Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szemike25

    csendes tag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést ,ha nem a legszakszerűbben fogalmazok a kérdésem során :-)

    Inviteles netszolgáltatóm van (internet 10 megás+, vez.telefon+tv).

    Úgy érezzük,hogy ez az inviteles router nem a legerősebb....igazán jó jelet közvetlen a router mellett mutat a telefon vagy épp a laptop. Sajnos nem igazán tudom mozgatni a házon belül úgy lett kialakítva a helye. Egybéként rá van kötve egy asztali sz.gép, 2 tv ,vezetékes telefon. Illetve használunk egy laptopot .

    Egyszerre általában 1 tv és mondjuk a laptop megy,de ilyenkor sem a legerősebb a jel a lakás másik részében (normál családi házról van szó). Ha mondjuk megnézek egy sebességtesztet a gépen, általában 7-8 megát mutat, igaz az inviteles emberke mondta,hogy a televízió is le fog venni a sávszélességből, de ezt csak akkor érezzük ha mondjuk mindkét tv megy és még a laptop....hát sovány így is ....

    Lényegre térve, vásároltunk egy televíziót, amin a smart funkciót szerettük volna kipróbálni,de nem igazán sikerül,mert folyton szakadozik ,ha sikerül is rácsatlakozni a wifire egszakad,használhatatlan.
    Próbaképpen átvittük a tv-t a router melletti szobába (hogy itt majd közelebb lesz), ott is ugyanaz volt,mint a messzebb lévő nappaliban.
    Azt javasolták vegyek egy jobb wifi routert és azon keresztül netezzek, az inviteles routert pedig modemként használnám csak /ezt gondolom az invitelesek állítják be/.
    Nem tudom,hogy a tv-be csatlakoztatható wifi sticker milyen minőségű stb, de bízom benne ,hogy egy erősebb wifi router segítene. Tény,hogy más eszköznek, mint pl. a laptop, telefon sem a legerősebb a jele ezzel a routerrel....

    Ti mit tanácsolnátok a problémám hallatán, illetve az alábbi routert javasolták nekem, erről mi a vélemény:

    http://www.emag.hu/tp-link-gigabit-wireless-n-router-tl-wr1043nd/pd/ER2Z2BBBM/

    Köszönöm előre is a segítséget!!! :R

  • szemike25

    csendes tag

    válasz Soma01 #40928 üzenetére

    Szóval az inviteles modem valami zte -típusszámot most így nem tudom,otthon megnézem-egy antennás kis fehér router. meg fogom kérdezni az invitelt hogy tud e bridge módban működni az ő eszközük.
    Erre van rákötve egy asztali gép közvetlen, a két televízió és a vezetés telefon.
    stabilnak éppen stabil a net az asztali pc-n kábellel csatlakozva.
    Az elhelyezéssel az a baj,hogy amiatt,hogy ebben a szobában volt az asztali pc gondoltuk jó lesz itt a telefon is,nyomtató stb a számítógépasztal is itt van.
    A nappaliban van viszont a tv ,ez "L" alakban hú hát nem tudom hány méter távolságra helyezkedik el a routert tartalmazó szobától,azért annyira nincs messze...majd lemérem.
    Nem tudom az egész hóbelebancot át lehetne e telepíteni a nappaliba-mondjuk akkor lemondom az asztali pc-ről úgysem szuperál már tökéletesen.
    Csak ugye mire így is lecincálták ezt a rengeteg kábelt a padlásról a falon ki stb...
    Az új routert szeretném azért legalább fentre rakni mondjuk a szoba bejárata felé és akkor hátha jobban adná a jelet messzebbre....
    de ha mondjuk a szomszéd szobában próbáltuk a tv-t és ott sem ment a net rajta akkor csak nem az igazi a wifi. nem??
    Gondolom egy wifi jelerősítő sem megoldás,vagy igen?

  • szemike25

    csendes tag

    válasz Soma01 #40930 üzenetére

    Igen, ilyesmi .
    a típus-szszámban most nem vagyok 100 %ig biztos.
    ZTE W300as, most beszéltem az inviteles fickóval, aki mondta hogy ezek az egy antennás routerek nem is arra vannak kitalálva,hogy nagyobb távolságot áthidaljanak, max 6-7 méter.
    Szóval szerinte megoldás lenne ha vennék egy 3 antennásat :-) Illetve azt is mondta,hogy nem feltétlen kell az inviteles routert bridge módba állítani,csak annyi hogy az én általam vásárolt routert kell majd picit másképp konfigurálni....hmm :F

  • szemike25

    csendes tag

    válasz Soma01 #40933 üzenetére

    Huh...ok,még értelmezem :-)
    Krimpelő fogóm van és rj45-ös csatim is,netkábelt is gyártottam már....
    Én is a b/1.) -es megoldásra gondoltam először. Nem nagy távolságra akarom az új routert tenni,mondjuk az asztali géptől kb. 4 m talán.
    Ismerősöm mondta,hogy neki is ilyen inviteles megoldása van otthon és eleve úgy kérte,hogy az inviteles eszköz csak modemként funkcionáljon és az ő routere rá van kötve. Ezért is kérdeztem az inviteles ügyfélszolgálatot, hogy ehhez kellenek e ők,vagy vmit át kell e állítaniuk központilag....
    Akkor az általam linkelt router jó lenne,vagy szívesen veszek javaslatot, mert akkor mihamarabb megrendelem.

  • szemike25

    csendes tag

    válasz Soma01 #40933 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítséget Soma! :R
    Azt hiszem megrendelem ezt a routert:

    http://www.emag.hu/tp-link-gigabit-wireless-n-router-tl-wr1043nd/pd/ER2Z2BBBM/

    De ha valaki más típust javasol ,stb. délutánig várok :-)

    roppantul kíváncsi leszek majd az eredményre egyébként....
    Nagyon utálom,hogy lakóhelyemen ennyire korlátoltak a lehetőségek internetszolgáltatók terén :W
    

Új hozzászólás Aktív témák