Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poecoek

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy Lenovo ideapad 710S-13IKB laptopot szeretnék lecserélni és ha lehet, maradnék a Lenovo mellett.
    (Amivel elégedett vagyok, főleg a jó hordozhatóság és a viszonylag igényes megjelenés vs. teljesítmény egyensúlya miatt, de egy baleset következtében ő már haldoklik.)

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Elég sürgős (1-2 héten belül).
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250 000 - 350 000 Ft.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, Matlab, adatelemzés, grafikonok készítése (Origin, Prism stb.). Hobbi szinten képszerkesztés.

    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem.

    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    méret: 13" és 15.6" között, inkább az alsó határon.
    felbontás: a jelenlegi 1920x1080, ezzel teljesen elégedett vagyok, de persze ha jobb, nem hátrány.
    inkább matt, de ha minden más sokkal előnyösebb egy fényes kijelzős gépnél, akkor el tudom engedni.
    Inkább TN, de nem szigorú preferencia.

    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Könnyen hordozhatót szeretnék.

    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows vagy semmi.

    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Mindenképp SSD, 256 GB elég. Memória 8 GB fölött, ha lehet.

    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Legalább 3 usb port, de nem kritikus.
    Lehetőleg cserélhető memória, SSD, értelemszerűen aksi.

    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gépet szeretnék.

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák