Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Borote

    addikt

    válasz spyduck #27518 üzenetére

    Nézd, én úgy vagyok vele, hogy valami olyasmit ajánlok, ami a legjobban passzol az igényeihez, aztán további opciónak megemlítem azokat, amin még érdemes elgondolkodni - előnyökkel, hátrányokkal. Ha valaki 160-ért keres gépet, és játszani is szeretne, akkor ott van még a Medion is, ha bátor, megpróbálkozhat vele.

    predakon: olvasd el Spyduck kolléga előző két HSZ-ét :D
    Aztán nézd meg EZT. Nem tudom, hogy az ezüst neki mennyire színes, szerintem nagyon szép gép. Feltéve, ha éppen rendelhető...
    Ha nincs rá extra keret, akkor Toshibából kapni mostanában egészen színes gépeket - jó support, olcsón lehet hozzájuk 3 évre garit bővíteni (ha nem annyival indul alapból).
    Mivel színes gép, ezért a Fuji A531 nem opció, de azért megemlítem.

  • krino

    tag

    válasz spyduck #27518 üzenetére

    Persze, hogy nem jótékonykodás folyik itt, egyszerűen marketing stratégiákról van szó..hisz mindegyik vállalat célja a profitorientáltság és nem a "jótékonykodás", de szerintem ezzel mindenki tisztába van.

    Szimplán vannak a régi vállalatok akik megtehetik azt mivel már ismert a nevük a piacon, hogy ha bevezetnek egy új dolgot akkor a lefölöző - azaz jó nagy felárért adják a termékeiket amíg a konkurensek elő nem állnak a saját termékeikkel - marketing stratégiát választhatják, szembe egy kis cég (sajnos ez magával hozza azt is, hogy sok termék zátonyra fut főleg a kezdeti időszakban) akinek nincs ismertsége, de nevet akar magának szerezni a piacon mit csinál? Behatoló marketing stratégiát, azaz alacsony áron megpróbál a fogyasztók szeme elé kerülni. Idén már ott voltak az IFA kiállításon is, gondolom, próbálkoznak.

    Mivel nincs kialakult viszonteladói hálózata a legegyszerűbb az, ha köt egy szerződést az Aldival, mert terjeszkedni akar, de nincs mögötte annyi pénz, mint a már általad is felsorakoztatott vállalatok mögött, így jönnek az olyan dolgok, mint az országos lefedettségű support hiánya stb.

    Anyaghasználatra, meg szerintem, ahogy írtam korábban is más nagy gyártók házait használják pl az erazer változat az az MSI gamer háza kb egy az egyben. (mivel nem ismerem az msi ezen termékeik, így nem tudom, hogy jó-e avagy nem.)

    Én is egyelőre egy erősebb gépet szeretnék szóval a spórolás útjára léptem, de nem írnám le az összes medion terméket és várnék a tapasztalatokkal, mert ott is vannak nagyon eltalált szériák (egyes gépek nagyon jó véleményeket kaptak német, angol és holland teszt oldalakon is vagy épp a cnet-en) míg a nagyoknál is előfordul sorozathibától hemzsegő szériák. Persze nagy lové kisebb hibázási lehetőség.

    Abban egyetértünk, hogy elsődlegesen azokat a vállalatokat kell preferálni, amiket te is írtál és ezeket ajánlani, de ettől még ha valaki mással próbálkozik nem kell elítélni. Kinek a pap kinek a papplan. :D

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák