Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petya80

    tag

    Sziasztok,

    Tanácsotokat kérném.

    Adott egy "régi nagy számítógép" Intel Celeron 2,8Hz 1,5GB RAM IDE HDD 320GB Arch linux op. rendszerrel Samba megosztással. + AC Ryan PlayonHD 2 Mini médialejátszó (DLNA/Samba stb.. támogatás). Jelenleg nincs 1db SATA2-es HDD-m sem, se külső HDD-m csak 1db IDE Samsung 120GB. + 1 céges HP laptop.

    Ryan és nagy gép is router-re kötve, laptop Wifi-vel. Ryan látja és remekül játssza a nagy gép megosztásait, sőt a nagy gép is látja a Ryanra dugott 16GB pendrive-ot. Laptop lát mindenkit.

    Nos a lényeg, hogy nagy gép torrentezik szinte egész nap, és nyilván akkor is menni kell ha filmet akarok róla nézni Ryannal ez nem valami energiatakarékos megoldás így.

    Ennek kiváltására gondolkodom egy Zyxel NSA-210-en, azért, hogy egy helyen legyen minden adat és mindenki onnan érje el. És akkor sorolnám a kérdéseimet nem biztos, hogy fontossági sorrendben.

    1.A Zyxel torrentezőjében (ami ugye max. 10 fel-le töltést tud egyszerre, ami igazából nekem elég) szabályozható-e a feltöltési sebesség ?

    2. Mivel ahogy látom windowsos CD jár hozzá, én linux alól, hogy érem el a kezelőfelületét ?

    3. Zyxel-ben lévő HDD-n lévő 1080HD filmet viszi e majd a ryan.

    4.a mostani HDD árak mellet ha lehet most nem vennék feleslegesen SATA HDD-t, az megoldható e vajon, hogy egy ezer Ft-os átalakítóval dugnám rá az IDE HDD-met a Zyxelbe SATA2-es csatijára vagy mindenképpen szerezzek be SATA2-est.

    5. elképzelhető, hogy tudnék szerezni egy külső USB HDD-t. Kérdésem, ha csak ez lenne rádugva a Zyxel-re az is elegendő a sikerre vagy mindenképpen egy belső SATA2-es kell.

    6. Az NSA-221 csak annyival tud többet, hogy 2db HDD hely van benn ?

    7. A Netgear STORA picivel drágább, mint a Zyxel NSA-210, többet is tud vajon valamivel ?

    Köszi szépen.

  • petya80

    tag

    válasz Neil Watts #2541 üzenetére

    Ezt igazából nem értem mire írtad.

    A lényeg igazából, hogy van ez a 8 éves masina amit én már bővíteni vagy újat venni helyette nem akarok.

    És most kaptam ezt az AC Ryan Playon HD 2 Minit amit kihasználni és a HD filmek nem éppen picik tehát valahol tárolni kellene őket..
    És mivel ki tudja mit hoz a jövő, lesz egy okos telefonom, kislányomnak laptop stb..

    Pont ezért gondolkodok egy NAS-ban, mert
    - valószínűsítem, hogy halkabb, mint a régi nagy gép
    - kevesebb fogyaszt (nem várok világmegváltást, de ha megoldható akkor inkább a Zyxel torrentezzen 10W fogyasztással, mint a nagy gép 150-200W-al napi 15 órán át.
    - tehát mivel új aszati gépet nem vennék, mert minek ezért lenne jó egy viszonylag modern tároló/megosztó (SATA2,eSATA)

    ezért lenne nagy segítség ha az eredeti kérdéseimre kapnék válaszokat.

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák