Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz uriember #66217 üzenetére

    Próbálok gondolni, de konkrét emlékek nélkül nem megy.

    Egy asztali óránk tápja ad ki olyan hangot, amire rá lehet fogni a ciripelést, de azt lassan 30 éve teszi.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • válasz uriember #66217 üzenetére

    [kondi]
    Jaj nem mááá... :W Még mindig csak a rész igazságra koncentráltok. :N
    Minden elektronikai berendezés üzemóra függő is, a kondik miatt is. A ritkán használt berendezés (ahogy írtam jóval kevesebb, mint fele időben nincs nálam használva) tovább bírja általában. Ennek oka valóban a kondik is.
    A kondenzátorok mitől száradnak ki?? Csak nem idővel és a melegtől? A kikapcsolt berendezésben hány fok van? 22? A bekapcsolt tápegység műanyag háza alatt? Minimum 40, de inkább több? Egy labor teszt alatt szerintetek melyik esetben szárad ki hamarabb a kondi? Az ahol nagyobb részben 22 fokos környezetben volt, vagy az amelyik állandóan jó meleg szellőzetlen bő 40 fokos helyen? És igen, ha a filléres áru kondi tönkremegy, akkor az gondot okoz... magával ránthatja az eszközt is. Ha pedig már kiszáradt, akkor meg már mindegy, mert az MVM-el és a jó Istennel kellene üzletelni, hogy tuti ne legyen áramszünet, mert lehet, hogy nem indul újra a cucc.... és itt már tényleg igazatok van. :R

    [áram]
    Évente 130 kWh-t fogyaszt a modem-router kombó (15 W-al kalkulálva). Azt felezve jó, ha 60 kWh-t lehet évente megsprólolni. Ha ezt 500 ezer háztartás (direkt kicsi számot írtam) megtenné, amikor nincs az eszköz használatban. 30 Mio kWh. Ha egy háztartás évente 1800 kWh-t fogyaszt (150x12), az 16 ezer háztartás áramfogyasztása... azaz éves áramfogyasztása spórolható meg, csak Magyarországon. Mindenhol igyekeztem alulkalkulálni. A sávok foglalását meg már korábban említettem...
    Szerintem nincs semmi gond azzal ha valaki csapvizet iszik, alacsony fogyasztású autót és tömegközlekedést használ, szelektíven gyűjti a hulladékok, spórol az energiával... mindezt mások helyett is. Így talán kevesbb jegesmedve döglik meg az északi sarkon és kevesebb állat hal szomjan a szárazság miatt.

    Elnézést a topikgazdától, meg a többiektől az off-ért. De ne már, hogy szakmainak tűnő féligazság miatt 24-ben legyenek használva eszközök ott, ahol jóval kevesebb üzemóra is elegendő. Emiatt a TV is 24-ben megy és ha nem kell le van takarva egy terítővel? :W

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák