lehet menni, ha tényleg normális meghajtóról van szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák