Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz czappa #5057 üzenetére

    nem feltétlenül korrektségen múlik a dolog. ugye ezt nem a bolt találja ki, hogy mennyitől minősül hibásnak, hanem van rá egy ISO minősítés. minél drágább panel, annál jobb minősítést kap. a 2 pixel még egész jónak mondható, amikor én asztali TFT-t vettem, akkor ott 4 pixeltől vették volna csak vissza ha hibás. ráadásul az sem mindegy, hoyg egész pixel, vagy szubpixel hiba, mert szubpixelből asszem olyan 7-10 körül lehet, és az sem mindegy hogy hol van (a képernyő közepén számít nyilávn súlyosabb hibának).
    tehát a bolt akkor veszi vissza, ha ki tudják cseréltetni (tehát az adott ISO szabványnek megfelelően hibának minősül), illetve ha bíznak benne, hogy más, kevésbé aprólékos vevőnek el lehet adni. ez utóbbi viszont nem biztos út, így a legtöbb bolt nem fogja bevállalni, hogy az emberek kedvükre nyitogassák ki a csomagokat, és nézegessék meg a gépeket egyesével.
    nem mondom, hogy ez jó, de legalább érthető indok szerintem.

  • amol

    addikt

    válasz czappa #5057 üzenetére

    Mivel szóba jött itt ez a téma, ezért ma felhívtam őket.
    Csak azután kapcsolják be a gépet, miután már kifizetted, ergó ha pixel hibás, akkor tényleg így jártál.
    (Konkrétan így kérdeztem rá, ez tuti infó.)
    Amúgy a csávó azt mondta, hogy 1millió pixelenként lehet egy rossz, kettőnél már ott helyben visszakapod a pénzed (1280*1024-es felbontásról beszéltünk, tehát itt ugye 1 pixel hiba "még belefér"), de ha csak egy, akkor azt buktad...
    Felhívtam ipon-t is, itt konkrét pixel darabszámról nem esett szó, de nagyjából hasonló a szitu.
    Azért ez vicces, ha hibás a termék, akkor is meg kell vennem, és az esetleges hibáról nem győződhetek meg előtte.

    Köszönöm. Csak tudnám hogy akkor miért kell hülyére venni az embert és valótlant írni.
    Tehát továbbra is tartom, hogy ÉN NEM vásárolok ilyen helyen, legyenek bármilyen olcsóak, mivel szerintem nem csak az számít. A "legjobb amit találhatsz" ezennel számomra elvesztette komolyságát.

    Viszont már csak egy kérdés maradt, ki tud korrekt boltot, ahol a szart nem kell megvennem?
    Aki tud az kérem írjon ilyeneket.

    A notebook.hu-nál már vásároltam így, teljesen természetes volt. Leültem és kipróbáltam, ők mondták hogy engedjem végig az xp telepítést is. Utána vissza kellett vinnem más hiba miatt és vagy 6 másikat néztünk meg, ebből 4! volt pixelhibás (hp500). Az ő álláspontjuk szerint "nem vagyok köteles megvásárolni a pixelhibás terméket" még akkor sem, ha az az egyik legolcsóbb darab.
    Notebookstore-nál rákérdeztem, ők is azt mondták hogy minden további nélkül.
    Valamint Polip is írta hogy náluk ha a helyszínen vásárolsz megnézheted.

Aktív témák