Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz Mr. Csonti #86642 üzenetére

    Inkább valami normálisabb hálózatot kellene itt kiépíteni és nem olcsó eszközöket felfüzögetni. Sajnos egy ekkora terület már megköveteli a normálisan kiépített, vezérlő alapú hálózatot.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Vastika

    tag

    válasz Mr. Csonti #86642 üzenetére

    Heló!

    Tudtommal ;-) az Ubiquiti rendszere az, ami a legolcsóbban tudja, amire szükséged lesz: mégpedig, hogy van akárhány AP-d, egy SSID-vel, és úgy lehet bejárni az általuk lefedett területet, mintha egy AP-d lenne ;-) (Seamless Roaming)

    A Mikrotik is tud ilyet, ha jól tudom, de hogy hogyan, milyen eszközökkel, azt már nem tudom - életemben egy Mikrotik-et láttam, illetve van is itthon egy, hogy megismerkedjek vele, de még odáig sem jutottam el, hogy kicsomagoljam...

    Ami még az Ubiquiti mellett szól: elég intelligens szoftver, pl. be tudja állítani úgy az AP-k teljesítményét (feltérképezi a vezérlőszoftver a hálózatot) , ami optimális az adott kiépítésben. És az AP-k jól néznek ki ;-)

    Hátránya, hogy bár az AP-k igazából nem drágák, de kell hozzájuk egy vezérlőszoftver (UniFi Controller) Ez koordinálja az AP-k működését, és a roaming-ot: "követi" a klienset, és mindig a legközelebbi (legerősebb) AP-hez kapcsolja (ezt a kliensek támogatják, csak az egyszerűbb AP-k nem)
    Ezt a szoftvert futtathatod akár egy Raspberry Pi-n, NAS-on, ami Intel alapú, és megy rajta a virtualizáció (Docker) , vagy vehetsz az Ubiquity-től olyan eszközt, ami kontroller, vagy kontroller is. A legolcsóbb ilyen a Dream Machine, ha jól tudom, ami AP meg router is, igaz, nem ax-es (de talán pl. a pincébe - padlásra elég lesz ax nélkül is ;-) Ennél csak drágább eszközeik vannak, amik ezt tudják, de azokban már egyáltalán nincs is AP.

    Ja, az AP-ket csak PoE-n keresztül lehet villannyal ellátni, tehát az is az ethernet kábelen megy hozzájuk: egyszerűen egy PoE switch kell melléjük, nem egy vészes összeg (...a többihez képest ;-)

    Hogy mit tud a Mesh ehhez képest, nem tudom - olyat nem láttam, még nem volt rá szükségem. Pályaelhagyó vagyok, az utóbbi pár évben nem nagyon követtem az eseményeket ;-)

    De a 2x3 TP-Link is kb. annyiba kerül, ha jól látom, amennyiből meglenne az UniFi: úgyhogy én alaposan utánanéznék, mi szól ellenük és mellettük!!!

    Üdv: Vasti

Új hozzászólás Aktív témák