Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • VZ953

    csendes tag

    Lenovo (IBM) R 51 ilyen felszereltséggel, internetezésre -szövegszerkesztésre megéri-e
    a 180 ezret?

    Processzor: Intel Pentium-M 735 (2MB L2cache/FSB400) 1700 MHz
    Winchester: 40GB (4200rpm) ATA-100 Active Protection System, Hard Disk Drive Shock Absorber
    Memória: 256MB, max. 2GB PC2700 DDR-SDRAM, 333MHz
    CD-ROM: DVD ROM/CDRW (24X/24X/24X/8X Max)
    Képernyő: 15.0'' (1024x768) XGA TFT színes képernyő
    Videó: ATI Mobility Radeon
    7500 32MB (4x AGP)
    Akkumulátor: 6 cellás Li-Ion akkumulátor kb. 4 óra
    Szoftver: Windows XP Prof. HU

    Bővítőhelyek: 1 db Type I/II vagy 1 db Type III PCMCIA 2.1 kártyahely/CardBus 32bit
    Interfészek: 2USB2.0, 1 párhuzamos, külső monitor, Infrared, IEEE1394, S-Video out
    Kommunikáció: 56K V.92 modem, integrált 10/100/1000 Ethernet, WLAN Intel 802.11b/g
    Méret, súly: 332x269x37-40mm, 3.0kg
    Garancia: 3 év világgarancia/akkumlátorra 1 év

  • VZ953

    csendes tag

    válasz Shadowfax #4214 üzenetére

    Köszönöm a választ! A külsejével nincs gondom, nem reprezentációra lesz! Csak internet és szövegszerkesztés - feleségnek. Más feladatokra van két nagyteljesítményű, DVD írós asztali gép a családban. Egyetlen kérdőjel valóban az 1024x768, meg, hogy milyen minőségű a monitora. Erről még meg kell győződnöm. A munkahelyemen egyik gépen 15'' CRT/ilyen felbontásban megy az internet, elfogadható, szövegszerkesztésre is megfelelő.

  • VZ953

    csendes tag

    válasz Sipi #4228 üzenetére

    Köszi! Megnyugtattál! Meg is rendelttem. Átutalás esetén ingyenesen házhozszállítják az ország egész területén.

  • VZ953

    csendes tag

    Itt a fórumon tájékozódtam a múlt héten erről a Lenovo(IBM) notebook-ról: http://usanotebook.hu/ntb.php?id=408
    Gondolom úgy illik, hogy a tapasztalatokról röviden beszámoljak.
    Csütörtökön megrendeltem, és 220 km-re a fővárostól, ingyenes kiszállítással, hétfőn délben hiánytalanul megkaptam. A gép – árához képest különösen – jó anyagminőségű, pont nekem megfelelő szolid eleganciájú. Beüzemelés után az XP PRO és a többi tartozék program szépen feltelepült. A plusz programok feltelepítésével sem volt gond. Mind a kábeles, mind a rádiós internetet azonnal felismerte és kezelte. A programok működése közepes sebességű, notebook szinten megfelelő. A 4200-as HDD-től és a kevés memóriától egy kicsit tartottam, de minden általam használt program futásához elegendő. (Memóriát majd bővítek). USB-s külső 7200-as HDD-vel is kipróbáltam, gyorsabb olvasás és írás. Működés közben a gépet nem lehet hallani, és abszolút nem melegszik! Az első feltöltés után 3 és fél óra múlva jelezte az akkumulátor lemerülését. (Volt benne egy kevés készenléti üzemmód is).
    Az ebben az árkategóriában (IBM szinten) nem jellemző FireWire (IE 1394) bemenetet is teszteltem. Videokameráról képeldobás nélkül másol (a 4200-as HDD-re is), és egy komoly editáló program (EDIUS) is elfut a gépen. (Természetesen erősen lecsökkent RT funkciókkal). Mpeg2 exportra viszont lassú. Nem akartam DVD írós laptopot – arra ott van az asztali, az átjárást a külső HDD biztosítja – ezért a típusszámából ítélve LG DVD lejátszó/CD író is megfelelő nekem.
    A kijelző jó, pixelhibamentes, nekem elegendő az 1024x768. A függőleges látószög lehetne egy picivel nagyobb. A DVD, ill. dv avi lejátszás képminősége jobb, mint az asztali gépem nagyobb felbontású, 17”-os TFT monitorán.
    A billentyűzet minősége jó, a tartósságáról majd később tudok nyilatkozni. Otthon USB-s egeret használok, úton meg a tapipadot. (Pöcökegeret nem használom).

Aktív témák