Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Elnézést kérek, hogy ide írok és nem mondjuk egy webáruház honlapjára, de hátha itt másféle infókat kaphatok arról, hogy mit érdemes vásárolni mostanság, ha egy minél méretesebb, kb 24+ (27, 28) colos, 1 ms-os, 16:9, DVI csatis, G-Sync-s (egy GXT980ti mellé), 120+ hz-s monitort szeretnék venni, főleg játékra. (Még most azt merem mondani, hogy nem baj, ha csak Full HD-s a max felbontása, de a legtökéletesebb lenne, ha még a fentiek mellett 4K-s lenne)

    Lehet, hogy ilyen összeállításban jelenleg nem létezik ilyen monitor, de akkor a minél alacsonyabb válaszidőhöz, a min 120hz-s képfrissítéshez és a nagy mérethez ragaszkodnék. Azt tudom, hogy DVI csatlakozóval a mostani monitorommal tudok nagy képfrissítést elérni (120hz), viszont azon a HDMI-vel csak 60hz. Attól meg kifolyik a szemem, úgy érzem. Ezért a DVI-hoz is ragaszkodnék.

    De javítsatok ki és köszönöm, ha tanácsokkal láttok el, hogy mit milyen összeállításban nézzek.

    Árkategóriát szándékosan nem fogalmaztam meg, mivel félreteszek rá, ha kell és türelmes vagyok. Csak a legjobbat szeretném. :)

    Köszönöm a türelmet!

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Találtam egy Asus ROG SHIFT PG279Q tipusú monitort ami IPS, 27 col, 2560x1440-s max felbontású, 16:9-s, 165hz displayporttal a 2560x1440 -s felbontáson, G-sync, és elvileg 4ms-s válaszidő (gray to gray). Azt hiszem leírtam a fontosakat.

    A kérdéseim:

    1. Ez a monitor tudja a g-syncet és egyben a 165 hz-t egyszerre a maximális felbontáson?
    2. A 1ms és a 4ms között van e érezhető különbség, vagy észre sem venni? (érdekes, hogy ezt a monitort egy áruház honlapján, aminek benne van a nevében, hogy aqua 1ms-snek írja)
    3. A display port mennyivel jobb mint a DVI, amiben eddig "hittem"? (csak azért DVI mert a hdmi 60hz-étől meghalok...)

    Ha esetleg lenne valakinek egy jobb ötlete, hogy hogyan tudnék szert tenni egy 24"+, FullHD+ , 120hz+ , G-sync, 2ms, vagy kisebb válaszidejű monitorra, melyik az a monitor ami mindezt tudja egyszerre, azt megköszönném.

    Köszönöm a türelmet.

    Szép napot!

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz Devas #68444 üzenetére

    Köszönöm!

    Így már átláthatóbb a választék. Még annyi lenne a kérdésem, hogy TN panel 1ms-el, vagy IPS 4ms válaszidővel? Sokszor játszom shooter gaméval. Számít e, hogy 1ms vagy 4? Érezhető a különbség?

  • Adzo82

    tag

    válasz Devas #68455 üzenetére

    Köszönöm a választ. Igazad lehet a monitor méretének tekintetében is. Most egy 23" Asus-om van 2ms-s válaszidővel, FHD és DVI csatival használom 120 hz-n. Lehet akkor nézek egy 24" -t. Mondjuk az ár igazából másodlagos, mivel most a tudásra és az élvezhetőségre akarok rákoncentrálni. A régi monitoromnak is meg van már a helye igazából. Ezért is erőltetem a cserét.

    Köszönöm!

  • Adzo82

    tag

    Szép napot!

    Elnézést, hogy csak így egy kérdés formájába öntve szeretnék egyszerű és gyors választ kapni az alábbi kérdéseimre, de szükségem lenne egy új monitorra aminek kiválasztásában segíthetnétek ti akik biztos jobban értitek a témát mint én.

    Tehát előszőr is egy régebbi 23 colos Asus VG236-t szeretnék lecserélni egy kissé nagyobbra, legalább ugyan ilyen válaszidővel és képfrissítéssel. Szeretnék, legalább ugyan ilyen paraméterek mellett (120hz-s, 2ms, 23",) mellett Gsync-t használni egyszerre hiba nélkül.

    Ha kérdés lenne akkor:
    - Igen, menthetetlenül beteg gémer vagyok (FO4, OverW, WoW, WoT, WoWs, TC The Div., GTAV... stb.)
    - Win10, i7-6700, 1 db GTX 980ti Evga Hybrid (FHD nekem nagyon is elég eddig.)
    - 3D nem szükséges (a VG236-n sem használtam)

    Az alábbi példányokat találtam amit akár holnap is be tudnék szerezni, mivel most elérhetőek a boltban:

    ACER XB271HUAbmiprz Predator 220K
    ASUS PG248Q ROG Swift 150K
    ASUS ROG Swift PG278Q 220K
    DELL S2716DG 190K

    Nem fontossági sorrendben vannak és az árai elég felületesen lettek általam leírva (sorry). Igazából az ár nem fontos. Még rakok félre, ha kell.

    Ha lenne még is jobb, elérhető annak utána olvasnék gyorsan. Írjátok le légyszíves!

    Vagy az általam megnevezettek közül valamelyiket nem ajánlanátok, kizárnátok azt is (és, hogy miért, plz!).

    Köszönöm a türelmet!

    Szép napot mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák