Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EFT

    tag

    válasz Patice #5828 üzenetére

    Nálam következő a helyzet:
    Egyik fő hobbim a fotózás, és mint kisgyermekes apuka, aránylag sok fotót is készítek. JPG + RAW formátumban fotózok, ami elég sok tárhelyet igényel. Ehhez jön még hozzá a Full HD videó. Ráadásul pont ezek az érzékeny adatok. Szóval a nagy tárhely és a biztonságos tárolás egyaránt fontos.
    Most notebookra mentem a képeimet, majd külső USB HDD-re kerülnek ill. időszakosan a 2TB-os kvázi NAS-ra. Ez egyébként egy WD TV Live (WDLXTV fw.) + WD MyBook Essential 3.0.
    Valami olyan megoldást szeretnék, ami biztonságos és nélkülözi a manuális beavatkozást.
    Azért gondoltam a szinkronizálásra, mert sok adatnál az gondolom lényegesen gyorsabb, mint a mentés ill. fontos az is, hogy egy azonnal feljhasználható mentésem legyen és ne mondjuk egy backup file-om, amit csak restore utrán tudnék használni.
    Még korábban olvastam, hogy az USB-n keresztüli NTFS-re történő adatmentés/szinkronizálás kevésbé működik megbízhatóan, mint egy "házon belüli" EXT4 RAID1. Mennyire kell ezt elhinni? Valóban lehetnek ezzel problémák?
    Jelenleg egy ilyen megoldást tartok a legszimpatikusabbnak:
    2 lemezes NAS, kezdetnek egy 3TB WD RED HDD, aminek a fontos mappái vagy időzítetten éjszaka vagy azonnal szinkronizálódnak a külső 2TB NTFS HDD-re. Van ennek így buktatója?
    Köszi a hsz.-t! :R

Új hozzászólás Aktív témák