Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretnék venni egy notebook-ot pár napon belül. Elsősorban irodai alkalmazásokra kellene (beleértve némi ph-t és webes szerkesztést is), valamint HD filmeket szeretnék vele lejátszani zökkenőmentesen. A felső határ a netto 130 E FT. (brutto 156).

    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok!

    Jövőhét elején nagyon sürgősen vennem kellene egy laptopot. Olvasgattam elég sokat és a két versenyző:

    Toshiba a200-1s9:[link]
    Toshiba a200-14d: [link]

    A kettő között árban ugye nincs dif, ami szembetűnő a 1s9 előnyére, hogy 160-as a vinyó (120-szal szemben) és ebben HD 2600 radeon vga van, viszonyt "csak" 1.6-os core duo. Míg a 14d-ben 1.8-as, viszont ebben egy gyengébb 7300GO (265Mb) vga duruzsol egy 120 Gb HDD mellett.

    (régebbi gépemben ugyanilyen 7300-as vga volt, viszont csak 128 rammal, de bőven elégnek bizonyult még játékra is)

    A kérdésem, tehát az lenne, hogy melyiket érné meg jobban megvásárolni. A proci vagy a vga teljesítménye között van nagyobb olló, érdemes-e beáldozni 40 Gb helyet és egy erősebb vga-t 200 Mhz-ért??

    (egyéb típus is szóba jöhetne, a lényeg, hoyg ne legyen integrált vga és bírja a HD filmet lejátszását)

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok, lehet elsikkadt a többi hsz után, ezért ha nem probléma megkérdezném mégegyszer, hátha többen észreveszik és megosztják a véleményüket.

    Jövőhét elején nagyon sürgősen vennem kellene egy laptopot. Olvasgattam elég sokat és a két versenyző:

    Toshiba a200-1s9:[link]
    Toshiba a200-14d: [link]

    A kettő között árban ugye nincs dif, ami szembetűnő a 1s9 előnyére, hogy 160-as a vinyó (120-szal szemben) és ebben HD 2600 radeon vga van, viszonyt "csak" 1.6-os core duo. Míg a 14d-ben 1.8-as, viszont ebben egy gyengébb 7300GO (265Mb) vga duruzsol egy 120 Gb HDD mellett.

    (régebbi gépemben ugyanilyen 7300-as vga volt, viszont csak 128 rammal, de bőven elégnek bizonyult még játékra is)

    A kérdésem, tehát az lenne, hogy melyiket érné meg jobban megvásárolni. A proci vagy a vga teljesítménye között van nagyobb olló, érdemes-e beáldozni 40 Gb helyet és egy erősebb vga-t 200 Mhz-ért??

    (egyéb típus is szóba jöhetne, a lényeg, hoyg ne legyen integrált vga és bírja a HD filmet lejátszását)

    Előre is köszönöm a válaszokat

  • q13579

    senior tag

    válasz ABE #13134 üzenetére

    Ami vonzó az 1s9-ben az mindenféleképpen a 2600HD vga, mert ez jóval erősebb mint a 7300GO. Kérdés, hogy miként és milyen erősebb procit tudnék belerakni később.

  • q13579

    senior tag

    Találtam egy nagyon hasznos linket, ajánlom mindenkinek aki tanácstalan a CPU méretét illetően

    [link]

    Az én kérdésemre is megtaláltam a választ, mivel én egy 1.6os dual core és egy 1.8-as core duo között vacilláltam. (Elsődleges szempontom az, hogy teljesítményben érezhető legyen a kül a régi 1.73-as dothan magos sima Pentium M CPU és az új gépben levő között).

    Az oldal eredményei szerint:
    Pentium M 1.73: 737 pont
    T2330 1.6 dual core (a200-1s9-ben található): 1344 pont
    T2350 1.8 core duo (a200-14d-ben levő yonah mag): kb 1600 pont

    Így, ahogy kiderül lényegesen nem nagyobb a teljesítménye a core duo-nak, viszont a 7300 Go és a 2600 HD között lényegesen nagyobb a kül.

  • q13579

    senior tag

    válasz revisor #13195 üzenetére

    Az utánaolvasgatásomból pár tapasztalatot meg tudok osztani, amire érdemes odafigyelni.
    Cpu választásakor, szinte mind1, hogy dual core, core duo, vagy core 2 duo, amíg 1.6 és 2.0 Ghz közöttiekről beszélünk (ezek 1350 és 1700 között teljesítenek), itt is inkább már a core 2 duo-k "lógnak ki a sorból, egy 1.6-os dual core-hoz képest egy 2.0-ás c2d, kb 30 %-kal gyorsabb, viszont ugyanazon órajelen szinte semmi kül...
    Ebből azt szűrtem le, hogy CPU órajelre nem fontos figyelni, ha az ember alsó-közép kategóriás gépet szeretne vásárolni (kb 200 ezer forintig). (Természetesen csak HA intelről van szó).

    Amire inkább érdemes figyelni, az a VGA választás! Itt már nagyon szignifikáns különbségeket lehet észrevenni. (az eredmények 3dmark05-ön alapulnak)
    Tesztek szerint az eredmények meglepően messze vannak egymástól:
    Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 900: 234
    NVIDIA GeForce Go 7300: 1448
    NVIDIA GeForce Go 7400: 1693
    ATI Mobility Radeon X1350: 2132
    ATI Mobility Radeon HD 2400 XT: 2858
    NVIDIA Quadro NVS 140M: 2943
    ATI Mobility Radeon HD 2600: 5843

    És egy érdekes link, mit is jelent egy HD kártya a gépben:
    [link]

    Remélem tudtam némi segítséged adni a választáshoz.

  • q13579

    senior tag

    válasz revisor #13204 üzenetére

    Inkább itt nézelődj. Jóval több kártya tesztje és adata megtalálható (ha nem az összesé):

    [link]

  • q13579

    senior tag

    válasz amol #13206 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy a notebook legfőbb jellemzője a vga... De sztem nem is ezt írtam.

    Annyit mondtam, hogy alsó középkategóriás gépekbe rakott CPU-k között nincs nagy, érezhető különbség, viszont VGA-k terén annál inkább.
    Nagyon jól tudom, hogy számos más specifikáció is közrejátszik notebook vásárlásakor, viszont ezek relative egzaktak egy "alap" felhasználó is meg tudja állapítani a 120 Gb és a 160 Gb közötti különbséget és személyes igényeihez kellőképpen hozzá tudja mérni, majd igazítani.
    Viszont a CPU és a VGA front ettől némiképpen eltér, mivel itt pusztán órajel és típusszám alapján nem tud a vásárló valós képet kapni a teljesítményekről, így ezeket összehasonlítani sem tudja. Ehhez jönnek jól az ilyen tesztek, amik ugyanazon keretek között vizsgálják az egyes hardvereket.
    Szóval mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem állítottam hogy ez a legfőbb jellemző, mindössze annyit akartam érzékeltetni, hogy érezhető és a felhasználó számára szignifikáns különbség ebben a kategóriában a vga-k terén van...

  • q13579

    senior tag

    válasz amol #13233 üzenetére

    Én is noti vásárlás előtt állok és nekem nagyon fontos szempont, hogy zökkenőmentesen játszon le HD filmeket (és nem árt ha még futhat mellett más is) És speciel én úgy tudom, hogy a HD kártyák jelentősen megkönnyítik a CPU munkáját. Természetesen cáfolj meg, ha nem így van, mert annyira sok infot nem találni róla, hogy be is vegyem a ciánkávét.
    Ezért nekem a legjobb megoldásnak a Toshiba a200-1s9 modell tűnik, de nagyon megköszönném, ha más alternativát is feldobnátok, akár saját tapasztalatok, akár más biztos forrásból szerzett információk alapján.

  • q13579

    senior tag

    Hát az általam belinkelt video-ból és tesztekből is kiderül, hogy segíti a CPU-t a HD vga technológia. De vannak sztem itt nálam sokkal okosabbak is ebben a témakörben.

    Lenovo-t, Dell-t illetve Hp-ból tud ajánlani valaki valamit max 190 E forintig? A lényeg, hogy ha lehet MIN 3100-as vga legyen benne. De ennél jobb lenne az igazi.

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok!

    Sajnos változott a tervem és a keretem is (fényképezőgép vásárlás miatt), ezért újfent a szakavatott társaság véleményét szeretném kérni.

    Az elsődleges, hogy HD filmeket le tudjon játszani a gép. Ehhez milyen vga kártya szükségeltetik?? Mert akkor ehhez igazítanám a vásárlást is.

  • q13579

    senior tag

    Leszűkítettem a jelölteket 3-ra.

    Lenovo 3000 n200 : [link]
    Előnyeit ugye nem kell ecsetelni... Egyetlen "hátránya", hogy mindössze 1 év gart adnak rá, meghosszabítani pedig zsíros összegért lehet csak. 130.000 HUF

    Asus x50v: [link]
    135.000 HUF

    Toshiba a200-14d: [link]
    Őt 138.000-ért HUF -ért tudnám megvásárolni.

    Elsődleges fontosság, ami egyben a legnagyobb teljesítménypróbát is jelentené a tulajdonomba kerülő Notebook-nak, hogy HD filmeket (mkv formátumot főleg) megterhelés nélkül vinni tudja.

    A Lenovo-t tartom a legjobbnak, viszont félek a GMA 3100-as vga-tól és az 1 év garanciától.

    [ Szerkesztve ]

  • q13579

    senior tag

    válasz milestone #13469 üzenetére

    Én is most szemezgettem az r61i szériával, de sajnos le kellett mondanom róla az ára miatt, főleg, hogy plusz 35 40 lenne, míg normális garanciát is kérek rá... (köztünk legyen szólva ez sztem kicsit nevetséges, de ugyanez a helyzet a HP-val is. Dell legalább korrekten 3 ÉV!! gart ad minden gépéhez)

    Én a helyedben ezt venném meg, ha lenovo mellett döntenék. (c2s, 2 Gb ram, és egy igen erős vga)
    [link]

Aktív témák