Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narris

    csendes tag

    Sziasztok,

    Íme a kitöltött kérdőívem :) Jelenleg Dell Latitude E5500-am már 6 éves volt, tehát megint hosszútávra keresek laptopot, ami megbízható és tudásban elég lesz viszonylag hosszabb távon - nem tudom mennyire reális, hogy megint bírja egy mostani gép 6 évig vagy rövidült már a termékek életciklusa.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-3 hónap, nem égetően fontos, de nem akarom sokáig húzni, mert akkor mindig lesz egy újabb típus, amire érdemes várni :)
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-320k
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) internetezés, filmnézés, irodai munka és alap játékok.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Kb. csak WoW vagy Battlefield 3-4. Legalább közepes minőségben. Jelenleg aktívan nem játszom, de nem akarom elvenni a lehetőséget később, mert az asztali gépemtől most fogok megszabadulni
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6", a többihez nem értek :)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Alig hordoznám, ha viszem is, akkor is autóval megyek.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem szükséges, van eredeti Win7-em
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó külső elég, kb. 500 GB elég lenne, de jó lenne akár SSD+HDD kombó is a sebesség miatt
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webkamera, HDMI és eSATA hasznos ha van, illetve USB 3.0-ból legyen rajta több, mint 2.0-ból :)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

    Köszi előre is a segítséget.

  • Narris

    csendes tag

    válasz Khelben #101338 üzenetére

    Köszi a választ. Asus laptopok megbízhatóak? Igazából amióta ezt megvettem nem követtem a piacot, de régen én nem hallottam annyira jókat róla.

  • Narris

    csendes tag

    válasz Khelben #101368 üzenetére

    Az 5558-ra gondoltam. Tesztet és véleményt olvastam most az ASUS N551-ről. A mostani DELL súlyra nehezebb, tehát nem lenne gond cipelni a 2.7 kg-os ASUS-t. :)
    De akkor ha jól értem a DELL 5558 az nem egy szint az N551-el, tehát ha már ennyi pénzt kiadok, akkor az ASUS jobb döntésnek tűnik.

  • Narris

    csendes tag

    Sziasztok,

    Jelenleg egy Dell Latitude E5500-at használok, de már 7.5 éves. Panasz nincs rá, de nem szeretném ha "elfáradna" és kényszerből kelljen laptopot vennem.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Akár azonnal.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400 - 450 eFt

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Netezés, filmnézés, játék

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Legfeljebb World of Warcraft, részletezettség és felbontás minél jobb, de nem ragaszkodom az überbrutál minőséghez ha nem fér bele a keretösszegbe

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6, ha jól tudom, akkor IPS képe szebb

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Szinte egyáltalán nem hordozom, viszont itthon nagyon sokat megy a gép (asztali gép helyett használom), tehát strapabíró legyen.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Van dobozos Windows 7, tehát nem feltétlenül kell oprendszer

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Mindenképpen SSD, 128 GB is elég, de 256 GB jobb lenne. RAM legalább 8 GB. Optikai meghajtó kellene, mert a Windows CD-n van meg.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Gigabites LAN port és HDMI.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Köszönöm előre is a válaszokat.

  • Narris

    csendes tag

    Sziasztok,

    Új laptop vásárlásán gondolkozom, jelenleg egy Dell Latitude E5500-at hajtok, ami most töltötte be 9. életévét. Tökéletesen meg voltam vele elégedve, de kezd elfáradni (zsanér problémák már 2 éve, touchpad nem működik stb.).

    Jó lenne valami minőségi anyagokból, jól összerakott és megbízható laptopot találni, ha nem is a következő 9, de legalább 4-5 évre.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Bármikor
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Legfeljebb 300-320k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, filmnézés (1080p), internetezés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem kell játékra
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6, full HD, fényes vagy matt mindegy, IPS mindenképpen
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Szinte soha
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell, van eredeti Win7
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Kizárólag SSD (legalább 128, de inkább 256 GB), legalább 8 GB RAM, optikai meghajtó nem kell. Jelenlegi gépemből vennék ki SATAIII-as SSD-t, annak kellene hely az új laptopban. Ha ez utóbbi nem lehetséges, akkor túlélem és külső winchesterként használnám tovább a mostani SSD-t
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Mivel elég sokat használnám filmnézésre, ezért a kép- és hangminőség fontos. HDMI csatlakozó kell, de jelenleg nem használok USB-n kívül semmit. Minél több, annál jobb, hogy hosszabb távon ne legyen gond a kompatibilitással.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

    Előre is köszönöm a javaslatokat.

  • Narris

    csendes tag

    válasz Khelben #142115 üzenetére

    Köszi.

    Dell Latitude 5590 nem érné meg jobban? A processzorban van ránézésre különbség csak.

    [ Szerkesztve ]

  • Narris

    csendes tag

    válasz Khelben #142117 üzenetére

    Ezen az oldalon ([link]) azt írják, hogy IPS.

    Ha megveszem, akkor hogyan tudom leellenőrizni, hogy valóban IPS van benne?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák