Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bogarfx

    aktív tag

    Sziasztok!
    Menyasszonyomnak vennénk egy laptopot és mielőtt még elkezdenék itt nagyba keresgélni szeretném megkérdezni a szakikat, hogy mégis mit érdemes nézni:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónapon belül
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    170-180 ezer
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Otthoni felhasználás, netezés, office, film, játék egyáltalán nem
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Nem használná játékra
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Inkább a minőség, mivel nőnek lesz így a szép megjelenés sem utolsó szempont
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Igen, de majd később
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Legyen szép a képe, úgy tudom a matt az szebb.
    (8) Notebook tömege?
    Erre nem tudok pontosan mit írni, ne legyen azért valami nehéz
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Inkább nélküli
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Min 500GB HDD és 4GB RAM. Jelenlegi laptopban egy 1 éves 750GB-os WD Black van, ezt jó volna belerakni, de nem tudom, hogy van olyan az egyes üzleteknél, hogy nem kérünk bele vinyót. Ha mégsem akkor ezt lehet eladom (ha SSD megy bele később akkor úgy sem kell olyan gyors HDD)
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI legyen rajta, webkamera is jó volna, de ez nem olyan fontos
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Nézegettem már de eddig nem fogott meg egyik sem.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Inkább új
    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

  • bogarfx

    aktív tag

    Végül ezt találtuk a neten, egész jó árban és ez nagyon be is jön asszony pajtásnak (neki inkább az számít, hogy szép legyen).
    Igaz, hogy még 3.-ik generációs i5 van benne, de neki ez szerintem bőven elég. 3 év garancia is van a gépre, ami szerintem egész jó. Nem tudom van-e a Fujitsu gépeknek valami általános hibája, amire oda kell figyelni.
    Egyébként az usanotbook megbízható üzletnek számít?

Új hozzászólás Aktív témák