Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warfoki

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most. Hacsak hirtelen árzuhanás nem várható egy hónapon belül, akkor minél hamarabb, annál jobb.

    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Kb. 250 000. Ha nagyon jelentős minőségjavulást jelent, akkor 10-20 ezerrel mehetek feljebb, de az már nagyon határeset anyagilag. Ja nagyon el vagyok tévedve árilag, akkor arra is szeretnék választ, hogy mennyiért lehetne egy kb. ilyen gépet beszerezni.

    (3) Felhasználás?
    Főleg játék, illetve esetleg YouTube videók készítése. Azon túl semmi teljesítmény igényes: szövegszerkesztés, filmnézés, szakfordítói programok futtatása. Jelenleg egy ~8 éves asztali PC-m és egy ~7 éves Lenovo laptopom van, az új laptop mindkettőt kiváltaná.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Főleg stratégiai és szerepjátékokra. Ha mondjuk a laptop fullHD felbontáson, közepes-magas grafikai beállítások mellett elfuttat egy Witcher 3-t, akkor az teljesen elég.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A méret a legfontosabb, hogy könnyen hordozható legyen. Ha huzamosabb ideig játszom rajta, akkor úgyis rákötöm a mostani asztali gépem fullHD-s képernyőjét, egyetemi jegyzetelésre, meg vonaton való írogatásra meg tökmindegy milyen a kijelző. Ez a "fényes / matt" és "TN / IPS" nem tudtam mit jelent, kis guglizás után matt és IPS, mivel fontos, hogy bárhol tudjam használni a laptopot, így kisebb belátási szög és erős tükröződés problémás. Játékra meg úgyis külön képernyőt kötök be.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat és igen.

    (7) Operációs rendszer?
    Mindenképp Windows. Azon belül a Windows 7-t kedvelem a leginkább, a későbbi oprendszereket sosem használtam. Az biztos, hogy Windows 8 nem kell semmilyen formában. A Windows 10-ről gyakorlatilag semmit nem tudok, azon túl, hogy létezik.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Legalább 1 TB, ha a keretbe belefér, akkor inkább kettő. SSD opcionális, nyilván gyorsabb lenne a gép, szóval ideális esetben egy kisebb SSD jó lenne, de ha nem fér bele a keretbe, akkor nem fér bele. Memória annyi, hogy a mostani játékokkal ne legyen gond, szóval az gondolom 8 giga (vagy már 16 az új standard?). Optikai meghajtó kell.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, )
    Ezek nem tudom mik. Tudjak rákötni a gépre egy külső képernyőt és kész. Webkamerám van külön, szóval mindegy milyen minőségű a beépített példány. A gépet huzamosabb ideig fogom használni egy-egy bekapcsoláskor, szóval egy jó hűtés és egy megbízható aksi nagyon fontos.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Lehetőleg legyen új, igen. A használt technikai cuccokkal eddig mindig pórul jártam, nem igazán bízom bennük.

    [ Szerkesztve ]

  • Warfoki

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #116631 üzenetére

    A legolcsóbb Dell Inspiron 7559 amit találtam 271 000, ami már nagyon húzós nekem. Plusz nincs benne optikai meghajtó se, szóval azt maximum külön, külsőleg ráköthetőt vehetek, ami még megdobja az árat. A többi verzió 300 000 körül mozog, annyit pedig egyszerűen nem tudok kiadni.

  • Warfoki

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #116631 üzenetére

    Na kicsit jobban utánanézve, talán belefér a 270 ezres verzió. Konkrétan erről van szó: http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=7559_210469&from=arukereso

    A másik, az ASUS meg konkrétan ez: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_ROG_G551JW_CN214D_Intel_Core_i5_4200H_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_G551JW-CN214D_18357.html

    A kérdésem, hogy a Dell mennyiben jobb? Azt látom, hogy +2GB VRAM, de ez nem tudom mennyiben észrevehető használatkor (a jelenlegi kártyámon 256 MB VRAM van, szóval nem vagyok otthon a mostani hardverekben.)

    Illetve ezen túl miben jobb, mennyiben éri meg pluszba rákölteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Warfoki

    csendes tag

    válasz Dhampir #116661 üzenetére

    Most nézem, hogy ezen a példányon (Dell) kombinált jack csatlakozó van. Gondolom ahhoz lehet megbízható átalakítót szerezni, hogy rá tudjam kötni a mikrofont és a fülhallgatót is, nem? Kis guglizás után elég sok olyan panaszt láttam, hogy átalakítóval sem ment ez, azért kérdezem, hogy mi ezzel a tapasztalat általában. Az, hogy még egy jó minőségű headsetet is vegyek már semmiképpen sem fér bele a keretbe momentán.

Új hozzászólás Aktív témák