Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozsozso

    őstag

    Sziasztok,

    Cégnél munkámhoz kapok laptopot. Mit tudnátok ajánlani az alábbi feltételekkel.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    most
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    215k és 315k között + win10 pro és office, tehát maradjunk ennél az árkategóriánál amit nem szeretnék feltétlenül kihasználni. az alábbi gépeket ajánlották ezért ez az ársáv, a javasoltakat szeretném benyújtani és majd választunk ár szempontjából is
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    irodai programok valamint felhős rendszerben futó program is lenne rajta használva, távoli asztal vagy valami vnc program használat
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nem
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13-14"-ra gondoltam, de nem vetem meg ha 15-öst ajánlotok. Méretben viszont ez a max. Jó lenne IPS Full HD felbontással, de legrosszabb esetben HD
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem lenne használva, viszont elég sokat lenne hordozgatva ezért is gondoltam a 13-14"-ra
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    valamely Windows pro kellene, de inkább 10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    8Gb RAM, SSD előny az sem baj ha 128Gb, de ha nagyobb azt sem vetem meg. optikai nem kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nagyjából szerintem mindegyiken van HDMI, VGA port többi nem annyira lényeges esetleg USB min.2
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új. Van saját beszerzési forrásunk tehát bolt javaslat nem szükséges.

    Ami ajánlatokat kaptam probook 430-440 illetve Vostro 5459 és latitude 5470, i5 7200u illetve i5 6200u, HD és FULL HD kijelzővel vegyesen. i5 mindenképpen kell, de ha javasolt és belefér akkor i7. Ezek csak javaslatok én a HP-t jobban támogatom. A 13-14" pedig a hordozhatóság miatt lenne nem mellékesen az optikai is zavar a 15"-ban, de ha tudtok olyan érvet, javaslatot amivel átmegyek 15" irányába azt is szívesen veszem

    Hosszú távra terveznék vele tehát nem szeretném jó pár évig cserélni, tehát a megbízhatóság strapabíróság fontos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák