Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!

    Mutternak szeretnénk venni egy laptopot, és van összesen 90-100 ezer Ft körüli anyagi keretünk rá.
    Szempontok: új legyen, NEM kell nagy teljesítmény (legfőképpen csak netezésre és filmezésre fogja használni), nézzen ki jól (legyen nőies, de ne legyen csicsa), legyen viszonylag könnyű, de legyen "normális" méretű kijelzője (kb. 14-15"-os, nagyobb nem kell, de semmiképp sem ilyen pici netbook), és lehetőleg olyan márka legyen, aminek van is elérhető szervize. :) És természetesen ne legyen recsegős-ropogós.
    Remélem így egyszerre annyira nem eltúlzott célok. :B

    Van ezeknek a szempontoknak megfelelő laptop, amit tudnátok ajánlani?

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz bdfhz #1636 üzenetére

    Hali!
    Először is köszi a választ!
    Azzal tisztában vagyok, hogy számomra is használható gépet soha nem kapnék ennyiért, de direkt kihangsúlyoztam, hogy nem kell nagy teljesítmény, és netezésre plusz filmezésre lenne csak használva a gép. :)
    Megnéztem az általad ajánlott laptopot, így árban igen jónak tűnik, itt számomra igen meglepő módon már 110k-ért meg lehet kapni ezt a típust.
    Mitől ilyen olcsó? Anyaga gagyi? Melegszik? Más baja van? Csak mert így elsőre túl szép, hogy igaz legyen 3GB DDR3 RAM-mal, kétmagos, 2.2 GHz-es procival, 320 GB-os vinyóval, 512 MB-os HD4250 videokarival, HDMI-csatlakozóval, stb., ezért furcsa ez az ár.
    De ennyit még szánnánk rá, ha ilyen jó konfigot lehet kihozni ennyiből.

    Korábbi fórum-hozzászólásokban azt olvastam, hogy a Packard Bell hazai supportja elég gyenge, meg az anyagminőséggel sem mindig elégedettek a felhasználók.
    Mi ebből az igazság?
    Köszi! :R

    ----

    (#1638) spyduck:
    köszönöm az igen kedves válaszodat, de sokra nem mentem vele... Érdemi tanácsot elfogadok, de ilyen válasszal most mit kezdjek? Felesleges a támadó stílus, attól nem lesz több pénzünk... :((
    Tudom, hogy tisztességes laptopot 100k körüli áron nem fogok kapni, de talán nem olyan hatalmas elvárás, hogy netezési és filmezési célokra kapjak ennyiért valami használhatót, ami tűrhető minőségű is... :F
    A használttal annyi a bajunk, hogy ezt viszonylag hosszú távra tervezzük mutternak, és nem mindegy, az akksi és az egyebek milyen állapotban vannak.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spyduck #1648 üzenetére

    spyduck, trollreign, bdfhz, pumukli23, CHIPman, Saint_:
    Bocsi, hogy csak most válaszolok, az elmúlt másfél hétben nagyon nem volt időm foglalkozni az ajánlatokkal. :( :B
    De köszi a válaszokat, reagálok is rájuk! :R

    MOD: bocs, idő előtt elküldtem, ráadásul kétszer ment el... :U

    (#1648) spyduck:
    "tisztességes" laptop alatt azt értettem, hogy egy viszonylag kistudású, de megbízható, és netezésre, filmezésre, legfeljebb dokumentumszerkeszgetésre tökéletesen megfelelő, de nem túl lassú gépet szeretnék, és úgy gondoltam, nem is irreális elvárás 100k körüli áron, főleg, mivel nem kell erőgép, nem a teljesítmény az elsődleges kérdés. De ne legyen egy recsegős-ropogós műanyag szar, és nézzen ki jól (nem kell csilli-villi).
    A G550L a betonstabil kategóriába tartozik, azért ajánlod? Mármint úgy értem, a konfig nem a csúcsok csúcsa, pl. Packard Bellből vannak hasonló áron sokkal jobb konfigok, de nővérem elment, és megnézte a korábban említett PB-t, és mondta, hogy kinézetre egy rakás fos, és gagyinak tűnik az anyaga is, nem tűnik túl megbízhatónak.
    Látott közben egy Dell N5010-et, ami azt mondta, külsőre elég tetszetős, meg anyagra is jónak tűnik, de V140 proci van benne, ami egymagos, és tudtommal kb. egy hasonló kategóriájú Celeronnal egyenértékű, max. kisebb a fogyasztása, kevésbé melegszik, és talán icipicit jobb teljesítményű.
    Erről mi a véleményed? Úgy általában a Dell-ek szted milyenek? Ha jól tudom, amúgy van magyarországi szervizük.

    (#1649) Járókeret: az akksi azért elég fontos kérdés...ha meg újat kell venni, lehet, hogy jobban járok, ha egy drágábbat, nagyobb tudásút veszek újonnan.

    mindjárt reagálok a többire is. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz trollreign #1654 üzenetére

    Hi! Közben nővérem megnézte a korábban linkelt PB-t, és mondta, hogy így tapogatva nagyon gagyinak tűnik, meg külsőre sem túl szép, gagyi műanyag hatást kelt. Az meg nagyon sokat ront az összhatáson, szóval ez kiejtve. :)

    Az általad linkelt Dell nem tűnik rossznak. Nővérem (igazából ő veszi az ajándékot) közben ezt is nézte: [link] - ez hasonló paraméterekkel rendelkezik, állítólag szépnek tűnik "élőben" is.
    Dellről, HP-król mi az általános vélemény?
    Dellről személy szerint még nem hallottam túl sok rosszat, HP-ből úgy tudom, a Business széria a megbízható, a többiről olyan sok jót eddig nem hallottam, de persze lehet, hogy nincs velük gond.

    (#1655) bdfhz: hát igen, időközben kiderült, hogy Packard Bell inkább felejtős, legalábbis ránézésre meg tapogatás alapján gagyi. :)

    (#1657) pumukli23: köszi, időközben lejárt a dolog. :B Bár használtat nővérem nem szívesen venne mutternak (ő venné). :(
    A PB meg sajnos elég gagyinak tűnik élőben. :(

    (#1659) CHIPman: köszi! Itt van egy teszt, amiben megdicsérik az anyaga, külső tulajdonságai miatt, bár kritizálják a viszonylag gyenge hardver és HDMI-csatlakozó hiánya miatt (bár a teljesítmény nálam max. annyira számít, hogy lehessen vele jó tempóban netezni meg filmezni :D): [Review HP Compaq Presario CQ56]
    Szóval ez megfontolandó, jónak tűnik! :R
    Persze egyeztetek tesóval, mert amúgy ez egy kicsit férfiasabb dizájn.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ro_bert17 #2604 üzenetére

    Most már igen. :) De itt épp a Packard Bell F4081-as szériát hozza ki győztesnek, épp azt, amelyik tapogatás és külső alapján elég gagyinak tűnik, és az ugye nem mellékes. :(

    (#2603) pumukli23: tapasztalat? :) Tudsz esetleg jobb alternatívát?
    Most már az összeg módosult úgy, hogy 100-120k. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pumukli23 #2650 üzenetére

    ro_bert17, pumukli23, köszi a válaszokat! :R
    Most tudtam meg, hogy nővérem már átutalta a lét az N5010-esre, szóval csak reménykedni tudok, hogy nem lesz egy fosadék... :U Állítólag jól néz ki. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #2681 üzenetére

    A boltból végül ugyanazon az áron az eggyel jobb AMD V160 procival ellátott Dell M5010-et kaptuk.
    Sokan panaszkodtak az anyaghasználatra, de érzésem szerint a billentyűzet használata kellemes, nem süpped, nem recseg-ropog, és a tapipadhoz tartozó nyomógomb kellemesen halk (nem úgy, mint pl. az Asus X5AVN-nél, ahol akkorát kattan, hogy a szomszéd szobában is hallani, ha valaki kattintgat vele :U).

    A fényes felület nem túl praktikus a maszatolódás miatt, de egyébként egész szép (a kék színű a miénk, az valóban kellemes megjelenésű), ha valakit nem zavar, hogy 10 percenként törölgetnie kellene a laptopot, ha azt akarná, hogy mindig tiszta legyen, akkor nem gond.

    Nagy bajom vele inkább az, hogy eléggé melegszik, és a felsüvítő venti meg igen hangos.

    Ami miatt szoptam vele, az a wifi-driver volt, miután upgrade-eltem az Ubuntu 9.10-es (32 bites) verzióról az Ubuntu 10.04 LTS-re, már egyáltalán nem működött a wifi-elérés. Ezt követően szűz Ubuntu 10.10-et pakoltam fel (32 és 64 bites változatot egyaránt), a probléma ugyanaz volt. Utánanéztem a probléma megoldási lehetőségeinek fórumokon, hivatalos oldalakon, már szinte minden követ megmozgattam, de akkor sem ment... A Dell (vagy a bolt) által felpakolt 9.10-es (32 bites) Ubiban viszont gond nélkül ment. Már az Ubuntu topicban sem tudtak segíteni.

    Ezenfelül a 10.10-es telepítője csak az acpi=off bootopcióval hajlandó csak elindulni, egyébként megáll egy adott ponton (lásd ezt: [link]).
    Ezt az egész szenvedést a Dell topicban leírtam: [link], [link].
    Ubuntu topicban lényegesebbek: [link], [link], [link].

    Azért írtam meg, hogy ha valaki M5010 (vagy N5010) vásárlásán töri a fejét, ezekre legyen felkészülve.

    Windows 7 (32 bites) és a megfelelő driver telepítése után semmiféle probléma nem volt a wireless kapcsolattal, sem a sebességgel.
    Számomra elég meglepő tapasztalat, pedig eddig soha nem kellett csalódnom az Ubuntuban... :U Valahogy a gép nem szereti. Legfeljebb azt a változatot, amit a Dell (vagy a bolt) felrak, a wireless cucchoz tartozó megfelelőnek tűnő driverekkel. Amiket számomra érthetetlen módon nálam nem sikerült megfelelő módon beüzemelni a későbbi verziók telepítésekor, hatmillió próbálkozás után sem.

    Az Ubuntu bootolást követő hihetetlen lassúsága (az upgrade-et követően!) pedig különösen kellemetlen meglepetés volt számomra. :(

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz bdfhz #3112 üzenetére

    Pont itt írtam erről a kérdésről. Sok drivert viszont épp Linux alatt nem kell külön telepítgetni, de persze megvan a szenvedés része is olykor. Mindenesetre elsősorban gyártói oldalon kellene változásnak történni, hogy nyissanak a Linux felé is (persze egyelőre nem éri meg nekik). Sokan örülnének neki (én is).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Sziasztok!

    Gondolom nem meglepő, laptopvásárlásban kérném a segítségeteket.
    A legfőbb szempontok (nem túl extrémek):
    - a keret nagyjából 180 ezer Ft, ezen lefelé-felfelé lehet valamennyit alkudni
    - nem muszáj, hogy legyen rajta OS (sőt, az csak drágítja; úgy értem, elég valamelyik Linux-disztribúció)
    - feketén kívül más színben is lehessen kapni
    - a kijelző ne tükröződjön
    - a monitor átmérője legyen mondjuk 15.6" (vagy minimum 14")
    - ne melegedjen durván
    - billentyűzete kellemes, minőségi legyen

    Egyik ismerősöm ezt ajánlotta: [Acer Aspire AS5755G-2434G75Mnbs], pl. itt lehet kapni (mondjuk ezt vindózzal adják) [link] (Windows nélkül olcsóbb).

    Szerintetek találok legalább ilyen jó összeállítású konfigurációt hasonló áron, csak Windows nélkül? (Nyilván nem gond, ha van rajta, de drágítja.) Mi a véleményetek erről az Acerről? (Ismerősöm eddig alapvetően elégedett vele.) Van jelenleg jobb?

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #22725 üzenetére

    Egyébként a linkelt Acer annyiból nekem mindenképp tetszik, hogy van belőle kék is, és szerintem a külseje nagyon kellemes. Meg a konfig is egész jó. De ha tudtok még jobbat (vagy legalább ilyen jót) ajánlani, nagyon szívesen fogadom, köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HPAA #22730 üzenetére

    Hmm, ez lehetséges. :F Hát nem lenne rossz, ha matt lenne, de mondjuk nem dől össze a világ, ha kicsit tükröződik. Csak ne nagyon. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HPAA #22738 üzenetére

    Nem rossz, bár kinézetre így képek alapján elég "egyszerű".
    Egy hátránya az általam linkelt Acernek a rövid gariidő, amiatt meg garikiterjesztést kéne kérni kb. 20k-ért. Ettől függetlenül jó konfignak tűnik.
    Akkor végül is nem elsődleges szempont a matt kijelző, de tudjon sokat, és legyen minőségi ezért a pénzért. :D

    Egyébként vajon megéri az i3-mal szemben i5-ös procira többet költeni? Jelentős lehet a különbség a kettő között, vagy alig érzékelhető?

    Szerk.: ja, egyébként az előző kommentedben említett "átlagfelhasználó" kategóriából sokszor kiesem, amikor memória- és prociigényes fejlesztőkörnyezeteket használok, plusz Photoshopot, plusz több böngészőt sok-sok füllel, ehhez mérten ajánljatok plíz. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HPAA #22750 üzenetére

    Hát azért inkább szeretnék hosszú távra tervezni, így videokártyából is valami erősebbet szeretnék... Ezért is tettem fel úgy a kérdést, hogy 180k körül mi az a laptop, amelyik igazán jó választás lehetne.
    Pl. ez is jónak tűnik: [Lenovo IdeaPad Z570], nVidia GT 520-szal. Igaz, kinézetre az általam korábban linkelt Acer jobban tetszik, legalábbis így elsőre, kép alapján, de aztán lehet, hogy a valóságban szép ez a Lenovo IdeaPad Z570 is (hivatalos oldal). Előbbinek pl. előnye az erősebb videokártya (GT 540), utóbbinak előnye a 2 év gari...

    Egyébként közben annyit módosítok az elképzelésen, hogy lehet akár 14"-os is, végül is hosszabb távú munkára sanszos, hogy kiraknám monitorra. Bár nem mindenhol tudom ugye összekötni monitorral...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HPAA #22754 üzenetére

    Oké, köszi... De ennél konkrétabb ajánlat esetleg? :D :B
    Jópár laptopot nézegettem már (pl. itt egész korrekt ajánlatok vannak, legalábbis viszonylag olcsók, bár nem vásároltam még tőlük, nem tudok róluk semmit), de nem vagyok tisztában az anyaghasználati dolgokkal, mennyire recseg-ropog, mennyire kellemes a billentyűzete, mennyire (nem) melegszik, stb...
    Ezért keresek konkrétabbakat, hátha valaki hallott valami nagyon faszáról, látott egyet, tudja, hogy qrva jó ár-érték arányú, stb..

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HPAA #22756 üzenetére

    Nem rossz, köszi, de megmondom őszintén, az Asus-szal szemben némi fenntartásaim vannak, egyébként pont most is egy Asus-on pötyögök. :D (nem a sajátom)
    Más márkából hasonló kategória esetleg? :B Bocsi...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Ronam #22762 üzenetére

    Jaja, ezt is néztem többek közt, köszi, de erről mi a vélemény? Én ezzel is szemezek, és ebben nVidia GT 540 van. Szerintem jól is néz ki. Van vele bármi para szerintetek?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz GaborGh #22813 üzenetére

    "A legoptimálisabb heti egyszer legalább lemeríteni, majd teljesen feltölteni."
    Tudtommal ez pont a halála a Li-ion-akksiknak, amit írsz, az elméletileg a NiCd-os akksiknál volt igaz.

    Egyébként nincs olyan szó, hogy "legoptimálisabb". ;] (csak kötekedésből :P)

    Wikipédia, Lítiumion-akkumulátor:
    "Az újratölthető lítiumion-akkumulátorok élettartama véges, a folyamat kémiai jellegéből adódóan: egy töltésciklust jelent, mikor az akkumulátor lemerül, tehát 100%-osan elhasználják a kapacitását. De ha félig lemerül az akkumulátor, s újratöltés után másnap ismét így tesz, akkor ez is egy töltésciklust jelent. Minden alkalommal, mikor elhasznál egy töltésciklust, kissé csökken az akkumulátor kapacitása. A notebookhoz készített Li-ion-akkumulátoroknak általában 300 teljes töltésciklus után már kevesebb mint 80%-os a kapacitásuk."

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Ronam #22809 üzenetére

    "Egyetlen problémám vele, hogy több helyen is írják, hogy 1-2 óra játék után nagyon melegszik a gép."
    Hmm, furcsa, kollégámnak van ilyen egy ideje, és ennek ellenkezőjét tapasztalta. Pont az tűnt fel neki, hogy nem melegszik durván.

    Az Asus laptop az alumínium borítás miatt tényleg nem rossz, de egyrészt külsőre ebben a színben nekem sem tetszik, másrészt azon egyáltalán nincs USB 3.0 port (a linkelt Aceren viszont van), annak meg hosszú távon eléggé lenne létjogosultsága... :(
    Ezentúl igaz, hogy ez 10k-val olcsóbb, de ezen csak FreeDOS van, plusz a procija is eggyel gyengébb.
    De nem egyszerű a választás, mert ez az Asus sem tűnik rossznak... lehet ezt valahol élőben is nyomkodni?

    SZERK.: tévedtem! Eszerint a cikk szerint pont, hogy van benne USB 3.0, sorry! Így már megint más a dolog. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz GaborGh #22819 üzenetére

    Most az utsó mondatodból eléggé úgy tűnik, hogy szándékosan értesz félre, és egyből magadra veszed.

    Arról beszéltem, hogy állítólag a Li-ionos akksit pont, hogy NEM szabad hagyni csutkára lemerülni, mert éppen az tesz neki rosszat, hanem inkább többször tölteni, és ebben a tulajdonságában épp, hogy másként viselkedik, mint a NiCd-os akksik. Utóbbiaknál meg a szokás épp az volt, hogy hagyjuk lemerülni az akksit, majd feltöltjük teljesen, viszont a sok töltögetés nem tesz jót neki; és így lehetett hosszabb élettartamot biztosítani nekik. Tulajdonképpen pont ezt fejti ki a Wikipédiás cikk is, hogy ebben más jellemzői vannak.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #22822 üzenetére

    ElQrtam, bocs, a linkelt teszt N53SV-ről szól, az Asus K53SV-SX835D-ben TÉNYLEG nincs USB 3.0!! Tehát akkor ebben is még mindig erősebb az Acer 5755G-2434G75MNBS.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz t1 #22831 üzenetére

    150k-ért? :Y Hol? Tuti ugyanezt? :F
    Win nélkül?

    Egyébként tényleg szimpi gépnek tűnik, csak azt furcsállom, hogy itt a topicban nem ajánlja senki. :D

    ====

    (#22809) Ronam: még az előzőeken túl:
    A kissé drágább Asus N53SV-ről ebben a cikkben ezt írják:
    "A fémmel borított, kellemesen masszív fogású csuklótámasza fölött a B53-ban látott, egészen tetszetős – és főleg nem szigetes – billentyűzetet találtuk, amin alapvetően nem lett volna rossz gépelni, de alapja elég komolyan horpadt már finom érintésekre is. Talán azért, mert Huron River tesztgépünk még egy „béta” prototípus volt, ugyanis a korábbi N53-akkal kapcsolatban nem tapasztaltunk hasonlót. A silány tapipad gomb viszont krónius Asus betegség. Legalább most nem ezüstösen, hanem a környezetéhez illően, grafitosan csillogott az egybeszabott, kattogós gomb."

    Ha ez a tapipadgomb-kattogás még egy 215k-s gépre is igaz Asusnál, akkor mi lehet egy ennél jóval olcsóbb esetén... Szánalmas, hogy ez ennyire jellemző az Asusnál. :W Nővéremnek is van egy Asus-a, amikor nem az egerét használja, hanem a tapipadot, akkor a gombjának a kattogását a szomszéd szobában is hallom... :U
    Ezek alapján inkább letennék az Asus-ról. Mondjuk meg kéne nyomkodni, valóban így van-e.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #22903 üzenetére

    "picit többért"?
    A 313k "picit" több? >> [link] Bár ha mondjuk 50k-val olcsóbb lenne ennél, akkor sem "picit" lenne több. :D
    Amúgy hogy néz már ki ez a gép, milyen ocsmány a hátsója :DD
    (Mondjuk nyilván van, akinek tetszik ez a Transformers-es külső)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Alexios #22880 üzenetére

    Ez a "throttling" egyfajta CPU-ingadozás?
    Meglepő, ha így van... :F

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz stratova #22907 üzenetére

    Ja, értem, így már minden világos, közben megtaláltam róla a német Wikipédia-szócikket is. :)
    Mondjuk a srác annyit írt, hogy "többen is panaszkodtak melegedésre és throttlingra", ebben nincs benne, hogy konkrétan mi is volt a panasz ezzel kapcsolatban... :U
    A melegedést vajon úgy kell érteni, hogy felmegy a proci hőmérséklete a francba az egekbe (de kívülről ez nem érzékelhető, tehát csak "belső" melegedés), vagy pedig úgy, hogy a kéztámasztó résznél a billentyűzet alatt melegszik a külső felület?
    Utóbbira kollégám azt mondta, hogy ezt a jelenséget ő nem tapasztalta. Azt mondjuk mondta, hogy legutóbb pár óra játék után 93 fokra felment a procihőmérséklet - de ez még mindig 100 fok alatt van. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #22906 üzenetére

    Sejtettem, hogy van szerepe annak, hogy akkora a segge a laptopnak. :D

    Én ezt az ajánlatot néztem Y570-re, brutálisan jó: [link] DE az a gáz vele, hogy ez elvileg valami felújított laptop, nem zsír új. Ettől függetlenül brutálolcsó, átszámolva szállítással együtt 185k körül jön ki. Most épp azon gondolkozom, hogy érdemes-e így venni, hogy elméletben nem zsír új...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #22911 üzenetére

    Akkor magyarul USA-n kívülre elvileg nem vonatkozik a szállítás? Csak mert Hungary is látható a Shipping résznél... Abban a shippinggel kiegészített árban nem tudom, minden költség ténylegesen benne van-e amúgy, ennyire nem néztem utána.
    Egyébként az általam korábban kinézett Acer laptopnál is csak 1 év gari van, de ott alapból ennyi, nem úgy, hogy egy felújított laptopról van szó. :( Ettől függetlenül ez a konfig szerintem még mindig meggyőző. :D

    Egyébként én akár hajlandó lennék külföldről is rendelni, ha a garit itthon is tudom érvényesíttetni, és nem kell szopni a postázással, ha para van...

    (#22910) muveszur: én a boltról annyit tudok, hogy a kollégasrác ott vette az előbb linkelt Acer laptopot, azt mondta, nem volt gond velük (eddig), lefoglalta a cuccot, megkapta, annyiért, amennyi fel volt tüntetve, a laptoppal meg nem volt para (kopp-kopp-kopp).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Alexios #22880 üzenetére

    "Azért nem ajánljuk az 5755g-t, mert az acer topikban többen is panaszkodtak melegedésre és throttlingra."
    Erre a kijelentésre ezt a PH!-s cikket tudnám ajánlani: [Acer blog: mennyire melegíti fel a dedikált GeForce GT 540M az Aspire 5755G-t?]
    A teszt azt hozza ki, hogy nagyon nem igaz, hogy hú de melegszik.
    Kollégám is arról számolt be, hogy szerinte rohadtul nem melegszik, és már használja egy ideje...

    Szerk.: ráadásul itt egy i7-tel felszerelt gépről van szó...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz t1 #23926 üzenetére

    Akkor jó :K
    De legutóbb mondtad, hogy öcséd még 150k-ért vette, de hol? :D Én is szeretnék, de ennyire olcsón sehol nem láttam. 178k volt eddig a legjobb ajánlat i5-tel, GT 540-nel, vindózzal.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HPAA #23930 üzenetére

    Az nekem is megfelelne, mivel már van legális Win7 liszenszem, de konkrétan ezt nem találtam még Windows 7 nélkül:
    [Acer Aspire AS5755G-2434G75Mnbs ( LX.RQ102.042 )]

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Flashget #24577 üzenetére

    Könyörgöm, ha már ilyeneket állítasz, indokold már meg, ne csak "odavess" egy flegma "az Acer szar"-kommentet... :W (Ilyen "szakmai" kommentekkel lettél "PH! kedvence"? ;])

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #24539 üzenetére

    Nem tudom, egész pontosan hogyan írnak meg egy Crysis 2 vagy ehhez hasonló brutál részletességű és gépigényű játékot. De adott esetben elméletileg meg lehetne úgy írva, hogy a játék betöltésénél sok videókártya-memória esetén rengeteg nagy méretű és részletességű textúrát mondjuk egy full HD-felbontás esetén előtölt a videókártya memóriájába. Így később csak a memóriából kellene elővenni. Persze ez felvet kérdéseket, hogy vajon mennyire hatékony, ilyen témában még nem olvastam/hallottam részletekbe menő hozzáértő szakmai eszmecserét, pedig elég érdekes téma. De ha az előbb említett dolog lenne megvalósítva, akkor nem lenne feltétlenül parasztvakítás, sőt, inkább az adottságok és szabad kapacitások kihasználása lehetne.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h1n1_900 #24523 üzenetére

    "Az i5-t a játék fogja kihasználni. A vga-nak meg az i3 bőven elég. Az lesz a szűk keresztmetszet nem a proci."
    Ez most félreérthető, nekem legalábbis nem teljesen tiszta. :D A játékban mind proci-, mind VGA-igényes számítási feladatok is vannak. Egyik sem jó, ha lemarad a másiktól.
    Meg az, hogy "Az i5-t a játék fogja kihasználni", önmagában nem teljesen igaz. Bármilyen igazán prociigényes alkalmazás ki fogja használni...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hunterrop #24654 üzenetére

    Annyit mindenesetre tudok, hogy sokak tapasztalata szerint a Dell N5110 egy recsegős-ropogós gagyi műanyag szar, kis ütődésre is durván behorpad (kolléga hasonló Dell gépe megtette), meg állítólag a billentyűzete sem kelti azt a kellemes minőségi érzést. Az anyagáról tehát ennyit, attól még az egyéb külső tulajdonságai és a belsője lehet akármilyen jó, én tuti nem venném meg. :D
    Ha valaki nem ért egyet, majd megírja. Meg majd remélhetőleg valaki ajánl best-buy-t a kategóriában.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #24679 üzenetére

    Az Y570-et vajon valahol meg lehetne nézni "élőben" is Budapesten? Westend, "hülye azért nem vagyok"-ban megnéztem, ott nem volt, egyelőre máshol sem láttam, pedig már kíváncsi lennék. Kép alapján fura ez a barnás fedlap, bár jópofa, de élőben lehet, hogy nagyon jól néz ki.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h1n1_900 #24734 üzenetére

    A "6 db"? :D Memóriából igénytől függ, hogy mi a felesleges... :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kkrisi #24731 üzenetére

    "LENOVO IdeaPad Y570A [...], a bekapcsoló gomb mellett lévő kis gomb mire szolgál?"
    [link]:
    "A bekapcsoló gomb mellett jobbra található egy kis gomb, rajta egy visszahajló nyíl, megnyomásakor elindul a Lenovo saját programja, a One Key Recovery (Lenovo saját rendszervisszaállító programja)."

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Kbali #24820 üzenetére

    Ez a gép ilyen konfiggal miért ilyen rohadt drága? :F :Y Még a 3 év garival együtt sem látom indokoltnak. Vagy ez olyan, hogy rugdoshatod a földön, akkor sem lesz baja? :D

    (#24828) spyduck: ja igen, a kézégető tulajdonsága szintén nagy erénye az N5110-nek. :DD
    Na, jó, hogy ismét a topicban vagy, nagyon eltűntél, hiányoztak a te szakmai meglátásaid is laptop-ügyben. :)

    Tényleg, ha már itt vagy :P : manapság milyen laptopot ajánlanál 200k keretár környékén?
    Azért vergődöm laptopügyben már egy ideje, mert ugye nem lenne rossz, ha i5-tel lenne szerelve a prociigényes alkalmazások miatt, amit használok, meg nem lenne hátrány, ha legalább GT540-szintű videókártya lenne benne - ezeket nagyon jól teljesíti az [Acer AS5755G-2434G75Mnbs ( LX.RQ102.042 )], de ezzel meg az a bajom, hogy csak sima műanyag. :D Fémvázas és az előbb leírt konfig meg már csak rohadt drágán van. Vagy csak i3-mal, de hosszú távra tervezek, és sanszos, hogy olykor ki lenne használva az i5.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz foxi69 #24840 üzenetére

    "a narancssárga honlapos szemetektől"
    narancssárga? Azok kik? :D Most tényleg nem vágom.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spyduck #24849 üzenetére

    Na igen, azt én is gyorsan észrevettem, hogy még ennyi pénzért is folytonos kompromisszumokkal és igényeid lejjebb adásával tudsz csak találni megfelelő laptopot.

    "3év gari alatt ne vásárolj meg semmit."
    Az a baj, hogy ilyen viszonylag hosszú garancia nagyjából egyik igazán népszerű és dicsért laptopra sincs ebben a kategóriában. Vagy akkor megint a konfigból faragnak le durván... A Lenovo-kra, Asus-okra is 2 év jár, ahogy elnéztem. Az Acer laptopok közül is van pár népszerű darab, de ezek nagy része meg 1 év garival kapható... az meg annyira kevés, hogy épeszű ember inkább garancia-kiterjesztéssel vásárolja meg. Az viszont megint nem olcsó (mondjuk 25k).
    Ha fémházas laptopot találsz, akkor meg mondjuk a Lenovo Y570A esetén le kell mondanod az i5-ről (i3-mal), vagy költsél rá 59 ezerrel többet (jelenleg 185k vs. 244k), ami valami elmebeteg módon aránytalanul sok, nem is tudom, ki volt az a félőrült, aki ezt az árképzést kitalálta, azokra építve, akik egy 300 MHz-zel gyorsabb prociért, meg +250 GB vinyókapacitásért képesek kiadni plusz 59 rongyot.

    Egyébként meg a vélemény tudjuk, hogy olyan, mint a segglyuk...:DD
    De most a konkrét esetre lefordítva úgy értem, hogy a fórumban olvasható véleményekre, tapasztalatokra sem mindig lehet adni, mert nagyon sok esetben úgy terjednek az ál-/rémhírek, hogy "az unokatesóm egyik ismerősének a húga mondta, hogy a barátnője bátyjának van egy haverja, aki azt mondta, hogy ez a laptop melegszik"...
    Pl. az általam linkelt Acerről is sokan állítják a fórumban, hogy durván melegszik, ezek többségének általában nincs tapasztalata ezzel a laptoppal. Fórumozók másik fele és kollégám állítása szerint ezek a vádak tévesek, a melegedése legfeljebb átlagos, nem igaz, hogy palacsintát is lehet sütni rajta.
    Most akkor így döntse el az ember, kinek van igaza. Nyilván ismerősének, aki ilyen laptoppal rendelkezik, jobban hisz.

    Igazából ez is a bajom, ezért nem tudok már laptopot vásárolni lassan egy hónapja, mert elhamarkodottan nem akarok dönteni, fórumozók sokszor nem egybehangzó véleményeket mondanak, minőséget szeretnék viszonylag hosszú távra (ritkán adom el a dolgaimat, mert akkor már igyekszem jókat vásárolni, ha tehetem, igénytől függően), de elfogadom, hogy ehhez kompromisszumokat kell kötni, de ami még nagyon nagy baj, hogy ezeket a laptopokat sokszor legfeljebb ismerősnél lehet megtapogatni, boltokban ritkán rakják ki őket közszemlére, így közvetlen személyes véleményt sem lehet alkotni.

    Egyébként meg azért még ebben a kategóriában sem tök 8, hogy mit veszek, mert engem pl. az ilyen apróságok, mint az Asus laptopok tapipad-gombjának észveszejtő kattogása halálra idegesít, nem mindig tudok magammal egeret hurcolni, de akkor ne hallják már két házzal arrébb is, hogy épp laptopot nyomkodok...

    "Ez itt kérlek szépen már jó ideje az eldobható notebookok százada. Olcsó de szép, szar de olcsó."
    Mondjuk ehhez azért az is hozzátartozik, hogy manapság mondjuk már 180k-ért is viszonylag komoly konfigurációt kap az ember, de persze ezt is csak úgy, hogy valamit kispóroltak belőle. Nem tudom, régen hasonló áron milyen laptopokat lehetett kapni, és nem volt-e ugyanúgy igénytelen műanyag, ha jó konfigot szerettél volna... gyanítom, hogy de, hát már mióta arról szól a világ, hogy az anyaggyártás, összeszerelés legyen a lehető legolcsóbb, "Maris, jó neked a szar is", de legalább van egy géped... :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz GaborGh #24869 üzenetére

    Asszem a "hülye azért nem vagyok"-boltban pont a K53SV-t nyomkodtam, és az is ilyen csattogós tapipad-gombbal rendelkezik. :(

    Erről az N55SF-ről viszont nem tudok sokat, a hivatalos honlapon azt írják, "comfortable soft-feel touchpads", ez nem tudom, a gombra is vonatkozik-e... Amúgy ez a külön subwoofer jópofa, ha tényleg adják hozzá. :D Ebből a típusból speciel a fehér jobban tetszik, a fekete külső ezüstös kávával meg billentyűzettel elsőre nem annyira bejövős, de lehet, hogy életben faszán néz ki. Ez amúgy sima műanyagházas? Lehet erről a gépről valami konkrét tapasztalatokat tudni?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #24876 üzenetére

    [link]
    "Sajnos a készülék mellé járó mélysugárzót nem sikerült kipróbálnunk, ugyanis egész egyszerűen nem szólalt meg, bármit csináltunk vele."
    Jó, hogy adják hozzá... :D
    Ettől függetlenül elég jókat írnak róla.
    Azt leszámítva, hogy azt írják, viszonylag nehéz, vastag, meg sajnos pont az a rész hibádzik, ami engem eléggé zavar: "A gombok viszont már hagynak némi kívánnivalót maguk után, ugyanis elég nagy erő kell a lenyomásukhoz, ráadásul a siker érdekében érdemes a külső széleken próbálkozni. Sajnos továbbra sem értjük, hogy a háromujjas érintés funkciót miért hagyja ki a gyártó egyre több új típusú notebookjából, mindenesetre az N55SF-ből is hiányzik, pedig a jobb gomb műveletét remekül ki lehetett volna váltani vele."
    Szóval máris nagyon nem stimmel a cím, hogy "kompromisszumok nélkül"... :U
    Főleg, hogy még ezt is írják: "A kávában lévő HD felbontású webkamera nagyon lassan követi az ember mozgását és képminősége se az igazi", nem mintha ez olyan nagyon számítana (nekem rohadtul nem), de akkor a "kompromisszumok nélkül" cím egyszerű kamu. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spyduck #24879 üzenetére

    "a sok laikus azt hiszi, h számít a CPU a játékoknál"
    Ez most komoly? :Y :F Ezzel egyben mintha azt is állítanád, hogy idióta az, aki azt állítja, hogy CPU-igényes számításokra is bőven szükség van a játékoknál a megjelenítéshez... szerinted nincs? Ezt kicsit bővebben is kifejthetnéd, ha már ilyen erős állítással rukkoltál elő...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #24885 üzenetére

    modder hozzászólásához (+[link]) nem sokat tudnék hozzátenni, kicsit jobban kifejtette a dolgot, mint ahogy én tudtam volna. Legfeljebb még annyit, hogy e 4 felsorolt játékból közel sem lehet ilyen szintű általános jellegű következtetést levonni (mint ez: "a sok laikus azt hiszi, h számít a CPU a játékoknál", még ha utána írja is, hogy ezt úgy érti, hogy sok esetben a videókártya lesz a felső határ - attól függ!). Az okokat keresd a linkelt hozzászólásokban.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fcriss #24901 üzenetére

    Te most kiragadtál egyetlen laptopot, aminél ilyen szintű a különbség... Egyébként sem változtat a dolgon, itt most általános szakmai szempontokról volt szó, nem arról, hogy konkrétan "melyik laptop éri meg". Ez most mellékvágány.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #24902 üzenetére

    Mintha elbeszélnénk egymás mellett. :) Amit spyduck írt, az erősen kritizálható általánosítás volt, és sok embert leidiótázott, aki azt állítja, hogy a játékok igenis CPU-igényesek is, nem elég arra verni a nyáladat, hogy de jó videókártyád van, ha szar a procid. Sőt, azok állítását is kétségbe vonja, akik azt mondják, hogy ha azonos videókártyához erősebb processzort teszel, akkor adott esetben, bizonyos játékoknál pozitív irányban érzékelhető lenne a különbség.
    Elképzelhető, hogy csak szándékosan leegyszerűsítve fogalmazott, de ez nem derült ki, és még meg sem próbálta cáfolni a saját állítását. :D
    Tehát most pont másik szempontból közelítjük meg a kérdést. És ha valaki szakmailag kétségbe vonható kijelentést tesz, akkor miért ne beszélhetnénk az elméleti háttérről? :) Nem hiszem, hogy ártana tisztázni bizonyos szempontokat.

    szerk: (#24909) Borote: akkor nagyon ügyes voltál. :DD Attól még ha egy állítás f@szság, akkor azzal lehet vitázni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spyduck #24906 üzenetére

    Elég sajnálatos, hogy besértődsz, mint egy durcás kisgyerek, ahelyett, hogy vagy azt mondanád, hogy "ugyan már, szándékosan fogalmaztam leegyszerűsítve", vagy szakmai érveket sorolnál fel. :) De biztos mindenki idióta, aki vitatkozik azzal, amit állítasz. :)
    "Nyeee-nyeee, mostantól nem is járok be ide, mert ti úgyis hülyébbek vagytok, nyee-nyeee" :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spyduck #24915 üzenetére

    "Inkább megyek és iszok egy kakaót a barátnőmmel ;]"
    fúúúdddde vagány, na ne hülyíts! :D ;]
    "nincs szükségem erre"
    úgy csinálsz, mintha valaki sértegetett volna. Biztos az a napi 20-30 pü. az oka, hogy ennyire magadra veszed, ha valaki felhívja a figyelmed arra, hogy amit állítasz, önmagában nem igaz. :)

    (#24929) Borote:
    "Mutass kérlek olyan laptopot, amiben gyenge a CPU a benne lévő VGA-hoz :D (Lehet, csak nehéz :) )"
    Ez a "naaaa, mutass egyet, naaa, nem tudsz, miiii?? óóó, hát akkor tutira nincs igazad" annyira gyenge vitaérv. Ezek szerint a lényegét a hsz.-ének nem értetted meg: arról beszélt, hogy konkrét példák nélkül adott esetben, adott játéknál, adott körülmények között a CPU igenis számíthat, ugyanolyan videókártya mellett játéknál is okozhat különbségeket az, hogy az adott VGA mellett i3 vagy i5 van. Komolyan muszáj konkrét grafikonokat és benchmarkokat az arcába tolni az itt fórumozóknak, hogy valamit elhiggyenek? Szakmailag alátámasztott szempontok ezek szerint totál semmit nem számítanak. Elméletről beszélünk, és nem ábrákról.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spyduck #24935 üzenetére

    "Pont ezt magyarázom, h szinte tök mind1! Mutass egy olyan notebookot amiben olyan CPU van ami nem elég az adott VGA kihajtásához."
    Talán ha így fogalmaztál volna, nem indult volna el az egész vita. Gondold végig még egyszer, egy fórumba hirtelen betérőnek a kiemelt mondatod ("a sok laikus azt hiszi, h számít a CPU a játékoknál") mennyire félreérthető, és mennyire kicsaphatja a biztosítékot. Idővel talán megérted, hogy nem rosszindulatú óvodás kötekedés ezt vitatni.
    Inkább az a rosszindulat, amikor a másik szakmai érvelését hülyeségnek állítod be, és feleslegesen sértő stílusban válaszolsz.

    "Volt itt jó pár eladó, szervizes stb.... mindenki az ilyen hülyeségek miatt tűnt el. Én nem tartom magam nagy szakinak de legalább olyan helyen dolgozok."
    Aha. Tehát az menjen a p*cs@ba a szakmai érvelésével, aki nem szervizes és nem is eladó egy számítástechnikai boltban, nyilván nem ért hozzá, még ha konkrét informatikai munkát is végez, csak hülyeségeket hordhat össze.
    Biztos mindenki rajtad kívül idióta és hibás, aki korrigálni akar, menjen nyelvtáborba. Szegény Te, mindenki csak bánt. De azért annyit engedj meg megjegyezni, hogy a nagyképűség, mások lenézése és a csakis másokban való hibakeresés nem tartoznak a legfőbb erények közé. :)

    (#24936): "Kérem a példát!" Ha ezt pont arra a hsz.-emre reagálva írtad, ahol kifejtem, hogy az általad hitelesnek tartott benchmarkok nélkül is lehetnek igazak elméleti állítások, akkor csak gratulálni tudok. Gondolom mindenki keni-vágja a grafikai programozást is, aki naponta tapogat különböző laptopokat, meg találkozik elégedetlen vevőkkel, csak annak a szava lehet mérvadó. Ugyan már...

    (#24947) spyduck: "Rendben! A kedvedért mindent szájbarágósan fogok leírni, h még egy óvodás is megértse."
    Bár nem nekem szólt ez az üzeneted, de az én zsebemben is kinyílik a bicska a stílusodtól. Kár, hogy ezzel iszonyatosan lejáratod magadat, mert minden ilyen hozzászólásoddal csak megerősíted, hogy képtelen vagy a személyeskedések és ellenségeskedés nélküli vitára.
    Ez pedig a szakmai hitelességedet kérdőjelezi meg. Ja, de bocs, Te jobban tudod, mert "olyan helyen dolgozol". :)

    ===

    (#24937) Borote: azzal semmi gond nincs, ha mérési eredmények láttán még hitelesebbnek tartasz egy elemezgetést.
    De ez egy fórum, nem egy szakmai magazin, ahol van kapacitás, idő és rendelkezésre álló eszközök (pl. különböző típusú laptopok, különböző videókártyákkal, processzorokkal) nagyon komoly tesztek készítésére.
    Nyilván én vagy a szintén vitába szálló modder is szívesen készítgetnénk elemezgetéseket, teszteket ilyen témakörben, ha lenne nálunk többféle konfiguráció is állításunk alátámasztására (meg idő is lenne ilyenekre).
    Ha majd a kezembe kerül több konfig, a tesztre alkalmas játékokkal, akkor ígérem, ezerrel dobálom neked a bencsmárkokat. :D Ha már egy érvelés szerintetek totál hiteltelen képecskék és sok-sok mérés nélkül. Bár elég furcsa, hogy azzal el lehet intézni valaki indoklását, hogy "ugyan már, nincsenek számok, nincsenek grafikonok a kommentedben, akkor hülyeségeket beszélsz".

    Egyébként annak örülök, hogy Te normális stílusban tudsz reagálni, és veled az óvodásnál magasabb színvonalú vitát is lehet folytatni sértegetések nélkül. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #24950 üzenetére

    "Viszont az kifejezetten fontos egy adott konfiguráció megítélésénél, hogy milyen minőségben tudja futtatni a játékokat, hiszen pont ez a végfelhasználó célja, hogy szebben, gyorsabban fusson a játék."
    Ebben teljesen egyetértünk! :)
    Épp ezért kíváncsi lennék, nem készültek-e pont abban a témában tesztek, amiről beszéltünk: pl. azonos videókártya, de pl. egy i3 és egy i7 proci közti különbségek, egy valóban rendkívül számításigényes játékban.

    Egyébként én is szeretek vitázni, szakmai témában legtöbbször építő jellegű lehet, amennyiben valaki a vitákat nem tereli el ilyen rossz irányba, mint spyduck, hogy vagy besértődik, vagy sértegetni próbál másokat - mert az nem vezet sehova, és érvek tekintetében sem jutottunk előrébb. :) Ha valódi érvekkel próbáljuk meggyőzni egymást, abból mindannyian tanulhatunk is.

    Sk8erPeter

Aktív témák