Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    Sziasztok!

    Egy régi DELL U2412M monitor helyett szeretnék újat vásárolni és ehhez kérnék ajánlásokat.

    Szempontjaim a következők lennének:

    * Kijelzőméret: 27", 16:9 képarány.

    * Felbontás: Full HD-val megelégszek, de nagyobb felbontás sem akadály.

    * Lehessen normálisan kalibrálni. A U2412M 1-pontos fehéregyensúly állítási lehetőséget kínált, ami a gyakorlatban semmire nem elég. Örülnék neki, ha legalább 2-pontosat kínálna a menü (tehát gain, offset állítási lehetőség színenként). Vagy ha csak 1-pontosat tud, akkor legyen normálisan kalibrálva gyárilag, ne az legyen, hogy profilozás után 10%-ot veszítek az amúgy specifikáció szerint 99%-os sRGB lefedettségből (írtam egy példát most).

    * Használat: Elsősorban (nem profi) fotós munkára használnám, de megelégszem az sRGB lefedettséggel. Ezen kívül játékra is használnám, ahol fontos lenne a minél nagyobb képfrissítési frekvencia és válaszidő, de gondolom ez a kettő üti egymást. :U A kettő közül a fotós munka élvez prioritást, végülis eddig is elvoltam 60Hz-el a játékokban, de nagyon örülnék, ha lenne valami köztes megoldás, ami nem megy a színhelyesség és a színtér lefedettség drasztikus rovására.

    * Speciális igények: Állítható magasság, legalább akkora tartományban, mint amilyet a DELL U2412M is kínált. A U2412M-et legmagasabb álláson használtam eddig, most sem szeretném, ha lejjebb kerülne a monitor. Nem állítható magasságú monitorok kizárva!

    Preferált márkák: Eizo, DELL, LG, ASUS, AOC (ebben a sorrendben). Eizo valószínűleg kiesik az árkategória miatt...

    Árkategória: 90e Ft. alatt, lehetőleg 60e Ft. környékén. Ha megéri rá többet költeni, csak akkor mennék feljebb az árban egészen 90e Ft.-ig.

    [ Szerkesztve ]

  • thomasrc

    tag

    Urak! Valaki tud segíteni abban, hogy a felsorolt monitorokat rendezi nekem legjobbtól a legrosszabbig vagy legalább a top3-at kiválogatja közülük? Próbálok utánuk olvasni, de egyszerűen olyan szinten szórnak a tesztek és vélemények, hogy nem tudok dönteni.

    Felhasználási cél: Amatőr szintű fotószerkesztés ÉS gaming (igen, tudom, de a kettő külön nem megy). sRGB-re fogom kalibrálni, de nem lenne baj, ha gyárilag is nagyjából ide lenne kalibrálva, mert azért az sem egészséges, ha sokat kell rajta húzni.

    AOC 27G2U/BK
    ASUS VG279Q
    AOC 27G2SAE/BK
    LG ULTRAGEAR 27GN600-B
    ACER PREDATOR XB273GPBMIIPRZX
    LG 27GN750-B

    120e Ft. felettiek ("esetleg, ha..." kategória):
    ASUS TUF GAMING VG279QL1A
    ASUS TUF GAMING VG279QM

    Ha jól tudom, akkor az összes monitor 6 bit + FRC, viszont a két LG-ről nem találtam ezirányú infot. Feltételezhető, hogy azok is FRC-vel tudják a 8 bitet?

    Illetve ami még elbizonytalanít, hogy AOC monitorok 120% körüli sRGB-t tudnak, amit profilozással elvi szinten vissza lehet húzni 100% körüli értékre, viszont ezzel nem fogok túl sok kompromisszumba belefutni? Például nagyon bandingesek lesznek az átmenetek vagy hasonló a túl nagy korrekció miatt? Tudom, hogy van bennük sRGB emuláció is, de arról olvastam, hogy lockolja a vezérlőket, ami szerintem eléggé gáz úgy, ezért nem tervezem használni azt a módot, ha AOC-re esne a választás.

    Másik: Az ASUS VG279Q-ról az Oázis 97% sRGB lefedettséget ír, viszont az ASUS honlapja és a többi tesztek is 99%-ot írnak. Ez valami elírás lehet vagy az Oázis honnan szedte ezt az adatot? :U

    [ Szerkesztve ]

  • thomasrc

    tag

    válasz Dany007 #120440 üzenetére

    Nem akarok jobban belemenni, mert offtopik lenne itt, de biztosan nem a színprofil inaktiválódik olyankor? Első körben ezt kellene leellenőrizni valami módon. Esetleg elgondolkodni, hogy mióta csinálja ezt és hogy volt-e valami módosítás a gépen azon a napon.

    Egyébként lehet, hogy azért érzed sárgásnak a képet, mert azt a kalibrációt teljesen más hardverkörnyezetben csinálták és a tiédhez nem teljesen passzol az a profil. Ha legközelebb kalibráltatsz, akkor azt javaslom, hogy inkább hívj házhoz valakit vagy vidd be gépestől együtt a monitort az üzletbe és úgy kalibráltass, bár ez utóbbi macerásabb.

  • thomasrc

    tag

    válasz Celithrandi #122804 üzenetére

    Visszakerestem a legelső hozzászólást. Az ablakok kézi visszapakolgatása helyett a legtöbb amit tehetsz az az, hogy a monitor bekapcsolása után nyomsz egy Win+P-t, kiválasztod a "Megkettőzés" lehetőséget, majd visszaállítod a "Kiterjesztés"-re. Ilyenkor visszapakolja a programokat az elsődleges képernyőre... De nem biztos, hogy neked jó ez a workaround.

Új hozzászólás Aktív témák