Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • picur27

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebook vásárláson gondolkozok.

    Amire használnám:
    Elsősorban:
    AutoCAD + AutoCAD Civil 3D [3D-s tervező program , nagy felületekkel( pl. autópálya csomópont nagyságú stb...), ezek megjelenítésével stb..]
    Az itt keletkezett felületmodellek rendereléséhez.
    Ilettve a Bentley tervező szoftverek termékeihez, ott is 3D-s tervező programok főként,majd később renderelés. Akár 3Ds StudioMax használata is, de annak csak örülnek, ha elfutna rajta.
    Másodsorban:
    Photoshop, videovágást elkezdeni megtanulni stb...
    Egyéb:
    Egy-két játék is jó, ha elfut rajta, bár azokra úgysem lesz időm. :)

    Eddigi információim amiket beszereztem ismerősöktől:
    - tervező programokhoz kell a jó processzor, mert nagy a számítási igény
    - videókártya a rendereléshez szükséges inkább, mert itt nem a gyors megjelenítés számít, mint játékoknál, viszont itt is kell a nagyon erős videókártya a felületmegjelenítéshez, csak elvileg nem ugyanaz a célja a kettőnek
    -a nagy memória mindenképp fontos
    - vannak különféle direkt tervező programokba szánt VGA-k (firepro stb..), de ezeket mellőzöm, mert nem férnek bele a költségvetésbe

    Elképzeléseim:
    -keret: max 250 bruttó
    -Asusból eddig volt 3 géphez szerencsém, ezekkel meg voltam/ vagyok elégedve.
    -Dell-t is nézegettem, mert jókat halottam róluk, illetve a 3 év garancia az kecsegtető :)
    - a többiből nem nagyon találtam.

    A kiszemeltek:
    [Asus]

    [Dell]

    Illetve itt a fórumban felmerült a Lenovo Y580-as, aminél a GeForce GTX660-as videókártya nagyon jól néz ki, csak nem tudom a Lenovo milyen minőség egy Asushoz vagy Dell-hez képest, mert régebben nem hallottam annyira jókat róla.

    Előre is köszönöm a segítséget!:)

  • picur27

    csendes tag

    válasz M3oH #13432 üzenetére

    Köszönöm Neked és B-L-A-C-K -nek is gyors választ. :))
    Olyan kérdésem lenne, hogy a Lenovo Y580-ast nézegetve tényleg nagyon erős gép, de megbízhatóság szempontjából milyen?
    A lengyelországi szerviz nem túl szimpatikus a Lenovonál, viszont teljesítményben nagyon jó még a Dell-hez képest is.
    Illetve volt szó itt a "megbízhatatlan boltokról" is, mert az említett radiumon olcsóbb mint pl a laptopszalonnál, viszont a laptopszalon komolyabb cégnek tűnik.

  • picur27

    csendes tag

    válasz thomeef #13454 üzenetére

    Jól sejtem ugye, hogy a 7720 alatt a Dell Inspiron 7720-at értetted ugye? :)

    Tudnál írni róla egy két sort légyszíves, mert most ez is szóba jött a laptopok között?

    Ami érdekelne: a kollégák ajánlották itt a Lenovo Y580-ast, amelynek elég jó a teljesítménye.
    A tipus fórumát végigolvasva viszont elég sok meghibásodásról jött hír, így nem túl szimpatikus, viszont a 7720-asban lévő nVidia GT650M-es vga is hasonló tudású, mint a GTX660M, igaz kicsivel gyengébb, de nem számottevően.
    Ami érdekelne főként, mivel nagyobb képernyőt hajt meg a vga (FHD), okoz ez lassulást pl játék közben? (engem tervezőprogram érdekelne, de végül is játék alatt is erősen igénybe van véve a vga :) )
    Amin még gondolkoztam, hogy nekem folyamatosan rá van kötve egy 22"-os monitor a gépre, így gondolom a vga kapacitása ezáltal is csökkenni fog, vagy ez ennyire nem függ össze?:)
    Illetve a hűtőhöz kapcsolódóan, tényleg nagyon melegszik?
    Beleolvastam a Dell-es topikba is, de túl sok infót nem találtam a 7720-asról, csak általánosságban írták, hogy melegszenek, ami úgy látszik igaz is:)
    Valami típus hibája van még neki?

    Köszi szépen előre is!

Új hozzászólás Aktív témák