Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz MaCS_70 #85019 üzenetére

    Pontosan, ráadásul az AX vals sebességtöbbletet, távolságra/falakra/zavarokra sokkal kevésbé érzékeny az AC -nél.

    Ugye ott most van egy olyan router ami most 35K HUF. Nem tudom mennyiért vette annakidején, de akár ebből is ki lehet indulni, mint pl. keret. Ugyanilyen router -re AC -s alapokon ennyit nem költenék most. Ebben a nagyságrendben AX -ben gondolkodnék. Pl. egy AX73. Amennyiben kell az Asus kezelőfelület vagy funkciók, akkor meg AX58U. OK, ez már a 49K -s kategória, de el lehet dönteni, hogy a plusszok megérnek-e ekkora felárat.

    #85020

    Én meg a "torrent céleszköz" mivoltával vitatkoznék. Én úgy vagyok, hogy a router "routerkedésre" a NAS meg "NAS -kodásra" kell és ezen funkcionalitás terén hiányoznának azon erőforrások amiket a torrent zabálna fel.

    Úgy egyébként ez egy "ezerismeretlenes" egyenlet (ezt ugye korábban már részletesen fejtegettem). Ahogy írtam is - akinek ez kell az vesz olyan router/NAS eszközt amivel ezt tudja művelni és boldog.

    A "hálózati szakember" -ről eszembe jutott a "suszter meg a cipője" példázat ... :)

    @zsberecz ; #85017

    Nálunk meg ez úgy működött, hogy a boltok tetemes részében, ahol a Duo-Pack -ot akciózták ott ez drágább volt, mint ha külön vettél volna két darabot. Az egyes boltok közötti árkülönbségről nem is szólva. Azaz igen - ez nálunk odafigyelősebb volt.

    Egyébként javallt a kábeles backhaul. Sőt még azon gondolkodtam (csak nem írtam korábban), hogy ha már kábelezünk, akkor mehet kettő is - külön a csak vezetékes eszközöknek (switch -el osztva). A WiFI -s backhaul ezer dolog függvénye - de igen sarkos gyenge pontja tud lenni a két router közötti WiFi minősége és e mellett ugye osztódik is a WiFi erőforrások ezen kapcsolat meg a kliensek kapcsolatai között.

    Fő rueterként használva (ahova a net jön és a LAN elágazik) talán a gigabit -es LAN nem akkora probléma, de AP -ként használva (meg úgy egyébként is) elférhetett volna egy 2.5 Gbps -es LAN kapcsolat (nálam itthon ez utóbbi is van - imádom).

    "Gyerek sziv a jatekkal" témakör. E tekintetben is javasolt lenne a két LAN kábel (egyik AP -be - a másik vezetékes LAN -ra, ahogy fentebb írtam) - a gyaerek is nagyon örülne neki ... :)

    Egyébként akkor egy AX92U lesz vagy Duo-Pack?

  • raycoon

    tag

    válasz MaCS_70 #85019 üzenetére

    "Az AX nem a jövő, hanem a jelen, ami Számodra potenciálisan a közeljövőt jelenti. Akkor viszont nem érdemesebb-e eleve olyan eszközt választani, ami amit nem kell lecserélni, ha utolérjük az igényeinkkel a kínálatot?"

    Igazad van, filozófia.. :) A "számomra" rész viszont ebben a képletben a legfontosabb. A technológiai fejlődés sokszor nem az igényeket akarja lefedni, hanem piacot teremt, hogy a legyenek igényeid. Miért kell ekkora sebesség? Mert kell az összes szobába minimum egy 4K tévé, egy telefon/tablet/notebook és minden család tag egyszerre akarja használni mindet, egyedül. De miért akar valaki ilyet csinálni? Minek a 4K? Oké, szebb. De amúgy minek? Mert a cégek csak úgy tudják fenn tartani az ipart, hogy állandóan valami újat (vagy jobbat) hoznak ki, amire nekem lehet, hogy semmi szükségem nincs. Viszont ezzel megteremtik a piacot és húzzák magukkal pl a WiFi6-ot. De ez csak egy példa és lehet, hogy nem is a legjobb, vagy legjobban levezetett, de gondolom, hogy érted mire gondolok.

    Valaki említette a telefont.. Nokia 1611-essel kezdtem, csak akkor volt csere, amikor már az előző gyakorlatilag nem működött. Mindig úgy próbálok választani, hogy az eszköz nekem megfelelő legyen, sokáig, így nem érdekelnek az új trendek. Így csak azért, mert az a jövő nem veszek újat.

    De abban igazatok van, hogy csak azért, hogy olcsón jöjjek ki nem akarok venni egy már ma elavult eszközt. Ezért írtam, hogy két irány van (WiFi nélküli router, vagy csere egy újra). Az első nem egy rossz megoldás, még csak nem is múltba mutató. A másodiknak jelen esetben akkor lenne jelentősége, ha az igény is meglenne. Ha 2 év múlva (mint rövid táv) lesz meg az "igény", akkor sem rossz megoldás a sima router, mert 2 év alatt már lehet, hogy WiFi7-nél fogunk tartani és ha ebben a 2 évben semmit nem használtam ki a WiFi6-ból, akkor teljesen felesleges volt megvenni..

    Most a WiFi6-ból amit nyerhetnék és egyedül ez lenne fontos: hatótáv, jelerősség AC eszközökre. Erre viszont nincs infóm. :(

    20 körül van 5 GbE portos router (bár nem tudom, hogy HW NAT-os-e vagy sem), mondjuk max +40-50%-ban van olyan eszköz, ami a jelenlegit (AC66U B1) lefedettség/jelerősség tekintetében érdemben túl szárnyalja, vagy olyan, ami ennél olcsóbban kikapcsolt WiFi mellett el tudja látni a router szerepét (megfelelő sebességgel és védelemmel)?

Új hozzászólás Aktív témák