Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keeper_83

    újonc

    Üdv mindenkinek!

    Új vagyok a NAS-ok világában és úgy látom esélyem sincs ebből a rengeteg információból a számomra fontosakat kimazsolázni, de azt gondolom, hogy elég határozott paraméterek mellett keresek eszközt. Kérlek benneteket, hogy ajánljatok nekem valamit a tapasztalataitok alapján!
    Egy nagyon ritkán használt PC-t szeretnék kiváltani, de egy két funkciót megtartani, hálózati adatelérést biztosítani többféle eszköznek, és a kritikus adataimat (családi fotóalbum, videók, stb) is szeretném végre biztonságban tudni.
    Amire mindenképp szükségem van:
    1.) min. 2 db HDD hely, amit az adatbiztonság és olvasásgyorsítás jegyében RAID 1 módban szeretnék használni. (Egyenlőre elképzelhető, hogy csak egy pár száz GB-os konfig lesz, amit később bővítenék akár 1-2 TB-osra.)
    2.) működjön USB-s nyomtatószerverként
    3.) a nyomtató USB portján kívül még legalább 1 db USB porttal rendelkezzen
    4.) Tárhely-, adat- és média hozzáférést biztosítson DLNA-s eszközöknek, Windows-os notebooknak, andriodos tabletnek (esetleg Windows Phone-os eszközöknek). Itt fontos, hogy az adott platformon értelmes szoftvert lehessen letölteni, ami használható is, nem szeretem a "van, hogy legyen, de egyébként használhatatlan" filozófia mentén készült appokat.
    5.) Távolról lehessen elérni, a tartalmakat rendezni, feltölteni, letölteni
    6.) FTP szerverként is tudjon működni
    7.) Torrent kliens tudjon futtatni
    8.) Ár: max. kb. 40.000 Ft

    Azt nagyjából látom, hogy mik azok a termékek, amik belesnek az árba, de igazából arra lennék kíváncsi, hogy melyek támogatják leginkább a felsoroltakat.
    Fontos még a garanciaidő (lehetőleg >=2év), illetve a normális, esetleg magyarországi support.

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Üdv:
    BF

  • keeper_83

    újonc

    Az létezik, hogy a Zyxel NSA 235 nem tud nyomtatót kiszolgálni?
    Nem értem, hogy egy alapvetően elég jó hardveres, szoftveres NAS pont ezt nem tudja! Emiatt ki is esik...

  • keeper_83

    újonc

    Érdekes, mert itt (http://prohardver.hu/teszt/zyxel_power_plus_media_server_jo_kis_nas/szoftver.html) meg említik, hogy kezel nyomtatót és a gyártó honlapján is van fent kompatibilitási lista (http://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/nsa325.shtml?t=p).
    Ezeket a kompatibilitási listákat mennyire érdemes komolyan venni nyomtató és winchester ügyileg? Ez azért is érdekes, mert egy HP LJ 1020-at kellene megosztanom vele, illetve először csak egy darab valamilyen kisebb (160-250 GB Samsung) vinyóval lenne feltöltve.

Új hozzászólás Aktív témák