Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldierboy

    tag

    válasz ZTE_luky #71969 üzenetére

    Kedves ZTE_luky!

    Én is hasonló helyzetben vagyok mint te, bár én idén megyek egyetemre, nem pedig jövőre.

    A helyedben a Dell-t elfelejteném. A minősége jó, azonban a hardver gyenge lesz a játékokhoz, továbbá, ha már rászánsz 260k körül is, érdemes fHD kijelzőset választani, ugyanis majd azon leszel "kénytelen" filmezni stb...

    Én is alapvetően azt a három modellt néztem ki, mint te az Asus-tól, illetve az N550JK-ból 1.000Ft-al drágábban kapsz ugyan ott +258GB merevlemezt és 2GB ramot. Ezt meg is érdeklődtem nálunk, nem hiba, egyszerűen más a beszállító és így jön ki a dolog.

    Amikor elkezdtem nézegetni a gépeket nekem még a terítéken volt a Lenovo Y50-70 laptopja (Core i5 4200H, GeForce GTX 860M, 8GB, 1TB). Szokásos vásárlási módszeremet vetettem be, szépen lassan kilőttem a "legrosszabb", illetve legkevésbé jó darabokat. A négy laptop közül először a G56JR esett ki robosztus felépítése, gyenge akkumlátora és többiekhez képest gyenge videokártyája miatt. Egyszerűen nem volt olyan dolog amiben kimondottan (számomra) jobb lett volna kettő márkabéli társánál. Aztán kiesett az N56JN, ugyanis számomra gyenge VGA és ahhoz irreálisan erős CPU tartozott.

    Most jelenleg ott tartok, hogy van a Lenovo Y50-70 és az Asus N550JK, de fogalmam sincs, hogy mit tegyek!

    Ide jutottam azután, hogy beszéltem vagy 6-8 bolt szakemberével, ismerősökkel és olvasgattam a fórumot.

    Asus: Asus N550JK: Core i5 4200H, GeForce GTX 850M
    + jobb kijelző
    + jobb garancia
    + befér még egy SSD, az optikai meghajtó helyére
    + jobb hűtés
    + külső mélynyomó jár hozzá

    Lenovo Y50-70: Core i5 4200H, GeForce GTX 860M, 8GB, 1TB
    + erősebb VGA
    + nagyobb merevlemez
    + több memória
    + kisebb, könnyebb szebb
    + jobb hangszórók
    + külső optikai meghajtó jár hozzá (bár sosem használnám)

    Bárki tud nekem, illetve nekünk segíteni kérem tegye meg és javítson ki vagy lásson el minket plusz információval! Nekem igencsak sürgős lenne, köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák