Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lasersailing

    senior tag

    Sziasztok!

    Asztali gépem (AMD A6, gigabyte AM2+-os alaplap, 128GB SSD (Samsung), 6GB RAM) megadta magát, így eljött az idő, hogy notebookra váltsak. Azért is írtam le a jelenlegi gépemet, hogy tudjátok, hogy mihez mértek az igényeim.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2 héten belül

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    230k HUF. Ha nagyon nagy a különbség akkor lehet max. 250k
    (mindkét ár op. rendszerrel együtt)

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    elsősorban: internet, e-mail, torrentezés (akár külső HDD-re)
    Ill. ritkán (évente egyszer) fotószerkesztés és renderelés, ebben kompromisszumot kell kössek, de ez a teljes használat kb. 5%-a, és a mostanihoz képest ez kisebb kompromisszum lesz.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Max. olyan játékot játszok, ami elfut rajta... Nekem még a 2005-ös játékok is újdonságok lennének... :) Amúgy stratégiaiakat szoktam játszani.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Csak matt kijelző. Kb 15 colos, (esetleg 14 vagy 17, ha valamiért ott jobb gép lenne)

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Súly nem számít, autóval hordozom. Utazás közben nem használnám.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows. konkrétan mindegy, csak legális legyen, mert upgradelem win10-re egyből

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD jó lenne, de félek, hogy az nem fér bele. Ramból szerintem 8 GB kellene. optikai meghajtó nem létfontosságú.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    VGA kimenet (külső monitorhoz), akár átalakító segítségével legyen. ill. HDMI is.
    Garancia legyen minél több, de főleg működjön, ha vigyázok rá, ne csak garancia lejárta +1 hétig

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új gép.

    Amiken én gondolkoztam (az itt olvasottakat is figyelembe véve):
    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    Azt olvastam, hogy i7 + HDD-nél jobb az i5 + SSD, de a pénztárcám vastagsága miatt kérdésem, hogy nem járnék-e jobban egy i3 + SSD kombóval, mint a fenti i5 + HDD-kkel?

    Ha esetleg van több ajánlat is, akkor kérlek mindet (sorrendben) írjátok meg, mert mielőtt megrendelem bemegyek valahova megtapogatni több gépet is. (Már jártam úgy boltban, hogy minden második karaktert elütöttem ha vakon írtam, ilyen gépet viszont nem akarok venni...)

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák