Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sententious

    tag

    Sziasztok!

    Egyetemre (MSc és PhD) keresnék olyan laptopot, amely még jó ideig kiszolgál. Mérnöknek tanulok, így ilyen programok szóba jönnek, mint AutoCAD, Inventor, MatLAB, LabVIEW (stb)., illetve néha ez egy pici játékkal meg lenne fűszerezve.

    A keret körülbelül 300-340e HUF lenne.

    Processzorban i7 6700HQ-ra gondoltam, míg a grafikus kártyánál nV 960m 4GB lenne a legideálisabb.
    Maga a vásárlás 2017 februárja környékén lenne, így érdekelnének a hasonló árfekvésű esetleges új generációs gépek is. (Ha van ilyen.)

    Első körben, mivel kb. hetente többször is lenne hordozva az egyetem és a lakhelyem között, így valami strapabíróbb gép kellene. 15.6" elegendő, hisz többnyire monitorral együtt fogom használni.

    Az Asus N sorozatára gondoltam, mivel ez fém (bevonatos), de olvastam, hogy annak nem épp a legjobb a hűtése. Kérdésem az lenne, hogy például egy ilyen megoldaná-e a problémát? Nem mindig pörögne max.-on a processzor, de ha kell, legyen alatta valami, ezért nem szeretnék i5-ben gondolkodni.

    A másik a Dell 7559, de ennek a műanyag háza és a gumiszerű bevonata miatt ki is esett a gondolatmenetemből.

    Esetleges lehetőségeket és típusokat szívesen fogadok tanácsként.

    Előre is köszönöm. :R

Új hozzászólás Aktív témák