Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boky01

    csendes tag

    Sziasztok!
    Laptop ugyben elakadtam egy kicsit, olyan lapit kerestem ami tud kulso monitoron 4k@60-at HDMI-vel.
    Az intel integralt gpu-ja, nem tudja, az biztos, mivel csak hdmi 1.4-et tud.
    Mostmar azt is tudom, h az MX250 tudja az NVidia szerint, de kulso monitoron mindegyik laptop gyarto az intelre kapcsol at (ezt nem ertem miert).
    Szoval abban kernek segitseget, hogy mi alapjan tudom eldonteni, hogy egy laptop tud 4k@60-at szolgaltatni kulso monitoron vagy sem.
    Most a legujabb tippem az az, hogy az ACER Aspire 5 A515-43G kepes lehet ilyesmire, mivel a Ryzen 7 gpu mar rendelkezik nativ HDMI2.0 tamogatassal, es elvileg a dedikalt kartya is (RadeOn RX 540X) 4k60 supportot ir az oldalan, szoval nem lehetne melleloni, viszont erdekesseg, hogy azok a laptop gyartok, akik AMD-s procival adjak a gepeiket is csak HDMI 1.4b-t adnak meg tamogatottnak.
    Szoval teljesen osszezavarodtam, nem tudom, hogy hogyan valasszak gepet, ami biztos viszi a 4k@60-at, viszont nem tul draga, mert jatek videovagas, stb nem lesz, irodai munka jellegu lenne a felhasznalas. Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

Új hozzászólás Aktív témák