Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Maltheus

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Lecserélem az asztali gépem, és mivel sokszor jól jönne munkahelyen, egyetemen a gép, úgy döntöttem laptopot veszek.
    A lényeg, hogy próbálok előre tervezni és olyan gépet venni ami kiszolgál 4 - 5 évig.

    A nagy kérdés a i7-2670QM vs i5-2430M , mert az oké hogy jelenleg se program se játék nem nagyon támogatja a 4 magot tehát most bőven elég az i5 de vajon megéri e a plusz 30e az i7, hogy a jövőben lesz program ami kihasználja. Igazából mind2 mellé egy nVidia GeForce GT 525M 2GB DDR3 video kártya megy, ami a jövőben (gondolom, de javítsatok ha tévedek) nagyobb limitáló tényező lesz pl játéknál mint az i5 a magok hiánya miatt. Remélem érthető mit akarok kérdezni :)

    A másik kérdés, amiben nem vagyok biztos hogy az i7 melegedése mennyire vesz vissza az élettartamból? érezhető? Meleg, fűti a többi áramköri elemet, és a laptopoknál amúgy is nagy probléma a melegedés... (és ugye a melegben visszaesik a teljesítmény is rendesen.)

    Az eddigi olvasatok alapján valami olyasmit szűrtem le, hogy az i5-t érdemesebb lenne választani, mert kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira ( jobb élettartam ?) és 4-5 év múlva a gyenge Vid.kari miatt sem nyújtana annyi pluszt az i7.

    Videót szerkeszteni nem fogok, viszon otthon az 1080p-s tv-t használom monitorként
    és valószínűleg ha már van vas kipróbálok 1-2 új játékot is :)

    A két konfig:

    DELL Inspiron N7110 17.3" HD+

    processzor Intel Core i5-2430M, 3GHz turbo, 3MB cache
    memória 8GB 1333MHz DDR3
    winchester 640GB SATA
    grafika nVidia GeForce GT 525M 2GB DDR3
    kijelző HD+ LED 17,3" wide 1600 x 900

    Ár: 209.990 Ft

    DELL Inspiron N7110 17.3" HD+

    processzor Intel Core i7-2670QM, 4 mag, 3.1GHz turbo, 6MB cache
    memória 8GB 1333MHz DDR3
    winchester 640GB SATA
    grafika nVidia GeForce GT 525M 2GB DDR3
    kijelző HD+ LED 17,3" wide 1600 x 900

    Ár: 239.990 Ft

    A segítséget köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Maltheus

    csendes tag

    válasz Borote #32567 üzenetére

    Silány? ezt fejtsd ki kérlek! egyébként az n5110 és az n7110 kb. teljesen ugyanaz csak nagyobb kijelzővel.

    Én alapból Dell párti vagyok, de tény hogy ez a Dell belépő kategóriás laptopja ami ugye meglátszik a kivitelezésen..

    Megnéztem a G770-et, találtam is egyet jó áron és tetszik a csiszolt álúmíníum belső, de a Lenovót nem ismerem, foggalmam sincs mire lehet számítani. Egy év plusz garit meg remélem lehet venni rá.. :D

    Csak hát 2GB-al kevesebb mem, egy picit erősebb Vid.kari.(AMD Radeon HD 6650 2GB) és 500 GB-s HDD

Aktív témák