Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz balpis #20090 üzenetére

    szóval megadtad a TV-nek a NAS-on megosztott könyvtárat rendes elérési úttal, felhasználónév-jelszó párossal és onnét nem játszotta le ugyanazt a file-t, mint amit USB-ről amúgy igen? tudom, hogy nem, a DLNA-t hasonlítjuk össze a direkt lejátszással és a Samsung által szarul megírt lejátszó rész miatt hibáztatunk egy teljesen jól működő eszközt. szóval igen, a TV hibája. hozzáteszem ugyanez lesz egy routerre dugott USB HDD-vel is.

    a megoldási lehetőségek:

    1.) visszaváltasz USB-s cuccokra
    2.) veszel egy TV-t, ami tud lejátszani hálózati megosztásból
    3.) futsz egy kört a Plex-szel, hátha az jobb lesz
    4.) veszel egy értelmes lejátszót és meghagyod a TV-t megjelenítőnek

    mióta elkezdődött ez a Smart TV korszak, mindenkinek folyamatosan csak a gondjai vannak a média lejátszással hálózaton keresztül, mert a média streaming egyszerűsítésére szánt DLNA teljesen alkalmatlan arra, hogy ellássa a feladatát. a Plex még aránylag korrektül szokott működni, de nekem nem véletlenül nincs itthon egyetlen Smart TV sem a házban (pedig van 3). nekem kijelző kell, a lejátszást és egyéb dolgokat pedig céleszközre bízom. az elmúlt 7 évben, mióta elkezdtem NAS-t használni, egyetlen alkalom sem volt, hogy valamilyen média file-t ne tudtam volna lejátszani. az öszvér megoldásokkal mindig csak a baj van, ha normálisan akarod elvégezni a feladatot, akkor céleszköz kell.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák