Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mate543

    tag

    Sziasztok!

    Korábban írtam már, hogy laptopot vennék, kb 75%, hogy decemberben veszem meg.

    Itt lenne a kérdés-válasz:

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most úgy tűnik hogy decemberben.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300k +/- 15-20k

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Filmnézés, játék, netezés lenne a cél.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játék közül mondjuk Mass Effect sorozat, WOW, ami most eszembe jutott.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6 col, FullHD, matt, IPS. Ezek jók lennének. De ha 250-300k között ilyen nincs akkor legalább FullHD, matt kijelző legyen.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Albiban lenne, max az ágyban pötyögnék vele illetve nagyon ritkán vinném haza-haza. :D Szóval hordozgatni szinte semennyit. Utazás közben meg nem használnám sose.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows, de nem szükséges.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhely nekem mindegy, ha olcsóbb akkor később vennék bele SSD-t. RAM-ból 8 Gb minimum. Optikai meghajtó nem létszükség.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Most hirtelen nem jut eszembe semmi.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép.

    Amit néztem:

    G551 nem tudom, ez ips-s e, én nem láttam. a techkalauz tesztjében ott ips-s volt, igaz az más konfiggal volt.

    Dell 7559

    Ezek közül talán az asus jönne be, ha jól olvastam neki fémháza van.

    Melyik boltban érdemes ezt megvásárolni? Nagyjából egy árban van mindenhol.

    Illetve az a kérdésem, hogy az i7-tel szerelt g551 megéri-e az i5-tel szerelthez képest? Nem tudom, hogy a hűtése hogyan bírná a nagyobb teljesítményt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák