Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ryder1

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Első laptopom lenne, és egyáltalán nem vagyok otthon laptop világban, szóval minden tanácsot szívesen fogadok. :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Leginkább attól függ, hogy milyen árban lehet kapni olyat, ami megfelel az elvárásaimnak. Akár már most hónap végén, de lehet, hogy csak 1-2 hónap múlva.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    120e forintra gondoltam így elsőre, de ha nyomós érvek vannak mellette, akkor nagyon kicsit lehet több is.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Egyszerű böngészés, HD filmezés
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Online multiplayer játékok (League of Legends), egyéb stratégiai játékok (nem vagyok FPS és grafika b.zi)
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Lehet mindkettő? :D
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Ennyiért hiába szeretnék bele szerintem.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Nem értek hozzá, tanácsokat várok.
    (8) Notebook tömege?
    Kb. mindegy, leginkább úgyis csak itthon használnám.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Ha lehet nélküle, akkor úgy, mert gondolom olcsóbb. Van itthon Win7
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    HDD legalább 500 GB, RAM legalább 4 GB. Optikai meghajtó jó, ha van, de nem feltétel.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Webkamera+mikrofon mindenképp, legalább 3 USB, HDMI is jó lenne, de szintén nem feltétel
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem mondanám. Maximum amennyire az említett játékok és HD filmek igénybe veszik a gépet.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Semmit sem néztem még, ötleteket várok.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Újra gondoltam a garancia miatt. Meg ilyen értékben nem szívesen vennék egy ismeretlen embertől.

    Előre is köszi mindenkinek! ;)

Új hozzászólás Aktív témák