Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz woodworm #76398 üzenetére

    Ez igaz, de elég sok infot találni róla.
    Míg az Asus ról , (de írhatnék ide bármilyen más egyszerű routert, ami alapvetően webes konfigra lett kitalálva) már jóval kevesebbet,
    hiszen akik ilyen eszközt választanak, nem akarnak elmélyedni a mélyebb hálózati ismeretekben.
    Míg ha valaki Mikrotiket választ, akkor bevállalja a szívást, és a tanulni akarást, ebből kifolyólag elég sok alapot is irányt lehet találni a konfiguráláshoz.
    Én is elég sok célirányos linuxdistrót kipróbáltan.

    Sokáig használtam a pfsense-t is, egy atomos gépen, amit direkt ennek raktam össze.
    Miután egyik akkoriban kaphaató routerrel sem tudtam megcsinálni amit akartam, vagy amivel igen, az irreálisan drága lett volna, (akkor egy 30/5 ös netem volt. )
    Egészen addig be is vált, amíg ide nem ért a digi, erre már kevés volt a vas, és problémák is voltak már vele.

    Ekkor belekezdtem a keresgélésbe, elvárás volt, hogy 2 internetelérést kezeljen egyszerre, Policy routinggal.
    Nem néztem az árat, de 200 000 től nem adtam volna többet érte.
    Nagyon sok eszköz nem volt képes routolni gigabitet pppoen, volt ilyen millios összegű is.

    Fontos volt, hogy hangtalan legyen.
    Ismerje a VLAN-t

    Hosszas keresgélés után eljutottam a Mikrotikhez abból is egy 1100 AHX4-est választottam (akkor még nem létezett a 4100 as) , miután megemelték 500 ról 1000 esre, és az 750GR3 as már kevés volt a gigabithez.
    Nem bántam meg, röhögve elviszi a 2 internetelérést több alhálóval, wifi nek külön van, stb...
    akár portonként, akár gépenként tudok szürést alkalmazni.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák