Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dro0py

    tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Asus ROG gépem van, 3 éves, ezt cserélném le. (5900HS+3060). Szeretnék egy Asus ROG vagy Lenovo Legion gépet venni a következő 3 évre, a keret kb 700-750K. Az újabb processzorokkal és 4060/4070 kártyákkal szerelt gépeket nézegetem.

    https://radium.hu/pc-laptop/lenovo-legion-82wm009ghv.html
    https://radium.hu/catalog/product/view/id/62633
    https://radium.hu/catalog/product/view/id/58546

    Ezek közül melyiket ajánljátok? Vagy esetleg ebben a sávban jobb ajánlat van most valahol? Igen, látom, hogy az Asus csak 4060-at és FHD-t ad, de mivel ROG-om van, behoztam azt is, ami ebben az ársávban van.

    Vagy érdemes most várni kicsit a 8. generációs AMD gépekre?

    Köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Kickass

    őstag

    Sziasztok!

    Sziasztok,
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Max. 400 ezer
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Otthoni használat, irodai programok
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14-15"
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva lesz, de utazás közben viszont nem.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win11
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD de elég a 256GB is
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Amiket eddig néztem:
    - Macbook Air M1 - cégesként már használtam, itthon szinte minden más eszköz almás így illene az 'ökoszisztémába', hátránya hogy hub kellene kb minden eszköz használatához
    - Microsoft Surface Laptop 4 (5UI-00050) - Ryzen 7, 8Gb RAM, erről sokat nem tudok, kérdés később bővíthető-e esetleg 16GB-ra
    - HP 15S-EQ2004NH

    Most Notebook.hu vagy Radium jöhet szóba, kihasználnám a 0 thm-et.

    [ Szerkesztve ]

  • h.g.f

    csendes tag

    válasz teptep #180821 üzenetére

    Köszönöm szépen! Képzeld, ahogyan keresgéltem, mostanra én magam is arra jutottam, hogy a következő lenne a legjobb: ASUS Zenbook 14 UX3405, Core Ultra 5-tel. Nagyon megerősít, hogy épp ott van a javaslataid között.

    Ennek nyomán két kérdésem lenne, hátha van benne tapasztalatod:
    1) Az Asus Zenbook építési minősége hogyan viszonyul a HP-hoz (pl. Envy vagy Spectre) és a Dell-hez (pl. XPS)? A laptop hosszú élete tekintetében érdemesebb lenne inkább a Dell és a HP felé keresgélni, ha az árat épp nem vesszük számításba?
    2) Egy modern OLED laptopnál reális a beégés veszélye általános (irodai, filmnézős) felhasználásnál?

    (Ja… és van véleményed a Mysoft és a Radium üzletekről?)

Új hozzászólás Aktív témák