Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc-csiga1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van pár kérdésem.
    Egy I7 6700K cpu, és egy asus maximus VIII hero aplha alaplap hajtaná majdan a kívánatos ssd-t. Az ssd elsődlegesen oprendszer számára lenne, és ezzel együtt a gép majd dolgozni is fog (3d-s rajzolás, egyéb grafikai tervező programok, filmszerkesztés), a szünetekben pedig játékra is ez lesz majd. (inkább startégia, mint az ész nélküli dizájn-lövöldözés :D )

    Egy szó, mint száz a piacon kapható "leggyorsabb" darbokat céloztam meg, figyelembe véve a tárhely méret/ár érték/sebesség arányt. (Oké, hogy a legygyorsabb kell, de megfizethető áron! És nem estem egyből hasra a sequentialis ezresektől sem. Sokkal inkább érdekelt -ez mellett természetesen!- a 4K-s IOPS :K )

    Így került szem elé az intel 750-ese, hiszena deszkán van U.2 is. szép áron, főleg ha lehetne is kapni. :)) Na meg minek a 400Gb... kevesebbel is beérném, csak nincs.

    A második kiszemelt, szintén gyors, de az samu, és M.2. (Nem gond, van itt minden :C ) Ez az SM951-es sorozata.
    ...Jó, ebből van is 256Gb is. (Óriási a sebesség ugrás a 128-ról 256-ra, nem úgy 256-ról 512-re, ezért nem keresek 128-ast) Egy kikötésem volt, ahci helyett NVMe legyen. Az ára még beleférős is, de amit hallottam róla...

    Igaz, hogy jobban melegszik a kelleténél? Igaz, hogy külön hűtő kell rá? Most akkor hogy van ez; olcsóbb, de kazán lesz. Az alulra került alaplapi M.2-es csatólómon pedig majd jól megfő. Aggódom :( , ne vegyek ilyet?!

    Magyarul,
    1.) Érdekelne, hogy kinek van tapasztalata az sm951-esekkel. (főleg a 256-ossal)
    2.) Ha valóban túl heves a drágaság, ki mit csinál/t vele, hogyan hűti?
    3.) Baromság ez az egész melegedés, felejtsem el, és vegyem meg ezt.
    4.) Felejtsem el, és ha minőségi hasonlóan gyors ssd-t akarok, akkor gyűjtsek az intelre?
    5.) Ne vegyek samu sm 951-est, ne vegyek intel 750-est sem, hanem... Kinek mi az ötlete? :F

    Az ajánlatokat, tanácsokat, válaszokat, tapasztalatokat a fenti igények, elvárások tükrében megköszönöm, és várom :R

Új hozzászólás Aktív témák