Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    (#121) Borote: Köszönöm, megtaláltam! Be vannak állítva előre, h melyik progi mit használjon, a chrome pl integrálta, a játék meg optimális választásra volt beállítva :B

    (#122) fateless: :B Majd tapasztalásokat osztok :)

    Hogy ne csak off legyek: Aki i7 es prociban gondolkozik, tényleg hallgasson a topic "fő tanácsadóira" :), ha csak nem állandóan videót renderer felesleges. Ha valaki játszani akar, az i7 est ugyan nem mértem még pontosan, de jó ha 50% körül használja. Egyéb progik esetében is egyértelműen a hdd a nagy visszafogás (pl videó szerkesztésénél, amire én azt írtam, h szerintem a proci a legfontosabb, igazuk volt az ssd harcosoknak, tényleg az a gyenge pont ott is).

    Szóval a lényeg a lényeg, i5+ssd különleges felhasználási területektől eltekintve tökéletes mindenkinek mindenre. (mondom video renderelés az viszont brutál jó az i7 el :Y :) én is az FHD miatt választottam csak az 7es intelt, i5 el nem volt FHD.)

    Viszont ugyancsak ide tartozik, ha valaki fhd és hd+ között vacilál ne tegye, egyértelműen FHD.... nagyon szép képe van, általános használatkor is nagyon jó, amennyit meg torzít a játék amiatt,h nem natívban van a felbontás, az elhanyagolható hátrány a többi plussz mellett (szerintem, ha valakinek nem a játék az abszolút elsődleges...).

    Viszont ez a 16:9 ez egy rossz dolog...ha jól tudom az apple megtartotta a 16:10 et...nem véletlen.... de ezzel nem lehet mit kezdeni, ennyi bele fér :)

  • Borote

    addikt

    válasz zegram #189 üzenetére

    Jelenleg ez már nem a processzortól függ, hogy 'pattan'-e, hanem a háttértár sebességétől. Mivel a HDD kegyetlenül lassúak, így egy gépet sem fogsz pattogósnak érezni, amiben HDD van - nemes egyszerűséggel szinte minden folyamatot visszafog.
    Ezt a problémát hivatott kiküszöbölni az SSD, aminek ugyan jóval kisebb a tárolókapacitása, de a felhasználói élmény szempontjából megtáltosodik a gép. (Viszont ha átteszed rá a recovery partíciót, akkor az rengeteget elfoglal belőle :B )

    Ha nem fér bele a később említett T420i, akkor én a helyedben egy i3-as (ha ne adj isten olcsóbb, akkor i5-ös) ProBookot vennék, illetve hozzá egy 120GB körüli SSD-t, akkor meglesz a kívánt gyorsaság :)
    A kinézett E530 indokolatlanul drága, és csak 1 év garancia van rá, ezt 20k lenne bővíteni, de akkor már sokkal inkább a T420i, sokkal jobb minőségű az utóbbi.

    Minden esetre zárójelesen megjegyzem az alábbi gépet: sokkal különb a fenti kettőnél T420i - csak itt SSD-re nem marad pénz :(

    Annak kell utánanézni, hogy van-e recovery program az adott géphez, mert ez végül is független a gyári Win7-től, egy általad megvett és telepített oprendszert is elmenthetsz így (elvileg).

    [ Szerkesztve ]

  • mutyi

    őstag

    Tudnátok ajánlani 15-ös notikat?
    Legyen core i5 vagy core i7-es procija, 8GB memória, valami jóféle 1Gb-os vga-ja. Mindenképpen legyen benne SSD, mellette lehet HDD is.
    Kb. ennyi lenne a követelmény.
    2-3 év nemzetközi garancia is legyen hozzá.

  • mutyi

    őstag

    válasz Tikakukac #362 üzenetére

    Igazából egy ismerősnek kellene egy noti,aki külföldön él. Angol billeset akarna,mert felesége nem magyar. Hosszú távra szeretne notebookot, ami pár év múlva is megállja azért a helyét.
    Szóval ezért gondoltam hogy legyen core i5 benne,8 GB ram és egy jó vga.
    az SSD meg onnan jött, hogy először asztali gépet szeretett volna SSD-vel és ha már manapság nem ritka az ssd-s notebook sem, mondom akkor nézzük meg mit lehet ebből kihozni.
    Egyébként úgy látom, hogy nem nagyon vannak gyárilag SSD-vel szerelt notik, legalábbis nem nagyon találok. Mit javasolsz, hogy érdemes beépíteni utólag és minek a helyére?
    Teljesen váltsa ki a hdd-t?

  • Tikakukac

    titán

    válasz mutyi #363 üzenetére

    Ha nem játszanak akkor nem kell jó VGA. Sőt, elég az integrált, alapabb dolgokat az integrált is elviszi az újabb Ivy procikból.
    Proci hajkurászás megint felesleges, 4 éves gépem is van, mai napig remekül használható, i5 meg i7 konvertálásra meg egyéb komolyabb dolgokra kell, pötyörészni, filmet nézni nagyjából a dual-core szint 5 évvel ezelőttről már sok is.
    Konkrétabban mire kell az a gép?
    SSD meg utólag beépíthető, vagy a HDD helyére, vagy kerettel optikai meghajtó helyére.

    Gondolom nem magyarhonban venné, ez mondjuk külön jó, mert külföldön totál más a gari a legtöbb gépnél, árak is változóak és paletta sem ugyanaz, így nem lesz ez olyan könnyű. Valami régiót mondhatnál.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • mutyi

    őstag

    válasz Tikakukac #364 üzenetére

    Belgiumba kellene a gép.
    Angol billeset akarnak.
    Ki fogsz nevetni, én is magamat,de Diablo 3-ra akarja részben használni a srác a gépet.
    Jó tudom, nyilván most röhögő görcsöt kap az ember, mert ahhoz meg minek ilyen gép. Mint írtam is, szeretne egy viszonylag értékálló gépet.
    A pénz is más kint, szóval nyilván nem a legolcsóbb kategóriából akar vásárolni,viszont legyen stabil és minőségi.

    SSD tekintetében meg annyi előnye származna, hogy meglenne a wow érzés egy hdd után.
    Na ajánlj nekem pár ésszerű megoldást. Core i5 maradjon :) 4GB elég bele, a másik 4-et simán bele lehet dobni akár megvételkor,akár utána bármikor.

  • Borote

    addikt

    válasz Jocozolg #355 üzenetére

    Muszáj a Blu-ray olvasó? :B én még nem is láttam BR lemezt :DDD
    iPonnál amúgy jobb áron van minden tekintetben.

    (#365) mutyi: a core i5 csak a neve miatt kell, vagy van valami ésszerű indok is rá? (az érték meg időtállóság kb lényegtelen, jövőre egy i3-as lesz ezen a szinten :) )
    Ha már tartós gépet szeretne, akkor érdemes elgondolkodni egy jobb minőségű gépen is... Ennyi pénzből már kapni jókat, főleg külföldön :)
    Játékra 300k-ért abszolút a Lenovo Y580 a legjobb, de kint sanszos, hogy lesz más is - D3-nak viszont nincs ekkora gépigénye :)

    Ja, SSD nagyon jó dolog, viszont nem érdemes gyárilag SSD-vel szerelt gépet venni, mert indokolatlanul drágábbak (néhány kivételtől eltekintve), így érdemes utólag megvenni, aztán a HDD vagy az ODD helyére betenni. Néhány gépnél (pl Y580) van lehetőség mSATA csatlakozós SSD-t használni, ami elfér a HDD és az ODD mellé. Továbbá a nagyobb gépekben rendszerint 2 HDD hely van.

    (#367) kerlac: és ilyenkor szoktak az emberek sírni, hogy de hát 300 ezer volt újonnan - amit őszintén, ki nem szar le? Az én gépem is 400k fölött volt újonnan, mégis 60k-ért vettem :DDD 4 évesen :U

    [ Szerkesztve ]

  • btomi9

    aktív tag

    válasz btomi9 #343 üzenetére

    Nem hiszem el!!! Össze-vissza csapongok :)
    Amikor elkezdtem nézelődni, a Zenbook volt a nagy kedvenc, aztán nézegettem youtube bemutatókat, és kiderült, hogy a billentyűzete használhatatlan. Ma elmentem megtapogatni élőben a különféle gépek billentyűzetét egy laptop boltba, erre elém tesz az eladó egy Zenbook Prime verziót. Teljesen összekavarodtam. Javították a billentyűzetét, és komolyan mondom, jobb, stabilabb érzés, mint a toshiba z830. A többi, nekem tetsző modellből (thinkpad és a többi) persze nem volt nekik, de nem is ez a lényeg.

    Most megint a zenbook prime felé kacsintgatok, de sajnos a különféle verziókból csak néhány féle kapható.

    Beszéljünk a különféle típusokról, összeszedem, amit én tudok, aztán mondjátok, ki mit tud a többiről. Most csak a 13.3 -as méretről, mivel engem ez érdekel :)

    Volt az alap UX31E, a használhatatlan billentyűzettel. Most, hogy utánaolvastam, ilyeneket találtam: UX31A csak SSD-vel (részemről felejtős, mert a 128 kevés, a 256 meg drága), UX32A (HDD+SSD kombó, ez jól hangzik, egy helyen láttam, de core i3 2367m procival, ezt nem értem, mintha azt írták volna, hogy ezek már mind ivy bridge -esek), UX32VD (szintén HDD+SDD kombó plusz külön videokártya).

    Ja, és hogy bonyolódjon a kép, elvileg lehet ezeket full hd -s kijelzővel kérni, vagy 1600x900 felbontással. Nekem a külön videokártyára semmi szükségem, de amiket láttam, a hagyományos 1366x768 -al adták.

    Arra lennék kíváncsi, hogy hol lehet ezt a verziót megkapni: core i5 ivy, HDD+SDD kombó, 1600, vagy 1980 felbontás. Tudtok esetleg olyan boltot, ahol rugalmasak a különféle (egyébként gyárilag elérhető) konstrukciók beszerzésében, és magyar viszonylatban elfogadható áron dolgoznak?

  • SentryGun

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől: Notebookot szeretnék cserélni, mert a jelenlegi 16"-ost nehéz állandóan cipelni az egyetemre. Az 13"-os kategóriában nézelődök, amit otthoni használatra megspékelnék egy 24"-os monitorral.
    Azonban annyi féle modell van, hogy már teljesen belekeveredtem a dologba.
    Ami biztos, hogy kellene:
    - i5 processzor - minél újabb annál jobb
    - min 4 GB ram - ha bővíthető, az nagy pozitívum
    - lehetőleg nagy felbontás (min 1366x768), ha anti-glare az pluszpont
    - 500 gb vinyó, ha van DVD hely az még jobb a plusz ssd bővítés miatt
    - 2x usb 3.0
    - hdmi
    - könnyű, hordozható

    Átlagos felhasználásra venném (office, net, filmnézés, (néha ps/corel esetleg)).

    - Ami most nagyon tetszik az az új Lenovo u310 modell, viszont semmit nem találtam róla még, itt a PH-n is csak várható a teszt...
    - A jelenlegi gépemben viszont két hdd van. Lehet, hogy paranoiás vagyok (docs backup), plusz szeretem ha gyors a gép (ssd), így előny, bár nem feltétel a 2 hdd (odd bay-ben). Azonban erre a kategóriára üzleti gépeket találtam, amik meg baromi vastagok (pl. HP Probook).
    - Márkakikötés nincs.
    - Árban 800 EUR körül gondolkozom.

    Köszi a segítséget!

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz Tikakukac #515 üzenetére

    Feltéve, hogy van benne ssd. Mivel azonban a tárhely is fontos min. 500GB-ban gondolkodom. Ha 1 hdd fér csak el, akkor a hybrid hdd-ket tartom még megoldásnak.

  • Davs

    tag

    válasz Tikakukac #518 üzenetére

    Ilyen ODD-s SSD/HDD kombos megoldasnal a DVD iroval mit lehet kezdeni? leteznek valami olcso sata->usb atalakitok? Igazabol ilyenen gondolkozom, csak jo lenne, ha itt-ott tudnam a DVD-RW-t is hasznalni, haz/tarto nem kellene hozza, tenyleg csak ritkan/otthon vennem elo..esetleg ha valaki tud ilyesmirol, olcson, ha lehet ebay linkkel megspekelve (hogy tudjak mire keresni :D) azt megkoszonnem

    Szerk: Btw, SSD+HDD komboval csokken az akksi ido is, ugye? :/

    [ Szerkesztve ]

  • Borote

    addikt

    válasz SentryGun #521 üzenetére

    Ha vékony notebook kell, akkor Neked valóban az ultrabook lesz a megoldás, mert a gépek vagy vékonyak, vagy van bennük optikai meghajtó is :(
    Azt nem értem, hogy más gépbe miért nem tesznek mSATA csatlakozót, mint ezekbe, mert ebbe is csak úgy megy egyszerre HDD és SSD is hogy nincs ODD hely, az SSD egy mSATA variáns.

    Legszívesebben a 3360-as Vostro-t mondtam volna, az kellően vékony és dizájnos is, de abban meg nincs mSATA bővítőhely :( Jut eszembe, külföldön vásárolsz, akkor mindenképp nézz utána a ProBook 6360b-nek! Van benne optikai is, tehát mehet bele HDD+SSD, és ugyan vastagabb lesz, mint az U310, de kétségkívül tartósabb!

    Nekem csak annyi a fenntartásom az U310-val szemben (fényes kijelzőt tekintve), hogy 2 év nem itthoni garancia van rá - a Dellek 3 év helyszíni garanciájával szemben.

    Mondjuk Neked annyi előnyöd van, hogy külföldön vásárolsz, holnap szívesen körülnézek kint is :) (ha más nem teszi meg addig :DDD )

    (#535) Nixon18: a ProBookok korrekt kis gépek, mi a gond a netes rendeléssel?

    (#522) Davs: ha egyszerre használod a HDD-t és az SSD-t is, akkor értelemszerűen romlik az üzemidő, de miért ne kapcsolnád le a HDD-t ha akksiról netezel? :) Filmet is átmásolhatod előtte SSD-re ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz Borote #653 üzenetére

    egyébként kellene az első oldalra egy kis bejegyzés, hogy office-ra nem i7 kell, hanem SSD, bár az SSD "szükségességét2 megkapja mindenki. ;]

    most átmeneti gépem van, de hdd nekem se kell persze

    Borote: én ma szigorlatoztam, meg is buktam, de hát munka mellett szenvedés ez..

    [ Szerkesztve ]

    I humbly and respectfully decline™

  • Borote

    addikt

    válasz ussseal #720 üzenetére

    Nagyon minimális azon gépek száma 15"-on, ahol optikai és a HDD helyére még SSD is fér, akár mSATA csatlakozóval is.
    Viszont én a helyedben az SSD-t a HDD helyére, a HDD-t pedig az optikai helyére tenném :)

  • btomi9

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kiderült, hogy virtuális gépeket tudnia kellene a leendő notinak, így a csak ssd-sek kilőve.

    A következő három közül melyiket választanátok, és miért?

    Dell Vostro 3460 (i7 ivy, 8GB RAM, 750 HDD, 1GB VGA br.285)
    Lenovo Thinkpad T420 (i5 sandy, 4GB RAM, 500GB HDD, intel 3000 integrált VGA br. 305)
    Lenovo Thinkpad T430i (i3 sandy, 8GB RAM, 500 GB HDD, br.290)

    Nekem valamelyik thinkpad-hez húz a szívem, persze én is látom, hogy adott pénzmennyiségért kevesebb cuccot lehet kapni, de mégis.

    Viszont nem találkoztam élőben egyik géppel sem, pedig fél Budapestet körbejártam, egyik laptop szalonban sem volt. Így vaktában elég nehéz dönteni...

  • szecska24

    tag

    Sziasztok. Olyan gépre lenne szükségem, ami rendelkezik hdmi csatlakozóval, nem túl nagy (14" körül), i3-as, vagy erősebb proci, sc2-t lowon viszi, min. 4GB rám, ssd bővíthetőségi lehetőség (de alapból lehet benne hdd is). Erre mit tudtok ajánlani?

  • kurtuzov

    senior tag

    Sziasztok!

    Irodai használatra vennénk Samsung Series 3 300E notebookokat. A konkrét típus ki is van választva, azonban lenne néhány kérdésem:

    1. A Samsung NP300E SATAIII (6Gbps) csatolóval rendelkezik? Mert ki fogjuk cserélni a HDD-ket SSD-kre és OCZ Vertex 3 vagy Samsung 830 lenne beleépítve.

    2. Mennyire macerás háttértárat cserélni? Azt olvastam, hogy a RAM csere nem gond, de a HDD cseréről semmit nem tudok.

    3. A Samsung notiknál BIOS frissítés hogy zajlik? A honlapon nem találtam semmi erre vonatkozót

    4. A Series 3 300E-ben UEFI BIOS van? Mert szeretnék 2TB-nál nagyobb külső HDD-t rákötni.

    Mivel több hsz-ban olvastam, hogy vettetek ilyen laptopokat remélem nem lettek nagyon lehetetlen kérdések. A segítséget elóre is köszönöm.

  • Ran

    csendes tag

    válasz Pocok256 #1358 üzenetére

    Szóval normál használathoz: játék, net, grafikus programok használata, filmek.... jó lenne mondjuk egy SSD-s megoldás de nem tudom az SSD mennyire húzná meg az árát és ezzel mennyivel lenne a memória/processzor gyengébb, hogy beleférjen a keretbe... szal mondjuk egy SSD a rendszernek és külön esetleg egy másik HDD az adatoknak lenne a legjobb ( de max ha az nem lehet akkor veszek majd külső HDD-t vagy nem tom mit ajánlatok :P )

  • Borote

    addikt

    válasz Nixon18 #1366 üzenetére

    Mindezt egyszerre? Mert akkor nem kell csodálkozni :DDD Ráadásul ezek HDD igényes műveletek, ahol egy SSD rengeteget dobna a rendszer sebességén :)

    Nézni kell a hőmérsékletet, amúgy semmi baja nem lesz tőle. Feszültség emelés nélkül is lehet azért húzni rajta egészen sokat.

    [ Szerkesztve ]

  • brumi1024

    veterán

    válasz Tekmen #1413 üzenetére

    Miért ne lehetne? A hdd helyére lehet minden normál 2,5"os sata-s notebookba ssd-t rakni. Ssdbol meg van sok fele, jó választás lehet a corsair force 3/gt, Samsung 830, ocz agility/vertex, Intel 320/520 de erre is van topic.

  • brumi1024

    veterán

    válasz Tekmen #1418 üzenetére

    Azt lehet, hogy a hdd-t átrakod az optikai meghajtó helyére és a hdd helyére meg berakod az ssd-t.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Tekmen #1418 üzenetére

    kell hdd és odd is a gépbe, akkor amellé csak msata ssd-t lehet rakni többnyire, de ritka az ilyen foglalattal rendelkező laptop (néhány 17" fölötti szörnyetegben van két 2,5"-os hely). a linkelt toshiba esetén vagy a dvd írót, vagy a hdd-t külső házba kell költöztetni.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • Ran

    csendes tag

    Hi,

    Kb. 220-ból vennék notebookot újat... mit ajánlatok? ha beírtok egy gépet akkor azt is hogy hol lehet megkapni ennyiért... Kösz

    Szóval normál használathoz: játék, net, grafikus programok használata, filmek.... jó lenne mondjuk egy SSD-s megoldás de nem tudom az SSD mennyire húzná meg az árát és ezzel mennyivel lenne a memória/processzor gyengébb, hogy beleférjen a keretbe... szal mondjuk egy SSD a rendszernek és külön esetleg egy másik HDD az adatoknak lenne a legjobb ( de max ha az nem lehet akkor veszek majd külső HDD-t vagy nem tom mit ajánlatok )

    Esetleg ultrabook?

    [ Szerkesztve ]

  • Ran

    csendes tag

    Hi,

    Kb. 220-ból vennék notebookot újat... mit ajánlatok? ha beírtok egy gépet akkor azt is hogy hol lehet megkapni ennyiért... Kösz

    Szóval normál használathoz: játék, net, grafikus programok használata, filmek.... jó lenne mondjuk egy SSD-s megoldás de nem tudom az SSD mennyire húzná meg az árát és ezzel mennyivel lenne a memória/processzor gyengébb, hogy beleférjen a keretbe... szal mondjuk egy SSD a rendszernek és külön esetleg egy másik HDD az adatoknak lenne a legjobb ( de max ha az nem lehet akkor veszek majd külső HDD-t vagy nem tom mit ajánlatok )

    Esetleg ultrabook?

    [ Szerkesztve ]

  • fateless

    veterán

    painkillerx #1411
    Ez az Acer gép tipikusan olyan, ami minden akar lenni egyszerre: nagy gép, könnyű súly, divatos vékonyság, kis fogyasztás, jó videókari, olcsó ár, de épp ez a veszte, mert semmiben sem jó igazán és minden téren kompromisszumra kényszerít. Ha megveszed, akkor derül csak ki a mindennapi használatban, hogy ezek a kompromisszumok kiakasztanak téged, vagy még teljesen belefér számodra. Néhány dolog:
    - Könnyebb gép, mint a többi 15"-ös, de nagy, nem jól hordozható
    - Vékony, hogy menő legyen, de nagyon melegszik
    - Ultrabook, mert ez most felkapott, de az ultrabook egyik lényege a hordozhatóság csökken a méret miatt
    - Jó videókártya, már ami azt illeti, hogy dedikált, de azért távol áll a jótól, viszont többet fogyaszt és jobban melegedik
    - Olcsóbb, mint a többi - valóban - ultrabook, de drágább, mintha egy kevesebb kompromisszummal rendelkező normál gépet veszel
    - van SSD is az adatlapon, de egy hibrid HDD+SSD-ről van szó, ahol az SSD rész a gyorsításért felel, de OS pl a HDD-n van

    Szóval csak akkor fogod megtudni, hogy ezek a kompromisszumok mennyire zavaróak számodra, ha használni kezded, addig nem.

    brumi1024 #1419
    Rakhatja egyből az ODD helyére is az SSD-t, nem kell átpakolgatni mindent, csak BOIS-ban át kell állítani, hogy azt tekintse rendszerlemeznek (az én HP 2530p-mben is egy SSD és egy HDD van)

    giorgio #1420
    Nem csak hogy kevés az ilyen csatlakozóval szerelt gép, de ha bele is rakod, nem mind fog tudni bootolni róla, tehát rendszerlemezként sem fogod tudni feltétlenül használni, hanem csak rendszergyorsítóként, aminek a magyarázata, hogy a drivert be kell töltenie a windowsnak először. Ez újabb gépeken lehet, hogy már megoldott, én csak a használt gépeket nézegettem ilyen szempontból - persze az üzleti gépekben megjelent fejlesztéseket csúsztatják le később a kommerszekbe...

    goethe83 #1462
    Azért nem röpködnek a tippek, mert nincs ilyen gép.
    Vagy a játékigényből kell feladnod, vagy a felbontásból, vagy az árból.

    bozsozso #1469
    Ha az asztalon fogod tartani állandóan és net, office, mail célra lesz, akkor megveheted, egyébként pedig a már sokat emlegetett Fujitsu A531 nagyon jó választás lenne,

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Borote

    addikt

    válasz Tengri #1513 üzenetére

    Frankó, ha megtaláltad, akkor miért minket kérdezel? :DDD
    De ha megtaláltad, akkor Te is láthatod, hogy nincs olyan nagy különbség :)
    Valóban, nem támogat egykét feature-t, de utánanéztél, hogy mik is azok? Hogy használnád-e? :) (Raid mSATA SSD és HDD között? Jól hangzik :D Azt viszont nem tudom, hogy az ODD helyére szerelt HDD-nél is menne-e.)

    [ Szerkesztve ]

  • altoalto

    tag

    ALIENWARE M15X SELGES esetleg ilyen 6000 NOK-ert bar mar ez arban kicsit sok.
    Prossessor: Intel core i7 740qm(2,93GHz Max Turbo Frequency)
    Videokort: 1,5 GB NVIDIA® GeForce®gtx460m
    Minne: 6gb DDR3
    Harrdisk: 250gb

    Multicom Kunshan W860 6000 NOK
    Skjerm: matt, full HD-oppløsning (1920x1080)
    Skjermkort: Multicom GeForce GTX460M
    Prosessor: Intel Core i7 740QM 1,73 GHz (Turbo Boost til 2,93 GHz)
    RAM: 4GB DDR3 PC 1060 1333MHz SO-DIMM x 2 = 8GB totalt.
    HD: 320GB SATA 7200RPM
    OS: Win 7 Professional 64-bit

    ASUS G73JH-X1 selges grunnet lite bruk. 5300 NOK
    Stått som mediapc på stua de siste 6mnd.
    -Intel I7 720QM
    -17.3" LED Screen
    -Windows 7 Home Premium
    -8GB DDR3 1333 MHz Ram
    -ATI Mobility Radeon HD 5870 with DX11
    -500 GB 7200 RPM HDD i raid
    -Wireless B/G/N + Bluetooth 2.1
    -8 in 1 Card Reader, 4x USB 2.0s, 1x VGA, 1x HDMI Output

    En Asus G74 bærbar pc selges , er en sterk pc da de er en spill pc . 5000 NOK
    kjøpt ny ca 15000. + forsikring
    3D, GEFORCE 560 , Core i7

    MSI GT780DX 6000 NOK
    Viktigste data:
    - 17,3" matt skjerm med full HD-oppløsning (1920 x 1080)
    - Intel Core i7-2630QM prosessor (fire kjerner)
    - 16 GB RAM
    - Nvidia Geforce GTX 570M grafikkort (1,5 GB GDDR5)
    - 1 x 120 GB SSD + 750 GB harddisk
    - Blu-ray leser / DVD-brenner
    - Webkamera med HD-oppløsning (720P)
    - Gigabit nettverk
    - Trådløst nettverk (G/B/N)
    - Bluetooth V3.0+HS
    - 2 USB 3.0-porter + 3 USB 2.0-porter
    - HDMI- og VGA-utganger
    - eSATA-kontakt
    - Kortleser for SD/MS/XD-minnekort
    - 9-cellers batteri
    - Windows 7 Home Premium, 64-bits
    - 42,8 x 5,5 x 28,8 cm
    - 3,5 kg

    Nos, kb. ez a teljes valasztek ami arban talan kifizetheto. Bar jobb lenne 4500-5000 NOK korul mozogni. Esetleg az erosebb gepeknel a nyari uborkaszezon miatt tobbet tudok alkudni. Varom a velemenyeket! Koszi!

  • Tom1939

    őstag

    Kedves Kollégák!

    Szerintem üres halmaz amit kérdezek, de hátha tud valaki valamit ami elkerülte a figyelmem.
    Most hogy úgy tűnik "csak" 7870 alapú fireproval jön az M6700, így marad a mostani (így nem örökölheti az asszony).
    De kellene az asszonynak egy noti:

    - 17,3 full hd, lehetőleg jó minőség
    - vga elég ami sandy prociban van
    - csendes
    - legyen 2 hdd hely (egyikbe megy ssd)

    Keret így elsőre nincs, meggondolásra bármi jöhet. Ja és Inspiron, asus k és hasonló rossz minőség kizárva, szeretném ezt letudni egy pár évre.

    Köszönöm a segítséget.

  • Ghoost1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném a jelenlegi laptopomat lecserélni (Asus), amit csak netezésre használtam és az asztali munka gépet is kiváltani egy modernebb és gyorsabb gépre, ami pár évig kiszolgálna.
    Főleg elektronikai egységek programozására, javítására, AutoCad, netezésre, videó vágásokra, szerkesztésre-nézésre és a mindennapi használatra. A lényeg, hogy erős gép legyen, ne akadjon munka közben a ram vagy proci miatt, bírja a 24/24 órás munkát, ne melegedjen, intel proci legyen és normálisabb GPU és új legyen. Árban 250 de max 300-ig gondolkozom, mert később a hdd-t ki akarom cserélni ssd-re és a dvd-t hdd-re a tárkapacitás miatt. A játék nem lényeg, mivel van konzol, de ha azt is tudja az csak piros pont a számára. Hordozva nem nagyon lesz.
    Amiket eddig olvasgattam és tetszenek:
    - HP ProBook 4730s
    - HP Pavilion dv6-6b03eh
    - Lenovo IdeaPad Y580
    - Dell Vostro 3560
    Ki melyiket ajánlaná illetve bármi más típust is ajánlhattok ami megbízható és jó.
    Köszönöm előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Adam333

    tag

    Azt kérdezném, hogy a i7-es lenovo y580-nál meg van e a lehetőség, egy későbbi ssd bővítésre?
    Ilyenkor a hdd-t ki kell venni, vagy hogy van ez?

  • JoinR

    senior tag

    Sziasztok!
    Laptopvasarlas elott allok, es segitseget szeretnek kerni. 150k korul kene (+-20k) egy laptop a kovetkezo igenyekkel:
    -kis jatek nem tul nagy vga-igennyel (iracing, rfactor2)
    -tervezoprogramok (proci es ram-igeny)
    ami nem (!) erdekel:
    -mekkora, milyen nehez
    -mennyit bir az akksi
    -milyen az anyagfelhasznalas
    -hogy melegszik (ha megdoglik, ott a gari), nem az olemben lesz

    Bar tudom, hogy itt nem ajanlott az N5110, szerintem epp az en igenyeim elegitene ki, nezegettem az itt ajanlott tipusokat, l850, a531, de ezek hardveresen lenyegesen gyengebbek ezen az aron.
    Raknek bele egy ssd-t is elso korben (ami rossz hir az n5110 szempontjabol, mert azt atomokra kell bontani hdd cserehez, a tobbit nem tudom)
    Lehetne hasznalt is, min 1-2 ev garival.

    Ha tud valaki valami tutit, ami eddig elkerulte a figyelmem, ossza meg, kerem! Koszi!

    [ Szerkesztve ]

  • fateless

    veterán

    válasz Prof #2524 üzenetére

    Nem teljesen új gépet vettem, hanem használtat (új gépért nagyon speciális esetben fizetem csak meg a felárat).
    Ennek a gépnek az új ára 1.099 kanadai dollár volt. Én 465-ért vettem meg úgy, hogy Kanadából vettem, ahol francia bill-e volt, amit azért kevésbé szeretnek, az angolhoz szokottak inkább. Emellett a felső műanyag sávban, ahol az antennák vannak, ott van egy icipici sérülés a gépen.
    A sérülés, a más bill és a használt mivolta, valamint a tény, hogy kint már kapható a 2570-es modell teljesen általánossá teszi a fél árat ennél a gépnél. Ha visszaélnék a barátom jóindulatával, vennék 5-6 darabot, majd eladnám idehaza 180-200k körül őket - de nem akarok ilyen módon visszaélni a segítőkészségével.

    AxBattler #2529
    Amiatt nem raknám át az SSD-t a 2530-ból, mert abban egy 1,8-as Intel X18-M van, ami ebben a méretben kifejezetten jól teljesít, de a 2560-asba az optikai meghajtó mellé már be tudták süríteni a 2,5-ös HDD-t is, ami azt jelenti, hogy egy, az X18-M-nél kétszer gyorsabb SSD is belekerülhet a gépbe. Akkor pedig ha az marad, inkább veszek bele egy újat és azt rakom bele (legalább nem kell 1.8 to 2,5 átalakítót sem vennem).
    Az összehasonlítás lehetőségét én is várom. A 2560-as kijelzőjéről több kritikát is hallottam, kíváncsi leszek, hogy ez mennyire zavar majd engem, mivel én amúgy is alacsony fényerőn használom a gépet.
    Az meg oké, hogy a mostani 2530p annyiba van, mint a 2560p lesz, de ehhez két akkum van, egyik ráadásul 9 cellás és új, dokkoló is van, hsdpa kártya is, SSD + HDD kombó, ráadásul könnyebb, szóval nem esélytelen az "öreg" sem. Ha mindent megveszek az új HP-hoz, akkor már jóval drágább lesz...

    Hova tűnt szabolcs? :O

    MOD
    Tikakukac #2581
    Táskával már nekem is gyűlt meg bajom. A gyári HP hátizsákban pl egy gépem kicsit megnyomódott, egy pedig megkarcolódott, mire rájöttem, hogy a táskába mellette berakott iratmappa fém csatja volt az okozó, a hátitatyó okos tervezője pedig nem úgy alakította ki a zsebet, hogy végig van egy elválasztó fal, hanem csak kétharmadig, onnan pedig tépőzáras megoldás. Akkor mérgemben egy ideig visszatértem az atombiztos IBM tatyóhoz. Csak hát az meg - bár a rugdosás ellen is véd - böszme nagy és nehéz.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • premete

    veterán

    válasz JoceeHunt #2725 üzenetére

    Elitebookot (újat) még nem szedtem szét, de a Dell e6520-asban van pcie ssd hely, tehát oda lehet tenni egy 64GB-osat mondjuk a rendszernek, és a hdd marad a többi cumónak. A másik, az optikai meghajtó helyére caddy az ssd-nek és akkor is elég a 64 GB-os is akár.

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • Tikakukac

    titán

    válasz icons #2806 üzenetére

    Méret korrekt.
    Mérnökinfósnak ami dolga van (nálunk), arra a 4 évvel ezelőtti gépek is jók. Saját példám mutatja a dolgokat, plusz elég sokan szaladgálnak T61-el, prog tanár is többek között. Képfeldolgozás, na az amit nem nagyon értek, grafika, mint tárgy meg hasonlók ha vannak és valami durvát kell alkotni, akkor nagy gép. Mert ahol kevés az i3 ott behal az i5 is.
    8 óra akksi. Ha ezt használatra érted, mondjuk wifivel, akkor 9 cellás akksival is megölöd a piac 90%-át, szimplán én alig tudok, sőt perpill egy épkézláb, nem kifejezetten herélt gépet sem, ami mondjuk akár netezéssel is beéri ilyen 4 w környékén. Nyugalmi állapotban szanaszét feszelve, SSD-vel zéró fényerővel küzd mindenki a TP topikban a 3w felé való elnyúlásért. Pedig hidd el, elég jók vagyunk buzerálásban.
    Halk legyen, ez belefér.
    Ne melegedjen. Akár ez is jöhet még.
    Súly, összerakottság belefér.
    Kijelző dettó belefér.
    250k limit, na itt szívom a fogam, új gépeknél mondjuk főleg.
    USB3.0, hát ez max EC karival esetleg üzletieknél hozható, ha nincs. Nem vész. DP meg azokon van.

    Plusz kell nagy HDD is. Hát leteszem a hajam, aki erre mindre behúz egy totálisan 100%-ban korrekt gépet.

    Én az egészre mondanék valami Elitebookot használtan, és mellé akkor vinyócsere egy másik akksi (12 cella esetleg) meg egyéb tortadísz. Vagy egy TP és ahhoz a ketyerék. Újból mindezt kihozni, hát tényleg feladat.

    Mellesleg elnézve az Acer tesztjét, hát ha a TP forrófejű, akkor az Acer vulkán. Plusz elég sok részlete gagyi. TP-t meg nem olyan nehéz farigcsálni, van ezerféle progi a ventire és egyebekre, nem hiszem, hogy tényleg annyira pocsék lenne a hűtése, inkább a vezérlés ott a baj. Ami meg is szokott esni a TP-k körében.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • fateless

    veterán

    válasz icons #2817 üzenetére

    8440P Elitebook, esetleg 8460p használtan. Ezt aztán a kívánt összegből bőven fel lehet tuningolni (SSD 23k, + akku 20k). Ha akarsz magyar bill-t, akkor az még +10k. DVD helyére ODD rack 5k, majd 15k egy nagy HDD. Még így is kb 200k-nál tartasz egy 8440p esetén.
    Én ezt venném.

    Amennyiben külföldön is leszel, akkor gondolom nem probléma ebay-ről venni, úgy nagyon jó árakat is kifoghatsz.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Prof

    addikt

    válasz premete #2822 üzenetére

    Épp hogy gyakorlatban semmi különbség. Memória- SSD között nem nagyon másolgat az ember nagy fájlokat. Ha meg hddről /-ra az jóval lassabba a sata2esnél is.
    A nagyobb szekvenciális sebesség haszna a gyakorlatban egy notinál nagyon kevés. De ezt te is tudhatod a százmillió SSD tesztből :DDD

  • icons

    addikt

    válasz slayer93 #2889 üzenetére

    Köszi, de nagyon fontos lenne a hordozhatóság, ezért a 15,6osak rögtön kiestek. 13,3"nál még elég nehéz megoldani a hűtést megfelelően, legalábbis én így látom, 14"pedig még elég kicsi, de már jól hűthető, és ezekbe már belefér az SSD + HDD kombó is, tehát szerintem ez lesz az én arany középutam:D

  • albinolynx

    őstag

    Sziasztok!

    Új notebookot vásárolnék E-450-es alapokon. ~100-120k-t szánnék rá. Nem reklám, ipon-nál néztem egyelőre, mert oldalt kiválogattam amire szükségem lehet:
    - HDMI csatlakozás
    - 15.6" kijelző (LED)
    - webcam
    - ram - 4gb
    - hdd lehető legnagyobb, úgyis SSD-t rakok bele, hdd megy NAS-ba

    Ezek voltak a fő szempontok. Mire érdemes figyelni ilyen gépeknél még?
    Oprendszer win7 lenne (saját). Megbízható gépet szeretnék, jelenleg toshiba-m van.

    Esetleg van-e valakinek valamilyen (gondolom evidens, hogy van)?
    Tesztek is érdekelnének, általánosságban és adott típusokkal is. Köszi!

    Esetleg ilyen áron, erősebb vasat (i5, meg nem tudom mik vannak még)?

    Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

  • Borote

    addikt

    válasz subidu #2981 üzenetére

    Ne csinálj butaságot, vedd meg a gépet külön, és vegyél bele egy SSD-t Te magad, mert ők is csak a gyári HDD-t cserélik SSD-re.
    Egy 256GB-os SSD-t pedig már 60-70k-ért is kapsz. 100k-t elkérnek az SSD-ért....

    [ Szerkesztve ]

  • brumi1024

    veterán

    válasz subidu #2981 üzenetére

    Hát ahogy elöttem mondták páran, nagyon megkérik az ssd árát, ráadásul arra csak két év gari van(pedig 3 szokott lenni a minimum). Én ezt
     venném a helyedben, sokkal jobb áron van, +4gb ram 5 ezer Ft, és egy 256-os ssd 48-55k, 3 év garival(és akkor legalább tudod milyet veszel, a boltban nem tudom mit raknak bele(nagyon nem mindegy)). 500-at nem adnék egy t530-ért, ennyiért már inkább workstationok vannak. Mire kell ekkora ssd? Nem jó a hdd+ssd kombó?

  • Borote

    addikt

    válasz Kerio #3128 üzenetére

    Hehe, a bootolás nem éppen processzorfüggő... a tetűlassú HDD fogja vissza, ha gyors bootolást és 'pattogósabb' rendszert szeretnél, akkor vegyél bele SSD-t az oprendszer alá :)

    Jó gép a HP, de játszik használt is? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz reelc #3138 üzenetére

    i3 és B sorozat között tudod mennyi a különbség? 10-15% maximum, ez is szintetikus tesztekben. Reggeltől estig benchelni akarsz vagy használni? Ha utóbbi, akkor elég a nagyobbik B proci is.

    Mindenhez képest lassú a HDD. 7200rpm-es vinyómhoz képest az SSD úgy felezte a boot időt, hogy kapott még egy raklap programot is. Sajnos kölcsönbe járt nálam, de ha éppen lesz pénzem megy egy SSD abba is. Programok indulása és betöltés is sokat gyorsul ettől.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Borote

    addikt

    válasz reelc #3138 üzenetére

    Egy B960-as notebook SSD-vel gyorsabbnak fog érződni, mint egy i7-es HDD-vel. Hááát, kb így.
    IB i3-ra még várni kell. Most jelentették még csak be.

    Mi a gond a B-s Pentiumokkal? :) (Én mondjuk egy jelentős hátrányt tudok csak felhozni, de az is attól függ, hogy játszanál-e, vagy sem). Sokkal inkább az a gond, hogy az IB-s Pentiumokat még be sem jelentették.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Kerio #3144 üzenetére

    Olvass vissza. 2 nap alatt kb. 10-en írják ki ugyanezeket a specifikációkat, amiket te. És mi körülbelül 5-ször beírjuk ugyanazokat, és még 5-ször linkelünk vissza régebbi hsz.-t.

    130k-ból Fuji A531, Samu NP300 meg Lenovo G570 ami jó lehet. Használtban mondjuk alfa156 gépeiben kéne körlnézni, valami régebbi Thinkpad vagy Elitebook SSD-vel szutykosra verné a mai gépeket, amik HDD-vel vannak. És olcsóbb is. Mondjuk a Fuji 3 év garival elég sokáig elegendő lenne biztosan. Plusz ugye 4535s Probook, ami drágább, de kategóriában a legjobb talán.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • reelc

    veterán

    válasz Tikakukac #3140 üzenetére

    Különbség van a videó kártyában is. Annak ellenére, hogy nem igazán akarok játszani rajta, jó lenne tudni, hogy régebbi kedvencek elfuthatnak rajta. A HD3000 jobb, mint a HD2000, ami a B-ben van. Most, hogy mindjárt itt az Ivy, nem logikus megvárnom? Majd akkor meglátom mik a lehetőségeim. Amúgy az asztali gépem már szép lassan adja befele a kulcsot (monitor és HDD, nem akarok egyikből sem újat venni), több, mint 5 éve üzemel elég sokat. Azzal hogy veszek notebookot meghosszabbítom az életét, kevesebb bekapcsolás, üzemelés. Néha játszanék 1-1 régi kedvenccel, és egy HD4000-rel jobb lenne a gép. Ráadásul mint írtam, hosszabb távra vásárolok, úgyhogy nem baj, ha most még lesz benne plusz energia (i3).
    Reggeltől estig benchmark: gyerekkori álmom, köszi, hogy eszembe juttattad. :-)

    Idézek magamtól: "Sokan írják, hogy lassú HDD-vel a notebook. Mihez képest? SATA 1-es 5 éves asztali gépem van. Hozza azt a sebességet?"
    Nem azt kérdeztem, hogy az SSD-vel mi a helyzet. Annyit én is tudok, hogy sokkal gyorsabb. Pusztán az érdekelt, hozhatja-e napi használat során az asztali gépem sebességét. Ha nem lehetne SSD-t notebookba tenni, akkor is ki lenne akadva mindenki a HDD sebességére? Vagy már csak azért, mert van ilyen lehetőség is?
    Az asztalim is 2GB RAM-os, Core2Duo (most 2GHz-en, visszavettem egy kicsit), SATA HDD. Egy i3-as 4GB RAM-os SATA HDD-s notebooknak kellene hozni ezt a sebességet, a mindennapi használat során, nem?

    Köszönöm a válaszokat!

  • reelc

    veterán

    válasz Tikakukac #3165 üzenetére

    Korábban is leírtam, mielőtt feltette volna valaki a "szokásos kérdést": elsősorban internetezésre, filmnézésre, stb. Játékra nem igazán, de néha leülök egy-egy régi kedvenc elé. Ez többnyire 6-7-8 éves, vagy régebbi játékokat takar.
    Asztalira nem akarok költeni. Kuka ár? Új HDD + új monitor? Bocs, de használt alkatrészt nem akarok venni, volt már rossz tapasztalatom velük. Vinyó 20e + 25 körül már van monitor, olcsóbb árakat néztem. Szóval 45e "kuka ár". Azt ne felejtsük el, hogy a notebook jóval kevesebbet fogyasztana, mint az asztali gép. Nekem ez számít. Mint írtam, az asztali gépem 5 éves (hagyományos monitorral), más alkatrész is meghalhat, bár nem számítok rá. Ekkor már nem 45e lenne.
    Úgyhogy eladásra nincs semmi ára, ha meg ritkábban használnám, tovább működne.
    Noti: lesz rá 3 év garancia. Majd ráérek aggódni, ha helyzet lesz, nem?
    Amúgy sose ment 0-24h a gépem, átlag napi 5-6 órát megy, hétvégente valamivel többet.

    Ha a B-s Intelből lenne SB (HD3000-rel) vagy IB, hidd el, elgondolkodnék rajta. Úgy tudom nincsenek, javíts ki, ha tévedek. Éppen az SB egyik újdonsága volt a HD3000.

    Köszi az infót. Nekem az SSD új terület. Én akkor olvasok hardver híreket, amikor gépet akarok venni. 5 éve tudtam, mit érdemes. Amit most tudok, azt meg úgy 2 hét alatt "szedtem össze". A közte lévő időszak nem érdekelt, nem olvastam ilyesmit, nem követem figyelemmel az eseményeket, más dolgok érdekelnek.
    Amúgy mekkora SSD-t lenne érdemes venni? Hová lehet beszerelni?

  • Tikakukac

    titán

    válasz reelc #3173 üzenetére

    Notiban szervizben csak a panel lesz 50k jobb esetben beszereléssel. Alaplapcsere? Jobb esetben vagyon, rosszabb esetben a fél ház. Mert ugye használtat nem akarsz, ebay kiesik, szakszerviz meg ennyiért dolgozik.
    Hidd el, mielőtt notikkal foglalkoztam tonnaszám állt nálam az asztali, van rálátásom a dolgokra, hétvégente lement 6 gép is. Akad itthon 20 gigás vinyó, ami ment vagy 4 évet már tisztán üzemben, semmi baja. Egy jó táppal egy gép örök élet. Max kondicserés lesz.

    Lesz kicsi Intel is, de később. Most míg megy a hype az új procik körül kitolják a nagyokat, hadd fogyjon. Te tudod mennyire kell grafikus rész, HD2000 sem egy X950 már, szóval pötyögnek rajta régebbi dolgok is.

    SSD meg vagy HDD helyére megy, vagy pár k-ért van keret, amibe rakva az ODD helyére rakható. Méretben meg egyéni ízlés szerint, nekem pölö egy 120gigás bőven elég lesz.

    Yeeeti: Attól függ mire. De szerintem az a hirdetés nem él.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • subidu

    tag

    Sziasztok!

    Az XPS-em hibája miatt, kénytelen vagyok egy új notiba is beruházni.

    Lassan érik , hogy egy Lenovo ThinkPad x230-as lenne a jó döntés számomra.

    Kapható i5 és i7-es procival is.

    A következő oldalon néztem ki őket:

    [link]

    Mi a véleményetek a mysoft-ról? Tőlük még nem rendeltem semmit.

    Az i5-ös 8GB rammal, 180-as ssd-vel 457.000ft-ért ideális lenne számomra.
    Az i5 és i7 között nagy különbség lenne?
    Árban ha i7-est veszek, akkor csak 500GB-os 7200 HDD-vel venném, és van egy 2 hónapos samsung sata 1-es 256gb-os ssd-m, arra cserélném ki. Ezen a vinyón van egy telepített win vista business adatokkal, amelyekre szükségem lenne. Ha csak kicserélném a 2-t hdd-t, elindulna az új gépben is a vista?

    Inkább az ssd változatra tenném a voksom, mert semmi sem dobna annyit a rendszeren mint egy sata 3-as ssd. Az i7-el biztos, hogy nem lenne gyorsabb.

    Mi a véleményetek?

    ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

  • kovi831

    aktív tag

    válasz Borote #3127 üzenetére

    Video konvertálásra/vágásra/torrentre is lenne,szóval nem baj ha többszálon tud futni.Ezért nem bánnám ha i7 vagy i5 lenne benne,i3 elől sem zárkózom el,de b kategóriás proci nem kell.Bár azt nem tudom, hogy a korábban belinkelt i7-es proci az 4 magos lenne-e.
    Vagy ha mindenképpen i7-et akarok akkor olyan gépet nézzek amiben gyárilag is azt raktak bele?(a melegedés miatt)Nem tudom i3-i5-ben létezik-e 4 magos.
    Valamilyen szinten szeretném az asztali gépet(athlon64 6000+8600gt,4ddr2,asusm2n-e) is kiváltani egy darabig, főleg hogy eladnám ezt is hamarosan.
    Melyik az mobil vga ami minimum megegyezik a 8600gt-mel?Mert nem igazán tudok mihez viszonyitani...stb.
    Alapvetően fontos az is hogy 2 hdd hely legyen a gépben, mert szeretném az asztalimból az ssd-t átrakni.

  • Borote

    addikt

    válasz kovi831 #3243 üzenetére

    Lenovo G580
    ODD=Optical Disc Drive - DVD, CD meghajtók :) Azaz kiszeded a DVD olvasót, és a helyére egy beépítő kerettel mehet a HDD. Expresscard helyre nem fér HDD, csak SSD-t lehet tenni, de az ha minden igaz nem bootolható.
    Tehát az a lehetőség van, hogy az eredeti HDD helyére mehet az SSD, a HDD pedig vagy az ODD helyére megy kerettel, vagy egy külső kabátban USB-n keresztül üzemelteted.

    (#3244) papeti01: gyenge minőség, gyatra feleszereltség (az árához és a minőségéhez képest), és még csak nem is 3 év helyszíni garancia, hanem 2 év szervizgarancia van rá. Hát ezért. De ha visszaolvasol, már oldalak vannak teleírva az Inspironokkal.
    A ProBook százszorta különb gép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák