Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misimagaki

    aktív tag

    válasz veze #3047 üzenetére

    Port forwardinggal szívtam egyet amikor router cseréltem. Van egy átirányítás 443-as a 22-re, amit a régi router nem akart elfogadni, mondván, hogy egyéb beállítás már tartalmazza. Így az újba nem vettem fel. Aztán amikor távolról akartam elérni konzolon a NAS-t nem ment. Ültem akkor is egy darabig fölötte, amikor valahogy beugrott, hogy nincs beállítva. Először nem is gondoltam, hogy ez lehet az ok, hiszen mindent átmásoltam a régi routerből az újba és régen ment...
    Érekes dolog a hálózat.... :)
    Ugyanazon a vason, amin eddig freenas futott most OMV fut. Annyi változott, hogy kivettem belöle a PCIE hálókártyát, az OMV már ismeri az alaplapit is.
    A WOL miatti MAC-IP binding-et meg elfelejtettem átírni. Két órán keresztül kerestem mi lehet az oka, hogy sem a NAS nem látszik kintröl, sem az nem lát ki... Azán amikor rájöttem már késő volt, mert utána már semmiléyen módon nem akart kimenni a NAS. Újratelepítés segített rajta.... :)

    [ Szerkesztve ]

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Új hozzászólás Aktív témák