Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kunflex

    újonc

    Sziasztok!
    Laptopot szeretnék, az igények:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - Augusztusig.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    - Max. 250 000 ft.
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    - Egyetem mellett jegyzetek (Word, Power Point gondolom) internet és játék.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - LoL, Hearthstone és a Shift. Felbontás és részletesség akár low is lehet, megszoktam hiszen jelenleg egy ősrégi asztali gépem van, amin a Pro Street sem képes menni, a SA is textúrahibás a rossz vga miatt... De azért egy mediumnak örülnék, tehát játszható legyen.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - Nem értek én ehhez, de elképzelhető, hogy kint is fogom használni szóval a túl erős napfény lehet gondot okozhat majd.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - Nem fog gondot okozni a súly, és lehetséges hogy egy párszor aksiról fog menni, de ekkor nyilván nem játszani fogok rajta, hanem tanulni, tehát jegyzeteket olvasni.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - Windows kell, Win7 támogatás nem árt, de nem elengedhetetlen.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    - 1 TB, többihez nem értek.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    - Ha van webkamera, az csak jó, de nem elengedhetetlen.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    - Új.

    Elsősorban nem is konkrét notebookot szeretném, ha ajánlanátok, (de azért jöhet, hiszen tudok mihez hasonlítani majd, ha bemegyek a boltba választani!!!) hanem azt, hogy milyen paramétereket nézzek a kiválasztásnál. Milyen processzor szükséges, videókártya, stb, akár konkrét márkák megnevezésével. Tudom, ez kicsit macerásnak és fölöslegesnek tűnik, de nem interneten szeretném megvenni, hanem boltban, és ezért nem biztos, hogy amit itt linkelnétek, azt meg is találnám majd ott. Ráadásul őszintén szólva, nem is vagyok képbe ezekkel a dolgokkal, és elég reménytelennek tűnik beleásni magam a témába... Viszont ha tudom, hogy milyen tulajdonságokkal keresgéljek, már is jobban elboldogulnék!

    Előre is köszönöm a segítséget! :)

  • Kunflex

    újonc

    válasz szabonagyur #92457 üzenetére

    Ez érthető, nem is úgy gondoltam, hogy külön-külön milyen dolgok legyenek benne, hanem pl.: (most mondok valamit, valószínűleg nem reális) Core i5 vagy i7-et nézz, az alatt ne nagyon, vagy min. 2GB RAM, vagy GTX 750-nél gyengébbet ne nézz, Intel videókártya gyenge stb., és akkor ezek alapján már nagyjából tudok válogatni majd, hiszen ha azt mondod, pl.: Core i3-mal nem futnak a játékok, akkor nem veszek olyat. Ha ez nem megoldható, akkor mint említettem, jöhetnek a konkrét gépek!

    Ezen az Asus-on már én is gondolkodtam, köszönöm!

  • Kunflex

    újonc

    Így már értem. De tényleg! :DD

    Az Asuson kívül esetleg van valami hasonló? Media Marktban árulnak laptopokat multimédiás vagy játékos használatra. Mennyire lehet hinni a jelzésnek, megbízhatóak a gépek?
    [link]

  • Kunflex

    újonc

    Először is, a komplett gépről. Akár hiszed akár nem, felfogtam, hogy attól mert leírod, hogy milyen paramétereknek kell megfelelnie egy gépnek az adott igényeimhez, és én olyat veszek, amiknek az meg is felel, attól még nem biztos, hogy az be is fog válni, mert lehet más probléma van, amit nem látunk, csak majd tapasztalni fogunk.
    De azt nem értem, hogy mi a probléma azzal, hogy ha kilövöd nekem az eleve olyan hardvereket, amik egy bármennyire összeszerelt gépben is vannak benne, nem fogja kielégíteni az igényeimet, mert maga a hardver gyenge. Vagy behatárolod, hogy kb. ettől kell nézni. Meg fogom érteni, hogy nem szentírás, főleg annak tudatában, hogy már leírtad, hogy komplett gépet veszek. De mivel nem voltál hajlandó leírni, nagy vonalakban sem, amit kértem, ezért mondtam, hogy akkor ajánlj más gépet, mert akkor legalább abból tudtam volna kiszűrni, hogy körül-belül milyen specifikációk szükségesek.
    Sajnos a buta hétköznapi felhasználó azt sem értette meg, hogy szakember úr miért nem érti meg, hogy a vevő boltban szeretne vásárolni (függetlenül attól, hogy milyen szuper lenne ha inkább neten venné meg, nem az lenne fontos, hogy alkalmazkodjunk az igényekhez?), ahol sajnos nem végtelen a választék! Szóval ha nekem ide nyomtok egy konkrét gépet, és az nincs a boltban, akkor marha sokat értem vele! Kösz! Mert ugye az átlag felhasználó nem tudja, hogy hasonló gépet ne nézzen, mert az azonos specifikáció mégsem annyira azonos!
    Mindent összevetve nincs jobb hasonló árban? Ki mondta, hogy nekem a legjobb kell? Nem értem, hogy miért szinte csak azt teszitek egyenlővé a játékra használatos géppel, ami full hd-ben viszi a Battlefield 4-et. Senki se kérte, hogy a legújabb játékoknak feleljen meg! Viszi a gép a Skyrimet 50 fps-sel low-on? Ultrajó, több nem is kell! Tudod mit szeretnék? Vigye a LoL-t 25 fps-sel low-on! Neked ez nem játszható kategória? Nem te fogsz játszani, hanem én. Testközelből láttam már ennyivel futni, szerettem volna, ha az enyém is legalább ennyivel vinné...mert sehogy sem viszi! Direkt írtam is, hogy elég, ha low-on viszi a játékokat. A személyi számítógépem is olyan ergya, hogy 10 éves játékokat is csak alacsony részletességgel viszi, szóval már megszoktam.

  • Kunflex

    újonc

    válasz laszlobak #92508 üzenetére

    Rendben van, elnézést kérek a negatív hangvételű regényért, csak először is rosszul esett a lekezelő hangnem, másodszor pedig nem azt kaptam, amit valóban szerettem volna (amit valószínűleg meg se kaphattam volna, mert már látom, hogy nem így működik, de nem értek hozzá, bocsásson meg a világ, de ezt ráadásul említettem is...)

    Másrészről pedig pont ezt a gépet én is kiszemeltem ki magamnak, és voltam már két boltban is (tudom, húúúú, jó sok...), és egyik helyen sem volt, sőt nem is tudtak mondani, ahol esetleg kaphatok.

    Elnézést kérek még egyszer! Ha nincs más alternatíva, akkor téma lezárva. Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák