Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiralybali

    tag

    Sziasztok!

    300-360 max ár körüli laptopot szeretném, ha ajánlanátok.

    Elvárások:
    17"
    full hd
    min 6GB memória, de inkább 8
    i7
    olyan videókártya, ami játékra (wow, heroes 6, SC2) is alkalmas (de nem kell fps játékoknak full felbontásban futnia)

    előny
    HDD-ból ha van benne 2 hely, akkor lehet bele SSD-t tenni

    Típusok terén több bizalom van DELL ASUS Lenovo irányba, de lehet persze más is.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    Sziasztok!

    Laptop vásárlás terén kérnék tanácsot.
    Olyan gépet vennénk, ami kijelző méreten nem kisebb, mint 15.6", felbontása minimum 1600*900, és olyan VGA legyen benne, ami a native felbontáson zökkenőmentesen képes elvinni LOL, WOW játékokat.

    Keret max 200.000Ft.

    A gép nem lesz hordozva.

    Op rendszer nem kell, de a gépnél ne legyen gond win7 telepítése, azaz ne legyenek olyan problémák, hogy driver nincs hozzá, stb.

    Új gép kellene.

    Memória minimum 4GB.

    Extra igény, ha esetleg lenne benne egy plusz vinyó hely, SSD bővítés céljából.

    A fentiek fényében szeretnék javaslatokat kapni, ezen felül az alábbi 2 gépről véleményt kérni:
    DELL
    ACER
    Az egyik közel azonos erősségűnek látszik mint a másik, mégis lényeges az árkülönbség. Ennek mi az oka?

    Előre is köszi a segítséget.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz Khelben #98735 üzenetére

    Köszi a választ. Honnan lehet tudni, hogy melyik dell laptop ips kijelzős? Mondjuk az alábbi linken lévők kapcsán sehol sem látom feltüntetve:
    DELL-ek

    Nekem egy 17"-is full HD-s DELL-em van a munkahelyen. Programozásnál ennél kisebb felbontásnak nem örülnék. De a gép apámékhoz lesz, ahol jelenleg egy 17"-os HP laptop van 1400*x felbontással. Azt írtam, korábban, hogy minimum felbontás 1600*900 legyen, de közben látom, hogy a 15.6"-os gépek felbontása majdnem mindnek 1366*768. Valószínűleg van emögött valami tervezési szándék. A full HD esetleg 15.6"-on már bolhacirkusz lenne? Megnéztem Aushan-ban kitett 1366*768 felbontású pár gépet, és nem haltam szörnyet, szóval lehet ilyen méretben idősebb embereknek ez a felbontás (nagyobb pixel méret) jobb lenne?
    Érdemesebb-e ebben a felbontásban gondolkodni?

    A gép a szüleimnek lenne, de a fiam is játszana rajta (lol-t). Elöször egy 170k körüli Thosiba kapcsán kezdtünk el nézelődni. A megcélzott összeg is ez lenne, de a korábban linkelt 199K körüli DELL-ek is még fájdalom küszöbön belül lennének.

    A DELL felé azért kacsingatnék, mert több más laptoppal is volt már dolgom (ASUS, HP, Lenovo), de a kijelző ebben a legszebb. Otthon is DELL monitorom van.

    Proci, VGA, memória terén ésszerűség határán belül mire érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni, mi fontosabb, számít jobban?

    Ezen árban lévő gépek többsége 4GB memóriával jön, a korábban linkelt-ben van 8GB, de a a ritka. Nem kevés a 4GB?

    Próbáltam az ebben a kategóriában lévő VGA-kat összehasonlítani. Nagy eltérést nem láttam. Pl. minta összehasonlítás Itt 1-2 tized különbségeket láttam. Ezek kicsinek vagy jelentősnek számítanak?

    Processzor terén mi az a minimum, ami alá ne menjünk? i5? Vagy i3 adott verziója is bőven elég?

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz Khelben #98743 üzenetére

    Köszi.

    Az alábbi kérdésekre esetleg még kitérnétek?

    1. Proci, VGA, memória terén ésszerűség határán belül mire érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni, mi fontosabb, számít jobban?

    2. Ezen árban lévő gépek többsége 4GB memóriával jön, a korábban linkelt-ben van 8GB, de a a ritka. Nem kevés a 4GB?

    3. Próbáltam az ebben a kategóriában lévő VGA-kat összehasonlítani. Nagy eltérést nem láttam. Pl. minta összehasonlítás Itt 1-2 tized különbségeket láttam. Ezek kicsinek vagy jelentősnek számítanak? (Az én jelenlegi dell gépemben gt650m van. Ha jól láttam ez erősebb, mint az adott árkategóriában lévő 820m és 920m vga-k, ugye?)

    4. Processzor terén mi az a minimum, ami alá ne menjünk? i5? Vagy i3 adott verziója is bőven elég?

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz Khelben #98749 üzenetére

    ASUS

    Ez elég jónak tűnik. A benne lévő vga ha jók az összehasonlító oldalak, akkor veri a többit.
    compare
    Az Asus is gondolom jó választás az általad leírt minőség, melegedés, stb szempontokból is?

    Balage

Új hozzászólás Aktív témák