Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koszanova

    csendes tag

    válasz krealon #1960 üzenetére

    Félreérthetően fogalmaztam: nem a RAID tömb halt meg, hanem nem volt hajlandó bootolni az ubuntu az aramszunet utan.

    "An error occured while mounting /media/RAID
    Press S to skip mounting or M for manual recovery" volt az üzenet. A recovery-t nem tudta megcsinálni, ugyanoda vezetett mint a skip:

    "fsck from util-linux-ng 2.17.2
    /dev/sda1: clean, 162257/4579328 files, 1000935/18310400 blocks
    mount: /dev/md127 already mounted or /media/RAID busy
    mountall: mount /media/RAID (809) terminated with status 32
    mountall: Filesystem could not be mounted: /media/RAID"

    És itt megállt. Itt adtam át szakértő kollégának, aki úgy rakta rendbe a dolgot, hogy újra rakta a linuxot (ami nem a RAID tömbön volt). Egyébként 6-7 Mac TimeMachine backupja volt a RAID-en, köztük egy OSX szerveré. Aztán kapott persze a harmadik ilyen eset után egy szünetmentest ő is.

    Míg az általam ismert Promise NS 4600 RAID5 tömbje észre sem vette az áramszünetet, elindult, csinált egy check-et, és ment tovább. Menet közben ha kivettem egy vinyót belőle, és betoltam újraépítette a set-tet és kész volt. Az világos, hogy nem raktak egy félmilliós RAID kártyát egy újonnan 130 ezres eszközbe. De nem akarok egy eseteges áramszünet esetén linuxot telepítgetni, csak bekapcsolni a nas-t, és a többit oldja meg.

    Erre gondoltam.

    He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Új hozzászólás Aktív témák