Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deva

    tag

    Sziasztok!

    Szépen lassan megérett bennem a gondolat, hogy ideje lenne egy új monitort beszerezni. Elsődleges monitornak jelenleg egy 19" Samsung Syncmaster 940N-et nyúzok, ez már van vagy 8-10 éves, fogalmam sincs, baromi régi. :) Másodlagos monitornak meg valami 19"-es Dell van, ez tipikusan munkahelyi monitor jellegű, de másodlagosnak megfelelt. A tervek szerint a Samsung fog átkerülni másodlagos monitornak, mivel attól függetlenül hogy régi, alapvetően meg vagyok vele elégedve.

    Amire használni szoktam a monitor(oka)t:

    - filmnézés
    - manapság már alig, de játszani is szoktam, tipikusan League of Legends, esetleg 1-2 újabb nevet kipróbálok, de a hardcore fps multizásból már kinőttem :)
    - programozás, munka, netezés, általános felhasználás
    - nagyon ritkán képszerkesztés, tipikusan saját projekthez tartozó png-k szerkesztése, de ezt a 19"-es Samsungon is meg tudtam oldani, ezzel nem lesz gond

    Amit szeretnék az új monitortól:
    - full HD
    - 23-24", widescreen
    - szép színek
    - inkább filmnézéshez legyen alkalmasabb, mint bármi máshoz

    A keret, ami van rá, az abszolút nem fix, mondhatjuk úgy is, hogy ebben a kategóriában keresem a legjobb ár/érték arányt. Ettől függetlenül _nagyon_ hozzávetőleg 50k körül gondolkozok. Ez elmozdulhat felfelé, ha valami annyival jobban megéri, amennyivel drágább is. :)

    Első körben a topic ismertető hsz-ben kiemelt monitorra, a Dell P2314H-ra gondoltam. Ezt a leírásom alapján megérné megvenni? Esetleg valami jobb ajánlás? Megpróbálok egy szűk listát összeírni az esetleges ajánlások alapján, és utána azokat egyenként, élőben is megnézni, úgy is az lesz a végszó. :)

    A segítséget előre is köszi!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap vettem végül egy Dell P2414H monitort, egy egyszerű kérdésem lenne. Jelenleg vga kábelt használok, mivel csak az volt otthon, és a dobozban nem találtam mást, csak vga és DP kábelt, ami pedig a videókártyámon nincs... Ha jól tudom, akkor érezhető lenne a különbség, ha lecserélném egy DVI-DVI kábelre. A kérdés: mekkora a különbség? Gondolom van akkora, hogy megéri egy párezer forintos kábelbe befektetni. :)

    Köszi!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok,

    Új második monitor vásárlásán gondolkozom, de igazából az is lehet, hogy a jelenlegi első monitort áttenném másodiknak, és új elsőt vennék, szóval, kicsit el vagyok veszve. :) A második monitort egyszerre használná egy gamer PC (3700X + RTX 2070 Super jelenleg, fejlesztés tervezve) munka után, és egy M1 Pro MacBook munka közben.

    Ha második monitort szeretnék venni, akkor:
    - 27" QHD
    - 120 Hz
    - IPS
    - kb irodai felhasználás

    A fenti paraméterekre mi az, ami ár érték arányban a legjobban megérné? Nem kell semmi extra dolog, ezeket tudja, és boldog leszek.

    Ha új első monitort szeretnék venni, akkor:
    - 27" QHD
    - 144 Hz
    - IPS
    - HDR (nem is tudom már a standardeket, legyen jó HDR :DDD )
    - game, film/sorozat, irodai felhasználás

    Ezesetben a gamelés miatt picit nagyobbak lennének az elvárások. Jelenleg egy Aorus FI27Q van elsődleges monitorként (ez lépne hátra második monitornak), ehhez képest kéne érezhetően előrelépni, ha emellett az út mellett döntök, akkor mi az, ami ár érték arányban megérné? Árakat direkt nem írtam egyelőre, mert első körben tényleg kíváncsi lennék, hogy a két esetben mire számítsak, mekkora különbség lenne.

    Köszönöm! :R

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok,

    Nemrég írtam ide egy nagyjábóli elképzeléssel, most már konkrétan látom, hogy mi lesz az irány: a jelenlegi Aorus FI27Q-EK monitorom lesz a második monitor, és mellé veszek egy új elsődleges monitort. Aminek meg kell, hogy feleljen:
    - 27" QHD
    - 120+ Hz
    - IPS
    - HDR
    - játék és irodai felhasználás

    Két típust néztem ki:
    - LG 27GP850-B
    - MSI Optix MAG274QRF-QD

    A kérdés az, hogy igazából melyiket érné meg jobban megvenni? Ahogy néztem, az LG talán egy picit jobb játékra, viszont az MSI színei jobbak (bár csak kalibrálás után). Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezek elvileg már marginális különbségek, és egyik monitorral se tudok félremenni, de mégis van 20k különbség a kettő között, amit simán lenyelek, ha az MSI jobban megéri. Hajlok az LG-re, mivel inkább játékra lenne, de meggyőzhető vagyok.

    Előre is köszi a tippeket! :R

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

Új hozzászólás Aktív témák